Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re:Моят kenwood xd 751+
« Отговор #15 -: Април 17, 2014, 11:49:42 23:49 »
Брума го има само когато телефона е в стендбай, като пусна нещо от тубата да свири, брума изчезва.
Нормално е , активното потискане на шума /брума/ работи само когато имаме ниво на входа . В стендбай се получава защото практически нямаме сигнал през тракта и филтъра не действа .
« Отговор #16 -: Май 04, 2014, 05:42:49 17:42 »
Мисля си, че брума може и да съм си го вкарал и с неподходящи кабели, котио използвах до конектора (чинчовете), а не е само от типа конектор.
Иначе разглобих едната колона.
 Може и само дизайн да е ама мисля че върши работа и като вълноводи, ама около всички говорители.

Обаче най малката "пищялка" нещо ми изглежда малко афиф работа. Но все пак са пуснати кабели до нея, като е свързана паралелно през общ филтър. Мидбаса работи в около 5 литра басрефлекс монтиран на фланец. Като точно зад басрефлекса има малко дунапрен.

След като изгоря единя съм си взел ВКН09370 на 8 ома.

Ще си купя още един че в другата колона си е оригиналния. Филтъра е интересен, целия звук е разделен на две още от уредбата, суб и основни говорители. При основните всиоките са отрязани с един кондензатор на 1.5 Мф.

Обаче нещо не ми се връзва. Според този калкулатор http://www.diyaudioandvideo.com/Calculator/XOver/ като съм избрал филтър първи ред бътъруърд с такъв кондензатор на 6 ома би трябвало да са отрязали вискоите на към 15 килохерца, или с двете пищялки съпротивлението е друго. Ако задам 12 ома тогава нещата малко се нормализират и става срез на около 8 килохерца, което пак не е нормално за двулентово ОТ.
« Отговор #17 -: Май 04, 2014, 09:54:05 21:54 »
На тия ВЧ аз им викам цъкалки , като свирят се чува само едно цък цък вместо високи .Напълно характерно за пиезокерамичните пищялки ако са такива де .Не се учудвай на филтъра , повечето са така два електролита на кръст колкото да има филтър и да не изгори говорителя.Най вероятно заради ниския ред филтър е отрязана много нагоре тая пищялка да не пропуши.Щом е отделен суба значи има някъде филтър само за него .Тая колона доста голяма изглежда ,аз мислех че са по малки около 10на литра те бая големички .Тия винаги са ме изумявали как с минимум разход е изстискано максималното от драйверите.
« Отговор #18 -: Май 04, 2014, 10:56:46 22:56 »
Ами май да "субовете" работят в около 14 литра, и пак точно срещу барефлекса има дунапрен. За говорителя като модел не успях да намеря нищо в нета. Първото нещо което ще направя е да сменя окабеляването вече съм взел кабел 2х1 кв.

Мидбасовете са с по голям магнит от "субовете"  ;D

На времето все пак съм сътворил малко подобрения. на капака който стои върху "суба" съм сложил вата, и съм затворил едното прозорче демек стеснил съм малко изхода.

Като не броим цъкалките високите също са различни, та се замислям има на добра цена тези.
http://caraudio-bg.com/Hi-Vi-Research-T28
Гледам че могат да свирят по от ниско като за двулентова система.
« Последна редакция: Май 22, 2014, 05:24:44 17:24 от zlatkoo »
« Отговор #19 -: Май 05, 2014, 12:30:19 12:30 »
Мда, тея хивита ще свършат работа даже от по ниско - над 3 кхц и нагоре ще има звук .Обаче ще трябва да им направиш по нормален филтър и да провериш как точно са отрязани ниските и средите .Може би да се наложи малка атенюация на ВЧ след модването .Дунапрена отзад не е толкова за обема а за демпфериране на задната стена за да не вибрира пластмасата от отразените вълни.
П.П. Всъщност може и да бъркам  ; Дунапрена си е точно за демпфериране на обема а ватата е в порта за донастройка .Даже има и фазов палец отпред .Иначе изглежда проста пластмаса.
« Последна редакция: Май 05, 2014, 03:51:10 15:51 от турбината »
« Отговор #20 -: Май 07, 2014, 11:03:30 11:03 »
Изпуснах хивитата, за един ден. >:( А вече съм се навил, и сигурно ще се наложи да си купя чисто нови. Иначе продължавам да си действам, имам готови кабели за субовете.

Като гледам черната боя в дъното, или е боядисвано преди да ги сглобят или издиша. Та за всеки случай залях ръбовете с Ц200, после лепнах по една летва на най дългите страни да не резонира, че материала е малко тънък.

Малкия обем го облепих с вата, че със сигурност му е малък на ВКН-то.

За сега в обема на суба мисля да поекспериментирам с малко по малко синтетична вата да видя как ще се отрази на звука.

Неактивен Toshko

*
  • 3346
    • Профил
« Отговор #21 -: Май 07, 2014, 08:46:19 20:46 »
Кажи, кефи ли те ВКН-то? Виж какъв магнит има.. прослушай го без филтър да му чуеш гласа и сподели впечатления.

Добре вървиш.. според мен следващата стъпка са едни нови кутии...
« Отговор #22 -: Май 08, 2014, 02:28:26 14:28 »
ВКН-то определено кефи, вчера си купих още един да ми станат два еднакви. Чух го на пиротска без филтър (аз и в нас така ще го слушам, само отрязан не знам как отдолу), ама само за една две минути. Хареса ми даже приличен бас извади само опрян до витрината. трябва да го снимам директно до "суббаса' ми.  ;D
Ето малко снимки стария от преди 5-6 години и новия. Новия е отляво.

Видимите разлики са, различния цвят не етикета, трепетликата на новия е по светла, и металните шайби между които стои магнита.
 Нови кутии няма да има, евентуално някога във времето нови колони.
« Отговор #23 -: Май 09, 2014, 04:31:01 16:31 »
Ами дойдоха все пак hivi-та, разминах се с новите.

Тоше давай сега насоки за филтри, мисля да ги пусна да свирят от около 4 килохерца нагоре. Мисля че няма смисъл да ги напъвам да свирят от много ниско, все пак имам егати мидбаса. Според един калкулатор на 4 киолхерца втори ред бътъруърд ми трябва кондензатор 4.69 микрофарада, и бобинка 0.34 милихенри. Ще стане ли с подобни бобинки като от тази тема. http://penkiller.com/index.php/topic,535.0.html
« Отговор #24 -: Май 09, 2014, 06:37:17 18:37 »
Смятай със стандартни стойности на кондензаторите за да можеш да ги напаснеш. Например 1 , 2.2,2.5 , 4.7 ,5, 10 мкф .Само полипропилен или маслено хартиени , никакви електролити . Тези къде са на визатон са специални електролити за аудио и са неполярни .
« Отговор #25 -: Май 10, 2014, 10:32:49 10:32 »
Във визатон има 4.7 Мф.
« Отговор #26 -: Май 10, 2014, 01:50:50 13:50 »
Ето ти малко стандартни филтри .Във твоя случай само си избираш честотата и съпротивлението на драйвера , стойностите на индуктивностите не са критични .Кондензаторите обаче е хубаво да са точни защото местят фазата и от там се омазва картината .Това все пак ако са ти правилно съгласувани драйверите де  :D
« Отговор #27 -: Май 11, 2014, 07:54:17 19:54 »
Познайте на кое викам суббас.  ;D

Минах през визатон, и изведнъж филтъра стана трети ред. Поговорихме си с човека, казах му какво искам да правя. Той припали боксим-а и решихме че трябва среза да е на около 3 килохерца ама по стръмен заради един пик на около 2 Кх. Само не съм сигурен дали обърна внимание че пищялката ми е 6 ома, той на боксим-а ми показваше примерен проект.
http://caraudio-bg.com/Hi-Vi-Research-T28

Човека каза също и че е задължително да "филтрирам" и баса, ама за сега мисля да карам така, че за баса сметнахме грубо към 50 лева за бобини и кондензатори.
И започнах да редя.
« Отговор #28 -: Май 11, 2014, 08:32:28 20:32 »
За трети ред филтър на 6 ома драйвер ти трябва 15мкф 5мкф 0.22мхн на 3500 хц срез .Изобщо не мога да разбера защо продавача трябва казва какви ще са компонентите , не можеш ли да ги сметнеш ?
« Отговор #29 -: Май 11, 2014, 08:50:20 20:50 »
Ами по мои сметки и на този калкулатор http://www.diyaudioandvideo.com/Calculator/XOver/
си ми излизат тези компоненти, обаче аз го смятах втори ред на 4 килохерца на 6 ома. След като видях че частите от моите сметки съвпадат с неговите (като изключим третия ред) се съгласих, не съм чакал на готово.