Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Разни дребни неща на вилата.
« Отговор #45 -: Октомври 21, 2019, 11:13:17 11:13 »
Освен това, имах и една ограда за възстановяване. Първо започнах с оправянето на каменния зид. Камъните са зидани с нещо между чакъл и варов разтвор, преди много години, от което не е останало почти нищо.

Следва сериозно почистване, където мога свалям по някой камък за по добър достъп, и обилно изплакване с вода. Фугирам с бетон, но фугите са доста големи и върви доста материал.

След като дръпне, заглаждам със мокра бояджийска четка.

Даже ми мина инспекция.  :D

Накрая ми се наложи и някой и друг камък да добавя.

След като завърших със "зидарията" дойде ред, и за боядисване на оградата. Ползвах 3 в 1 на протекта.

Докарал съм го до това положение, като орежа храстите след някоя и друга седмица продължавам.

Е, имам още един участък и за догодина...

Ламарините на големите порти, и портичката, мисля да ги боядисам в цветовете на трибагреника.
Re: Разни дребни неща на вилата.
« Отговор #46 -: Май 25, 2020, 12:43:47 12:43 »
Продължавам. на вилата има две асми. За да бягат пилетата трябва нещо да дрънка, за да ги гони. Варианта с вързани капачки за буркани не ме кефи. От джъмбо си бях купил такава дрънкалка.

Това отдолу е видео.

Реших, че мога и сам да си направя. Попадна ми хубава синя бирена бутилка. Отрязах я, във тубата има няколко начина за рязане на бутилка чрез загряване, и изстудяване. Аз подходих класически, имам си диамантено дискче на дремела. Заглаждането накрая става с няколко вида шкурки.

Виж доста по трудно ми беше с пробиването на отвора. На чешмата, на бавните обороти на винтоверта, и много търпение.

Издялках си дървено топче, което после дооформих на шлайфа, гълъба е купуван.

Имах проблем да нанижа канапа през отвора на топчето. Намазах обилно с С200, усуках, и оставих да изсъхне. После вече беше лесно.

Всичко лакирано, и съхне.

Вързано, и готово за монтаж.

Ами ето работи. Това отдолу е видео.