Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен jakiro

*
  • 259
    • Профил
Искам да се допитам до по запознатите.Какви говорители бихте ме посъветвали да избера.Коаксиални авто говорители гледах на пайнер http://olx.bg/pioneer-ts-e2096-emotion-seriya-i26692197 слушал съм ги в кола и се чуват добре за мен,но в дома не знам как биха се представили.Приемам и други предложения за говорители или окомплектовка за колони.Ще слушам на sony rxd8 http://diagramas.diagramasde.com/audio/Sony_HCD-GRX80_RXD8.pdf .Колоните ще ми ги изработва мебелист защото държа да са в същия цвят като мебелите а и с изработката няма да се справя. Другият проблем е разполагам с доста малко пространство за колони иска ми се да са с размери 100-120см височина,ширина 25см и дълбочина от едната страна 30см а от другата 15см с цел да са скосени и насочени към мен и да запълня грешките на проектанта на жилището ми.Става дума за нормално слушане на музика и от време на време за събирания с малко по силна музика.
Re:Какви високоговорители да избера за вкъщи
« Отговор #1 -: Май 04, 2014, 05:47:41 17:47 »
Според мен не гледай въобще автомобилните говорители. Според размерите това са малко под 60 литра обем, а може и по малко избираш си две 8-ки за басовата част, и вече Тошко да каже с какво да ги комбинираш нагоре. Двулентови ще са ти по прости за изработка и по евтини.
« Последна редакция: Май 04, 2014, 10:58:32 22:58 от zlatkoo »

Неактивен jakiro

*
  • 259
    • Профил
« Отговор #2 -: Май 06, 2014, 09:07:15 21:07 »
Широколентови ако използвам как биха се представили
« Отговор #3 -: Май 06, 2014, 09:19:34 21:19 »
Хубавата широка лента са много пари и ако наистина държиш да са такива , потърси някой готов проект като за първи DIY или определи поне какъв е бюджета ти за говорители .Сандъците са ясни горе долу като цена .

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
« Отговор #4 -: Май 07, 2014, 09:30:56 09:30 »
Притеснявам се да не стане жертва на акустиката. Изглежда колоните ще стоят в някакви ъгли.
Иначе за коаксиалните авто говорители идеята не е лоша, от Пионер TS-A2010 и 2510 са познати на аудиофилите като подходящи за трансмисионна линия, затворен обем и бас рефлекс, не искат големи кутии и имат линейна АЧХ и хубав чист звук.

Аз бих сложил някакви ако ще и малки колонки на местата, които предвиждам за новите колони и бих се ослушвал за аномалии спрямо положение на стойки в свободното пространство в стаята. Тоест сравнение на бъдещите места с места в стаята далече от стени и слушане по от близо. ;)

Дай снимка или чертеж на стаята.

Иначе ако се кефиш на български, чифт 10-ки с резонанс 30 херца и чифт вносни високочестотни за малко пари и си готов! Български евтини високи не смея да ти препоръчам, но пък скъпите са най-доброто за парите си!

Неактивен jakiro

*
  • 259
    • Профил
« Отговор #5 -: Май 10, 2014, 06:50:08 06:50 »
Колоните правилно сте разбрали ще са в ъгли,но не в края на стаята  ;D .В момента съм сложил едно ОТ от някаква къщна уредба на височина приблизителна която искам да бъде и се чува добре.За 10ки хубаво, но малко съм ограничен от към място не че няма ,но остават тези ниши празни и седи грозно.Бюджета е да се вместя в 200лв за говорители.Кутиите от делно.Днес ми направи впечатление че имам изводи за още 2 бр ОТ на плеара пише на тях съраунд,но няма звук на какво може да се дължи https://www.dropbox.com/s/ylqhhtpd7378dvy/2014-05-10%2006.46.34-1.jpg
« Последна редакция: Май 10, 2014, 07:41:26 07:41 от jakiro »