Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моят kenwood xd 751+
« -: Февруари 12, 2014, 03:32:27 15:32 »
Вкъщи от доста години слушам тази мултисистема.
http://vbox7.com/play:bc0b86d668
 За времето си беше доста добра машина. Трилентови колони със допълнителни субуфери. Спектрален индикатор на звука (показва нивото по честоти), аудио вход и изход. Мека механика (със превъртане до песен) на касетките. Изводи за съраунд, задни сателити. Сателитите аз съм ги творил, първо взех някакви български говорители на 16 ом-а с подходящ размер. Тогава не разбирах чак толкова,че да им чета спецификациите.

Но нещо нямаше достатъчно високи, и се сдобих и със пищялки (първоначално пуснати директно, после през 3.3 Мф кондензатор).

Тук се борих за високо съпротивление, защото на гърба така пишеше.

Реших да видя какво има вътре, и да изчистя оптиката на сидито.
Основните говорители са в отделни обеми от субовете, и са "отрязани" отдолу.

Ето го и трафа.

Има и някакви яки кондензатори около него.

Това е стъпалото.

Охладено от вентилатор.
« Последна редакция: Февруари 12, 2014, 03:57:23 15:57 от zlatkoo »
Re:Моят kenwood xd 751+
« Отговор #1 -: Февруари 12, 2014, 03:52:01 15:52 »
А сега защо "+" остана ми този усилвател свободен.

Само дето му бяха Близо чинчовете един до друг. Това беше поправено.

Дисковете стояха под нея. Вече са преместени отстрани, и имаме място за усилвателя.

Естествено си направих чинчов кабел.

Купих кабел две по един квадрат, в сравнение с "оригиналните" си е направо дебел.

Лошото е, че преди бях положил два "тънки" по 5 метра до по далечната колона.

Всички кабели са положени, включени в усилвателя. Днес съм си взел уредбата от почистването, така че ще чуя каква е разликата във звученето. Предстои "изтеглянето" на сателитите по към края на стаята, малко заигравка с техните кутии. След това вече ще се занимавам с основните ОТ.
« Отговор #2 -: Февруари 14, 2014, 09:53:43 09:53 »
Ми снощи пуснах само за пробата. Нещо не съм очарован, от някъде съм прихванал брум, тоя път нещо не съм направил чинчовия кабел както трябва единия канал прекъсва. Идеята за свързване е следната, съранунда и субовете си остават през уредбата, а основните трилентови да ги пусна през усилвателя. Очаквах да наглася силата от усилвателя на някакво ниво, и от уредбата с дистанционното да си командвам като цяло. Обаче нещо не стана така. Тези дни ще си оправя кабела и ще видя що така.

« Отговор #3 -: Февруари 15, 2014, 07:25:24 19:25 »
Всичко е готово.

Обаче има нещо гнило в цялата схема.  ???
Първите ми проби бяха от телевизора, оказа се, че каквото влезе в уредбата не излиза от там.  :D  Демек звук от ТВ през усилвателя няма. Обаче се получи добър ефект сега съм "подпрял" ТВ отдолу със субовете, и отгоре през съраунда/задните сателити (то предни няма). Сиди чейнджъра пак нещо се бъзика, иначе на радио, и дек свири и през усилвателя. Обаче не знам как е изведен тоя изход, защото дори и уредбата да е намалена до 0 звук в усилвателя си има, и той не се влия нито увеличаване/намаляване, нито от еквалайзера на уредбата. На вилата през този усилвател се пускаше радио от дискмен, и там можех да си увеличавам звука от което у-во си поискам. Другата шашмалогия, реших все пак да чуя и слушалките през усилвател. Чух ги, ама и другите слушат, усилвателя не изключва колоните като включа слушалки.  >:(
 Правих опити на една и съща песен включвах слушалките на усилвателя, и на уредбата. Чак някаква сериозна разлика в качеството на звука не открих, но през усилвателя има доста повече сила.

Неактивен Toshko

*
  • 3404
    • Профил
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2014, 10:49:04 10:49 »
Май си извадил сигнал преди потенциометъра и затова прави каквото си иска.

До колкото си спомням, семейното ни Сони FH-B77CD имаше отделна платка с моторче и потенциометър през която минаваше целия сигнал за крайното стъпало. От тази платка излизаше един лентов кабел към изхода за слушалки, който също е регулиран сигнал през потенциометър. Между другото при изключване на кабела към слушалковата платчица качеството се подобряваше, а също и нивото се вдигаше.

Така, сигнала към усилвателите би трябвало да бъде 0.7 до 2 волта в товар от 10.000 ома (10 килоома). От тази гледна точка няма опасност да изгориш нещо, защот входа на усилвателя е много лек товар (тече много малък ток).

Трябва да вземеш сигнал от входа на стъпалото на уредбата, т.е. след нейния потенциометър.

Между другото усилвателя и особено захранването на Кенууда изглеждат много добре!

Бих ти препоръчал две неща:

1. Два стерео потенциометъра в кутийка през които да минават сигналите към стъпалото на уредбата и външното стъпало. 100% съм сигурен, че коефициента им на усилване (gain) е различен, както са различни чувствителностите на отделните колони. Ако обърнеш внимание на моя DIY 4 канален усилвател ще видиш, че има мастер волуме и още две по-малки волумета ;) ;

2. Да си оставиш възможност за външни входове на брой колкото са отделните канали на усилвателите ;) така, когато си вземеш ДВД плеър или домашен медия център (като Попкорн и дериватете му с торент клиент, мрежа и твърд диск - цените са от 200 до 400 лева като нещото има 24 битов дак и всички видео кодеци) ще можеш директно да свържеш сигналните кабели за фронтални, сателитни и т.н. колкото канала имаш и да имаш истински съраунд ;) . Към това като ти дотрябва просто ще добавиш още един стерео усилвател какъв да е, който ще ти захрани център с единия канал и суб с другия и ще имаш 5.1.

Поздрави!
« Отговор #5 -: Февруари 22, 2014, 10:17:52 10:17 »
Не съм се затрил, малко ме нямаше. Тия дни ще разкача уредбата, и ще огледам да видя от къде са изкарали изходите пусти азиатци, и ще докладвам/снимам. Фронталните колони със сигурност са с различно съпротивление, защото във времето горяха разни говорители, и има различни.  ;D Но както казах с колоните ще се занимая малко по натам, исках първо да чуя какво ще стане с наличното.
« Отговор #6 -: Март 05, 2014, 11:21:47 11:21 »
Хай енд-а за сега го оставяме, първо да се оправим с хай фи-то. Реших да си изведа и кабел стерео жак от усилвателя, да си пускам музика от мобилни у-ва. Купих си готов кабел, обаче кой да гледа че всичките входове са жак петица, единствения чинч е зает. Реших да си изведа отвътре с кабели друг чинч. Има канал "монитор", обаче има ли нещо по различно в него, или да местя на съседния.

Синьочерния кабел е мой.
« Отговор #7 -: Март 08, 2014, 07:20:20 19:20 »
Ами тоя "монитор" така и не  го разбрах за какво е, и реших да ползвам съседния "тейп 2".
Според схемата от мнение 4 запоих синьочерните кабели, и тях към чинча.

Обаче преди да ги запоя към чинча реших да се проверя дали не съм укъсил някъде при спойките. Включих мултицета на съпротивление/звук, премерих левия и десния канал, на десния писна. Почна се е дно презапояване преглеждане, и все пищеше, това обаче беше при изключен вход (тайп 2), като го включих/натиснах бутона, всичко беше наред.

Чинча го залепих с поксипол зашкурих отвън и боядисах с черен лак за нокти.

Не е най красивото ма върши работа.
 До тук добре, обаче като включих за проба доста силен брум и много слаб звук. Като се хвана за копчето за увеличаване брума драстично намалява. Като изключих чинчовете/кабела един по един, брума първо намаля на половина после изчезна. Къде бъркам или има нещо в самия кабел.
« Последна редакция: Март 08, 2014, 07:22:16 19:22 от zlatkoo »
« Отговор #8 -: Март 08, 2014, 10:54:52 22:54 »
Изобщо не разбрах до тук какво се опитваш да направиш ?
Тия RIAA DIN куплунзи и "чинч" дето им викат не са просто стар и нов вариант на едно и също нещо.Леко са различни входните и изходните импеданси. То затова и има "брум"
« Последна редакция: Март 08, 2014, 11:00:57 23:00 от турбината »
« Отговор #9 -: Март 10, 2014, 09:43:36 09:43 »
Ами искам да ползвам Кенууда като източник, а да си слушам през усилвателя. Надявам се да подобря звученето, и да имам още малко входове на сигнал. Иначе си мислех че между видовете конектори няма разлика, са просто различен тип, ще пробвам и директно с петица кабел. От тая схема на усилвателя обаче пак не разбрах за какво е тоя "монитор" бутона му е на принципа вкл/изкл. като го натисна не изключва някой от останалите входове.
п.п. това вече си е от чисто любопитство.
« Отговор #10 -: Март 11, 2014, 01:51:19 13:51 »
Снощи свърших нещо по полезно, обработих малко едната сателитка. Първо анетюирах пищялката с резистор 3 ом-а, после малко изолирах с flashband. Отзад позатворих малко отворите, имаше едни "решетки", тях ги затворих с вата.

Тия дни ще оправя и другата страна.
« Последна редакция: Март 19, 2014, 10:44:18 10:44 от zlatkoo »
« Отговор #11 -: Март 19, 2014, 10:43:37 10:43 »
Разрових се малко из нета да видя какви пищялки все пак съм си купил.
http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=107&catit=191&catg=5
Иначе захванах и другата сателитка, ето как изглеждаше преди да започна.

Тази стана даже малко по добре. Не мисля, че има нужда от дървени кутии защото тук ниски честоти просто няма. Смятам че тази обработка, и позатварянето на излишните отвори е достатъчно.

Още като ги правих преди години ми направи впечатление, че тези пластмасови "решетки" пред говорителите са много гъсти, и тогава бях разширявал отворите.

Сега направо ги премахнах.

Ами след тези подобрения съм доволен от резултата. Вече звучат като едно цяло и добре допълват звука. Това е едно от нещата от което има смисъл, от свършеното до тук.
« Отговор #13 -: Април 17, 2014, 05:01:44 17:01 »
Още имам да оправям наличното. Най вероятно сега по празниците ще разглобя "големите" колони, да видя кво има вътре. Турбината обаче се оказа много прав, опитах с този преходник и о чудо имаме нормален звук. Брума го има само когато телефона е в стендбай, като пусна нещо от тубата да свири, брума изчезва.

До сега имах представа че записите имат значение. До сега не вярвах че ще слушам "MEZZO", но от там чух ясен хубав звук от сателитките.