Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 3218
    • Профил
Видео показващо топ модела на Визатон - Лабел (Visaton Labelle) в действие

Бяхме на гости на члена на форума, който си направи тези страхотно изглеждащи колони (в смисъл, че аз му ги хоръчах, кутиите му ги направи дърводелец, а му ги сглоби Вальо от Визатон, но той пък извърши най-важния акт, този на плащането  :D )
Заповядайте клипа в Youtube:
http://youtu.be/yjoix8IKG-Y
Видеото е заснето с телефон LG G3 с оптична стабилизация на изображението и лазерен автофокус.
Цитат
Слушайте с качествени слушалки или поне на десктоп колони...

Във видеото ще видите и сумати хубава техника:
Касетен дек Sony K970ES (Esprit)
Предусилвател Yamaha C-60
Усилвател Yamaha M-85
CD плеър Sony CDP - 297

Тема във форума за направата на колоните: http://penkiller.com/index.php/topic,1037.0.html
Тема за видео за направата на кутиите във модерен дърводелски цех: http://penkiller.com/index.php/topic,1116.0.html

Колоните звучат страхотно и наистина звука им е много чист и приятен. Въпреки не оптималното разположение, контролираната диаграма на излъчване и доброто сфазиране на говорителите позволяват да има добра стерео картина.

Между другото, Youtube за започнали да създават сериозни проблеми за автроски права!
В случая ни спряха звука на клипа, защото съдържал защитеното парче "Mama I'm Coming Home" на Ози, аз обаче оспорих, а те ме предупредиха, че ако оспорвам измамно, ще прекратят правата на профила на форума в Youtube!

Даже сега като чета пропускам най-важното, произведението е откъс, освен че говоря върху него и няколко пъти променям силата на звука. Нищо, да видим какво ще кажат. Ако са чак такива ф*шисти пък да си намерим по-читав видео сървър.

Цитат
Visaton Labelle paying Sony K970ES (Esprit)
Причина за оспорването
Този видеоклип използва материал, защитен с авторски права, по начин, за който не се изисква одобрението на собственика на правата. Това е честна употреба според законодателството за авторското право.
Обяснение
Целта на видеото е да покаже направи си сам изделие - тонколони и стара озвучителна техника висок клас. Песента няма централно място в съдържанието, чува се че най-важното е говора на оператора зад кадър. Освен това песента тръгва случайно от касета със сборни записи от личната колекция на собственика. Не е избирана нарочно, което личи и от разговора в клипа. В началото на клипа пък има друго произволно произведение. Видео канала ни е на направи си сам форум поддържан само от любители без комерсиални интереси и без реклами. Нямаме дори Гугъл ад сенс! The purpose of the video is to show DIY loudspeakers and hi class vintage sound system. The song does not have central role in the content, it is obvious that the voice of the camera man is the most important sound. Further, the song is played accidentally from a cassette with compilation of records from the personal collection of the owner. it is not chosen on purpose which is obvious from the speech in the video. In the beginning of the video there is another piece. Our video channel is of a do it yourself forum run solely by hobby-men without any commercial interests and without advertising. We even do not have Google ad sense!
Имам достатъчно основания да смятам, че гореописаното искане или съответно искания са направени по погрешка и че имам необходимите права, за да използвам съдържанието на видеоклипа си поради посочените от мен причини. Не съм правил/а съзнателно неверни твърдения, нито злоупотребявам преднамерено с процедурата на оспорване, за да нарушавам правата на други хора. Разбирам, че подаването на измамнически оспорвания може да доведе до прекратяването на профила ми в YouTube.
Подпис
Тодор **** ******

Понеже от Ютуб се правят на интересни, че сме нарушители на авторски права (абе Вие луди ли сте бе?!), качих клипа и на канала ни във Vbox7, заповядайте:
http://www.vbox7.com/play:f2cb74dc2d

Поздрави!
Видеото предава ли достатъчно автентично звуковата картина от колоните ? В смисъл това ли е реалния звук по твоя преценка ? И сигнала има ли някаква обработка при прослушването ?

Неактивен Toshko

*
  • 3218
    • Профил
Ами да, чува се чист и много приятен звук.
Мисля, че единствената обработка, е че баса е малко усилен от предусилвателя.

Като прослушвах после забелязах, че телефона има зум на звука. Личи си в момента в който приближавам усилвателя отдалеч. Чува се претоварване на входното ниво за момент и промяна в тоналния баланс... Без зум звучи кристално ясно.
Има камери със зум на звука, не знаех, че и телефона ще го може, но пък нали LG G3 може всичко  ;D ;D ;D Имам го от няколко дни и съм много доволен, достоен наследник на HTC EVO 3D x515m и определено минах от най-дългото на най-краткото име! А и лазерния далекомер, оптичната стабилизация, 4K UHD дисплея, най-мощния процесор, двуцветната светкавиза и т.н. са достойни заместници на единственото 3D без очила :D

Та, с две думи, телефона има два микрофона, един отдолу и един отгоре. Така освен звуков зум може да филтрира всички шумове от говора на собственика, защото знае точното закъснение на звуците между двата микрофона, когато говори човек с телефон на ухото, така звуци които пристигат при двата микрофона с различно от фиксиланото закъснение просто се изтриват. Тази екстра позволява да провеждате разговори от много шумна дискотека и да Ви чуват идеално чисто, говорителя му е много силен, ще чувате и Вие.

Голям кеф!

И освен това определено М-85 се справя много по-добре от чисто новия ми ресивър за домашно кино Ямаха RX-V675!

Неактивен Toshko

*
  • 3218
    • Профил
Забравих още едно допълнение, освен че клипа е сниман с LG G3, е и качен с него през мобилната мрежа,  което отне около 25 минути и изхаби батерията едва 3%. Клипа е с обем 524 мегабайта и е HD 1080p...

Понеже от Ютуб се правят на интересни, че сме нарушители на авторски права (абе Вие луди ли сте бе?!), качих клипа и на канала ни във Vbox7, заповядайте:
http://www.vbox7.com/play:f2cb74dc2d

Неактивен Toshko

*
  • 3218
    • Профил
Драмата с авторските права продължава!

Цитат
Насрещно уведомление за авторски права

Преди изпращане

За да изпратите насрещно уведомление за авторски права, трябва да сте сигурни, че имате законовото право да публикувате видеоклипа в YouTube.
С изпращането на насрещно уведомление се съгласявате да разкриете на ищеца долупосочената информация, включително своето име, адрес и телефонен номер.
Насрещното уведомление е правно известие до YouTube, че ищецът е направил грешка или погрешно е идентифицирал съдържанието ви. За да попречи на възстановяването му на сайта, той трябва да ви съди. Ако не сте подготвени да го срещнете в съда, не трябва да продължавате. Ако има някаква част от този процес, която не ви е ясна, моля, обърнете се към адвокат.
Видеоклипът е избран за насрещно уведомление

ВидеоклипVisaton Labelle playing Sony K970ES (Esprit)
Идентификатор на видеоклипаyjoix8IKG-Y
Продължителност3:39
ОписаниеVisaton Labelle paying Ozzy Ozbourne from Sony K970ES (Esprit) cassette tape deck through Yamaha C-60 through Yamaha M-85 also Sony CDP - 297... Тема във форума за направата на колоните: http://penkiller.com/index.php/topic,1037.0.html Тема за видео за направата на кутиите във модерен дърводелски цех: http://penkiller.com/index.php/topic,1116.0.html The video is captured with LG G3 smart phone with optical stabilization and laser focus. Топ модела на Визатон - ЛаБел (Visaton LaBelle) пуснати през един куп готина техника... Слушайте с качествени слушалки или поне на десктоп колони... Видеото е Full HD 1080P и е заснето с LG G3 с оптична стабилизация и лазерен далекомер! :D
ИщецSME
Имейл адрес на ищецаSMEdisputes@gmail.com
Произведение, за което се твърди, че е с нарушени праваЗвукозапис "Mama, I'm Coming Home - Ozzy Osbourne"
Моля, обърнете внимание: Ако някаква част от материала на ищеца е използвана във видеоклипа ви, моля, прегледайте наличната тук информация относно честната употреба, преди да продължите. Ако имате допълнителни въпроси, ви препоръчваме да се обърнете към адвокат.
  Прочетох горепосоченото изявление.

Ей сега ще се обърна към адвокат!  ;D ;D ;D