Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re:Разни дребни неща на вилата.
« Отговор #15 -: Март 03, 2016, 02:29:53 14:29 »
Не знам, тоя дето го цикли го и лакира. Първите две ръце бяха с някакъв цеулозен, да съхне бързо, и накрая го запечати с един дето не трябваше да влизаме 24 часа.
« Отговор #16 -: Април 12, 2016, 10:48:28 10:48 »
Още една идея да стане стаята малко по битова. От парчета греда си нарязах осем такива трупчета.

Нещо такова, все едно стърчи края на гредата.

Почна се едно байцване цвят череша с малко махагон вътре.

Байцвам, шлайфам с шкурка 150 машинно.

И така три пъти.

Сложих им планки за захващане за стената.

Дойде ред и на дъските. Следва подравняване, и уеднаквяване.

Там също байц и шлайфане.

Нещо такова трябва да се получи, само че на стената на една педя от тавана с трупчета в двата края.
« Последна редакция: Декември 29, 2016, 01:18:51 13:18 от zlatkoo »
« Отговор #17 -: Май 09, 2016, 04:19:19 16:19 »
Направих малко засек, за да може дъската да легне плътно, и върху трупчето и върху стената.

Ии първата е на стената, така ще обиколя четирите стени.

« Последна редакция: Декември 29, 2016, 01:09:47 13:09 от zlatkoo »
« Отговор #18 -: Май 16, 2016, 12:04:58 12:04 »
 Ето и втората, така ще обиколя цялата стая. Капака на розетката няма да изглежда така.

« Последна редакция: Декември 29, 2016, 01:11:43 13:11 от zlatkoo »
« Отговор #19 -: Декември 29, 2016, 01:25:17 13:25 »
Ами стаята е готова и стана добре, освен че окъсих малко (точно с 50 см.) едната дъска, защото тогава нямах 5 метрова ролетка. Но оправих нещата. Освен това сложих и ретро полилей.

« Отговор #20 -: Декември 29, 2016, 01:55:54 13:55 »
Освен това от икеа си купих розов фенер. Обаче нещо не ме кефеше.

Свалих му стъклата, минах го с водна шкурка, пръснах го с черен спрей, и накрая със златен но отдалече.

Тази "закачалка" си я бях купувал от лидъл преди време.

Една диодна чаена свещичка, и воала.
Re: Разни дребни неща на вилата.
« Отговор #21 -: Юли 17, 2017, 04:11:36 16:11 »
Поздравления, много готино измисляш нещата. Аз все още живея в панелен апартамент и честно казано мечтая за къщичка, където да си "играя". Добри идеи давате, ама и лошо правите, че почвам да си мисля за пакости :)))

Неактивен jakiro

*
  • 264
    • Профил
« Отговор #22 -: Юли 17, 2017, 07:50:56 19:50 »
Имам газова лампа за осветление подарявам я някой ако иска за фенер нещо за някой уютна механа нещо да свирка.
« Отговор #23 -: Юли 29, 2017, 01:03:02 13:03 »
Благодаря, трябва да си закача външния хард за да оправя снимките. Газова лампа и аз имам, нека някой друг се възползва от нея за сега.

Неактивен jakiro

*
  • 264
    • Профил
« Отговор #25 -: Юли 29, 2017, 07:32:23 19:32 »
Аз Моята я знам къде е седи от 2години на работната ми маса на работа. :D
« Отговор #26 -: Октомври 24, 2017, 05:32:23 17:32 »
Това лято също се позабавлявах на вилата. Работата по кладенеца е към края си.
Направих си макара за вадене на вода или диня.
 За ос ползвах калибрирана стомана, заварихме три метални фланеца, и с по три винта хванахме "дървени" дискове.

Като преди това си бях нарязал летви 2 на 2 сантиметра с подходяща дължина.

За да се напаснат почти точно, и да легнат добре ги бях вързал с по едно въженце от двете страни, и така си вадех и доизпилвах, която има нужда.

След като всичките бяха напаснати и номерирани, ги свалих за да ги намажа от вътрешната им страна с уж импрегнант закупен от бриколаж.

След като вече са хванати с винтове, ги намазах и отвън.

След това попълних фугите с полиуретаново лепило (прилича на монтажна пяна ма е по твърдо), и загладих с флексчето.

Получи се интересна шарка. За това по нагоре писах уж импрегнант. Въпреки че нанасях обилно и повторих, въобще не е попил навътре. Имах и подготвена дръжка/манивела. Само че не исках да разчитам само на заварка. За това пробих два отвора в дръжката, и ги запилих до правоъгилник. На оста пък резнах краищата.

Влезе доста плътно, при набиването гледах да е успоредна с оста.

Заварих, загладих заварките и боядисах с черна протекта 3 в 1. Макарата минах обилно с безир. Намерих си шишенца от едно време, загрях го и намазах. Минах и капака на кладенеца от долната страна с безир. 

Това е в общи линии. Както се вижда от снимките от пърленето на гредите не е останало и следа. Не знам дали е от не добрия лак, или слънцето не се е отразило добре, но напролет ще се освежава и прелакира с хубав яхтен лак.