Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Слушалки
« -: Декември 19, 2013, 04:42:20 16:42 »
Привет, дойде време да си взема някакви слушалки, и тъй като тук няма нищо писано за тях, да видим. До сега слушах тапите от телефона си, и доста ми допадат като звук, или по скоро баса им. Но си мисля че това е така, защото вкарват целия звук директно върху тъпанчето.

Прочетох из нета някои неща, например това.
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/500290-%D0%9A%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BC-%D0%BF%D0%B5%D1%80%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%BB%D1%83%D1%88%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B8!
 Като четох за толкова доволни хора от Филипс SHP2700.
http://forum.audioplatinum.com/viewtopic.php?f=43&t=1455
А накои даже са ги доработвали.
http://forum.audioplatinum.com/viewtopic.php?f=43&t=3142
Та, поръчах си ги от техномаркет онлайн, очаквам да чуя какво ще дойде тези дни. При условие, че единственото HI което имам е ДАК-а,  така че няма смисъл да се изхвърлям за нещо супер скъпо. Пък си и мисля, че наистина, ако ще давам пари и ще изисквам, то трябва да прослушам.
Re:Слушалки
« Отговор #1 -: Декември 21, 2013, 08:04:38 20:04 »
Ами днес дойдоха. Първо ги прослушах на телефона на радио, после пак на телефона на МР3,и накрая на лаптопа през ДАК пак на МР3, и няколко клипа от тубата. Ми харесват ми.  :)
Сега слушам диска на ЕММА flac формат, и пак се кефя, а са само на час два свирене. Оставям ги да се разсвирват. За 41 лева колкото ми излязоха определено си струват, маалко са големи, но аз (поне за сега) не съм тръгнал да се разхождам с тях по улиците.
« Отговор #2 -: Декември 22, 2013, 08:30:02 08:30 »
Честито за придобивката.Преди няколко месеца бях пред тоя проблем.Прослушах всичко що беше слушалка до 150лв в Технополис на ЦД кембридж аудио /даже и запечатаните  :D/
В крайна сметка фаворита ми бе един AKG за 90лв .Така и не ги взех обаче понеже бяха последна бройка .За мене това е една от марките които смятам че си заслужават парите.Тапите за уши на AKG  с цена около 100лв също  надсвириха доста от другите .Понеже имам и други слушалки знам колко е неприятна умората в ушите от некачествена окачваща система .Та затова скоро няма да си намеря подходящи слушалки под 100лв но продължавам да опитвам  ;D Просто е истински късмет да се намерят качествени като звук слушалки със меко окачване и възглавнички за малко пари .

Неактивен Toshko

*
  • 3394
    • Профил
« Отговор #3 -: Декември 23, 2013, 01:41:20 13:41 »
Аз имам някакви Денон, но май не са кой знае какво.

Качвам една снимка на която влизат в кадър. Много са удобни, действат като шлемофони направо, не се усещат на главата. Обаче са с висок импеданс освен това имат дървен звук. Не мога да ги усиля много или се претоварват или усилвателчето не може да качи достатъчно напрежение.
Всичко звучи много приятно и чисто, но баса е дървен и според мен не достатъчно нисък, а високите мога да определя като малко мери в лошия смисъл на думата, не знам дали им липсва ниво или завала им започва твърде рано.
Възможно е обаче всичко да се дължи на диджейския пулт Беринджър VMX-100 който използвам за слушалков усилвател.
Въпреки че всичкия звук, който излиза от пулта е хубав, даже го ползвам за грамофонен пред.

Иначе е много забавно да се правиш на диджей, използвам ги за да слушам какво става на CD-то докато съм на грамофон и обратно. Когато си със слушалки и ровиш по диджейски пулт хората си мислят, че много разбираш  :D

Другото, което правя е че си слагам едната слушалка, а с другото ухо слушам какво излиза от колоните, изравнявам нивото и слушам дали звука е еднакво чист. Хубави колони с лентовите на проф. Вълчев или хубаво ВЛД ги надсвирват даже и тогава кефа е голям.  ;D

Поздрави и весели празници!
« Отговор #4 -: Декември 23, 2013, 03:07:11 15:07 »
Ми за удобство удобни са ми, цялото ухо влиза вътре, а "ушанката" се върти на всякъде. Обаче са малко тежички, усещам "диадемата" върху главата си, и като си лежа и мърдам, чувам по някой път проскърцване на пластмаса. Слушам и си мисля, ето че широколентов говорител може да свири всичко. Обаче на 32 ОМ-а, високото съпротивление заради малките мощности ли е, или заради качеството.

Неактивен Toshko

*
  • 3394
    • Профил
« Отговор #5 -: Декември 23, 2013, 03:26:06 15:26 »
И аз винаги съм се чудил. Някой инженер трябва да каже.

Предполагам, че високото съпротивление на слушалките е по тези три причини: (малко оптимизация)
1. 0.5 вата в нисък импеданс ще означават много ниско напрежение, което е сложно да се получи. Има си стандартни захранващи напрежения 3, 5, 12, 18 и т.н. волта, слушалковия усилвател вграден в друго устройство трябва да може без проблем да използва някое от наличните напрежения. - закона на Ом;

2. Тегло на бобината, по-ниския импеданс би означавал или по-къса намотка, или по-дебела жица. По-къса не става, защото повечето слушалки и без това са Underthung, остава по-дебела от което бобината би станала по-тежка;

3.  Дебелина, по-дебелата жица изисква по-широк процеп от което отслабва магнитното поле.

Големия импеданс добре се връзва както с по-високото захранващо напрежение, така и с ниския изходен импеданс на SE усилвател работещ в клас А и пак се получава приличен дампинг фактор (импеданса на говорителя разделен на сбора от импедансите на кабела и изходния на усилвателя).

п.п. SE в клас А е най-простия усилвател на света, затова не му се превъзнасяйте много-много.

п.п.2. Дали да не модна моите с малко вата да не са толкова дървени?
« Отговор #6 -: Декември 24, 2013, 02:32:56 14:32 »
Прави впечатление че големи слушалки за включване към сериозна стационарна апаратура имат обикновено високо съпротивление - може да достига и 500 ома.
Докато за портативни устройства са 16 ..32 и подобни стойности което предполагам има връзка със захранването на стъпалото  ???

vencfcl

*
« Отговор #7 -: Януари 14, 2014, 12:52:31 12:52 »
Днес и аз се запътих да си купя Филипс SHP2700, обаче като ги видях в магазина малко се стреснах (големината и нещо не ми хареса качеството на кожата и дунапренчето-все пак ги разгледах през кутията и беше малко смачкано и за туй може би). Трябват ми за едно пътуване от 3-4 дена и после ще си ги слушам на CD-то че вечер в къщи все ми правят забележка че е силна музиката ??? няма угодия ;).
Та zlatkoo я кажи да се притеснявам ли от големината и възглавничките за ушите, все пак приоритет е качеството на звука, предполагам вече си добил пълна представа дали са добри. До тези пари има още поне 10-15 вида всякакви марки.
Другото което мисля че е важно че кабелът е 3м. за вкъщи си е супер удобство, а това прави избора вече много ограничен да не кажа почти никакъв.

п.п. Ей това SONY MDR-V150W ми хареса (изглеждат качествена изработка) ама кабела е само 2м. и май са чувствително по слабички иначе са 10 гроша по евтини. http://static.musiciansfriend.com/derivates/19/001/386/844/DV020_Jpg_Jumbo_244747_R.jpg
« Последна редакция: Януари 14, 2014, 01:13:26 13:13 от vencifcl »
« Отговор #8 -: Януари 14, 2014, 04:35:10 16:35 »
Виж сега че са големи, вече го казах, но пък цялото ми ухо влиза вътре. Кожата е около ухото, което а мен си е удобство. Обаче мога да слушам само легнал по гръб. (трябва някой ден да се снимам с тях) Колкото до качеството на звука на мен все още ми харесват, но нямам база за сравнение. Като се има впредвид, че съм започнал да слушам от това.

После като си взех Панасоника дойде големия бас, мислех си че това е доста добро.

След това дойде телефона с тапите, които съм споменал по горе, и пак звука беше по-добър. В сравнение с тапите звука е по обемен и по детайлен, пък и четох че тапите на са особено полезни, особено на високи нива. Нямам база за сравнение с други подобни, или по-висок клас слушалки.
 Обаче пък това разположение не ме кефеше особено, с ДАК-а върху албумчето.

Отидох до вилата, и се заех да оправя нещата.

Това трябва да е закачалка за слушалките.

Не си прецених разположението преди да режа, и останаха част от каналите на паркета. Ама отде да знам, че ще стане толкова хубава. Заех се и с "рафтче" за ДАК-а.

Естествено ще лежи върху корк, и лакирах.

Сега вече е по добре, и по удобно.

При монтажа "рафтчето" не застана точно като трябва, ма това само аз си го знам.

vencfcl

*
« Отговор #10 -: Януари 14, 2014, 10:10:17 22:10 »
Както в повечето случаи става тръгнах да си купувам нещо харесах си друго и накрая си купих трето :D. И така от няколко часа съм собственик на Филипс SHP5401 http://www.philips.bg/c/headphones/shp5401_00/prd/, м/и защото са много стар модел цената им в Техномаркета е 19лв. ;).
Като цяло търсих сравнителни характеристики с модела на Филипс SHP2700, и ако се абстрахираме от дизайна мисля си че другите характеристики реално са еднакви. Аз също попаднах в 1-2 сайта където ги хвалиха, даже в единият сайт твърдяха че не са по-лоши от някакви доста скъпи марки и модели. И така като се има на  предвид че реално ще ги използвам като резервен вариант дизайнът и цената натделяха при избора ми.

Първите впечатления: Мисля че са много удобни ни, но все пак трябва по-дълго време да стоят на кратуната ми че да го  твърдя на 100%. Първо ги пуснах на CD-то, на класическа китара изкараха супер звук. После си пуснах нещо на Mindi Abair при някои парчета където басът е по-изявен направо усещах с тъпанчето си звуковото налягане (нещо подобно като усещането на концерт). После ги включих в едно транзисторче ICF-S22,тук все едно съм си пуснал радиото на ресивъра и слушам на големите колони (или нещо подобно на това).

И ако това означава че би трябвало да съм доволен от тях което реално е така ще кажа и нещото което не ми хареса. Ами когато си ги усилиш да ти е кеф звука в тиха стая се чуват като слабо свирещо транзисторче >:(, това ще рече че в стаята ако има някой който не спи дълбоко ще трябва да се слушат по-тихо. Мисля си че това си е голям  -  ....Сега не знам онези от 500-600 гроша и нагоре даже как свирят, ама като знам че тези струват 19лв. не знам онези от къде ще изкарат 25 пъти по добър звук ;D ама.....това вече е друга тема май.

« Последна редакция: Януари 15, 2014, 08:34:02 08:34 от vencifcl »
« Отговор #11 -: Януари 17, 2014, 07:53:02 19:53 »
Това, че се чуват като леко транзисторче, предполагам е без да са на някой на главата. Другото е, че и твойте май са отворен тип, аз специално исках да са такива (за сега все  още не съм фен на затворените обеми), но затворените съм чул че изолират звука по добре.
Ето как изглеждат, ама и ти да сложиш една снимка.  ;D

Като няма какво да правиш, пиши в тубата "24 bit music", има добри попадения.

vencfcl

*
« Отговор #12 -: Януари 21, 2014, 08:29:29 20:29 »
Ами няма значение дали са на главата или не - чуват се :(. Да отворен тип са и звукът излиза точно от тези отвори, но пък бях чел че слушалките от отворен тип принципно имат по добър бас и т.н.  Ако знаех за това щях да се спра на някой затворен модел, всъщност знаех че ще е така но не предполагах че ще толкова силно (както и да е не е болка за умиране :D).

Сега след още няколко дена и още няколко часа слушане още 1-2 впечатления. Само искам да кажа че че това са впечатления когато не слушам музика за удоволствие е се напрягам да установя качеството на звука ми. Не знам дали ще се изразя точно но остава някакво чувство в мен че свирят някак на сила и че звукът идва някъде от по-далече. Иначе когато се отпусна и се наслаждавам на музиката мога да потвърдя написаното от по-рано.

Като цяло не бих заменил колоните си за слушалково слушане така да се каже, въпреки че има хора които твърдят че този начин е по-добър и по-качествен (аз не съм на това мнение). С една дума за резервен вариант са си с много приличен звук, дори докато пиша това си слушам на тях Щурците и се кефя много на Щурците де ;).

Когато не са на кратуната ми мястото им за сега (а може би и завинаги ) е:

« Последна редакция: Януари 21, 2014, 08:31:49 20:31 от vencifcl »
« Отговор #13 -: Януари 21, 2014, 10:03:49 22:03 »
Качеството на звука или по точно звуковата картина  от слушалки не може да се сравнява директно от запис пуснат първо на слушалки после през аудио системата
« Последна редакция: Януари 21, 2014, 10:41:05 22:41 от турбината »

vencfcl

*
« Отговор #14 -: Януари 22, 2014, 06:26:24 18:26 »
Не ставаше въпрос за качеството на звука, а самото възприятие или звуковата картина.