Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vencfcl

*
Лампов усилвател ???
« -: Декември 06, 2013, 10:38:03 22:38 »
Наближават празниците и бях решил да си направя един подарък

Обаче после прочетох тази статия http://penkiller.com/index.php/topic,233.msg659.html#msg659 и нещо се разколебах, да не кажа направо че ми мина мерака ама...
И все пак ми се ще да чуя някакви мнения по въпроса, как е мога ли да очаквам по-добър звук спрямо ресивър за домашно кино.
Re:Лампов усилвател ???
« Отговор #1 -: Декември 06, 2013, 10:52:43 22:52 »
Формулирай "по-добър "..
Аз лично не бих си тупнал тоя сандък в къщи. Куп жици нагрети лампи високи напрежения филтрации предове деградиране на лампите и постоянно човъркане за донагаждане..
Правил съм такива усилватели едно време и единственото което мога да те посъветвам е иди и слушай такъв или най добре пробвай на твойте колони и после решавай.Общо взето е въпрос на възприятие и доста субективно нещо.Определено има разлика във възпроизвеждането с такъв усилвател спрямо домашно кино но може и да не ти хареса  ;D

vencfcl

*
« Отговор #2 -: Декември 07, 2013, 09:47:17 21:47 »
Цитат
Формулирай "по-добър "..
Ами предполагам по-точно възпроизвеждане или нещо такова. Нали витаят някакви такива легенди че ламповите, транзисторните били в пъти по-добри от тези новите където били натъпкани с интегрални схеми и т.н.
« Последна редакция: Декември 07, 2013, 10:24:04 22:24 от vencifcl »

Неактивен Toshko

*
  • 3394
    • Профил
« Отговор #3 -: Декември 07, 2013, 10:33:29 22:33 »
Интегралните схеми от повече по-малки транзистори в един корпус, а често са цял усилвател без захранване, радиатор и довеждане на сигнала. Тоест те пак са транзисторни и някои имат много впечатляващи характеристики.

Лампите са жесток, негоден архаизъм и нищо повече. Нищо не могат да свършат като хората! Имат огромни изкривявания, нямат мощност, отделно консумацията, топлината, износването на лампите, обема, теглото и т.н. Просто несериозна история.

Не бих разглеждал лампите като сериозна алтернатива за главен усилвател.
Виж, ако имаш някое кьоше вкъщи, да слажиш един усилвател за кудош да свири през големи стари говорители, това вече е друго.

Поздрави!