Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1056
    • Профил
Re: Разни дребни неща на вилата.
« Отговор #45 -: Октомври 21, 2019, 11:13:17 11:13 »
Освен това, имах и една ограда за възстановяване. Първо започнах с оправянето на каменния зид. Камъните са зидани с нещо между чакъл и варов разтвор, преди много години, от което не е останало почти нищо.

Следва сериозно почистване, където мога свалям по някой камък за по добър достъп, и обилно изплакване с вода. Фугирам с бетон, но фугите са доста големи и върви доста материал.

След като дръпне, заглаждам със мокра бояджийска четка.

Даже ми мина инспекция.  :D

Накрая ми се наложи и някой и друг камък да добавя.

След като завърших със "зидарията" дойде ред, и за боядисване на оградата. Ползвах 3 в 1 на протекта.

Докарал съм го до това положение, като орежа храстите след някоя и друга седмица продължавам.

Е, имам още един участък и за догодина...

Ламарините на големите порти, и портичката, мисля да ги боядисам в цветовете на трибагреника.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1056
    • Профил
« Отговор #46 -: Май 25, 2020, 12:43:47 12:43 »
Продължавам. на вилата има две асми. За да бягат пилетата трябва нещо да дрънка, за да ги гони. Варианта с вързани капачки за буркани не ме кефи. От джъмбо си бях купил такава дрънкалка.

Това отдолу е видео.

Реших, че мога и сам да си направя. Попадна ми хубава синя бирена бутилка. Отрязах я, във тубата има няколко начина за рязане на бутилка чрез загряване, и изстудяване. Аз подходих класически, имам си диамантено дискче на дремела. Заглаждането накрая става с няколко вида шкурки.

Виж доста по трудно ми беше с пробиването на отвора. На чешмата, на бавните обороти на винтоверта, и много търпение.

Издялках си дървено топче, което после дооформих на шлайфа, гълъба е купуван.

Имах проблем да нанижа канапа през отвора на топчето. Намазах обилно с С200, усуках, и оставих да изсъхне. После вече беше лесно.

Всичко лакирано, и съхне.

Вързано, и готово за монтаж.

Ами ето работи. Това отдолу е видео.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1056
    • Профил
Re:Разни дребни неща на вилата.
« Отговор #47 -: Юли 08, 2020, 10:50:09 10:50 »
Ами понеже съм отпускар тия дни, и видях хубаво време, та се захванах малко с кладенеца.
 Взех газовата горелка и почнах, общо взето е малко като боядисване с пистолет, вятъра малко ме бъзикаше.

Реших да видя какво ще стане ако шлайфам леко с машинката. Обаче не става почва да се губи контраста между жилките, не е толкова детайлно. Та първо позагладих с машинката където имаше нужда, и реших че след пърленето няма да шлайфам.
 Ето пърлено vs сурово.

Ето го целия опърлен, едната греда стана малко по тъмна, ма това беше преди да разбера че няма да шлайфам след това.

Лакирах с безцветен лак на "декоратор", вижда се докъде съм стигнал.

След около пет години все пак дойде време за лакиране. От пърленето не беше останала и следа, но пък имах истинско състарено дърво. Отвътре, където е бил на сянка лака е като нов.

Започнах да шлайфам с машинката. но на нешлайфан материал си трябва и на ръка да се мине тук там.
Лакирах с Вълнено, или нещо подобно валяче. Не препоръчвам, остават мехурчета.

Интересно, тази страна изглеждаше напълно сива преди лакирането.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1056
    • Профил
« Отговор #48 -: Юли 20, 2020, 11:41:19 11:41 »
Понеже скарата се ползва предимно в гаража, и пръска по стената.

Скроих и заварих два винкела, зашлайфах малко масичката.

Измих с кореселин, и боядисах с протекта.

Изрязах едно парче фазер за гръб. Разпробих монтирах, и минах няколко ръце безцветен лак, да е по лесно за миене.

Имаше и тестове, естествено.

Неактивен Toshko

*
  • 5569
    • Профил
« Отговор #49 -: Юли 26, 2020, 11:15:03 11:15 »
Да не се запали това нещо?
При мен масичката на която слагам най-обикновена скара се овъгли отдолу пред и зад скарата само от излъчването както се казва. - т.е. отдолу е, не участва в пряк топлообмен. И е извън силуета на скарата, тоест няма хванат нагорещен въздух.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1056
    • Профил
« Отговор #50 -: Юли 28, 2020, 01:50:35 13:50 »
Скарата не остава без надзор. За сега няма следи от почерняване. Всъщност, за това е на винтове, ако има нужда, ще сложа някаква ламарина. Ама така е малко по приятно.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1056
    • Профил
« Отговор #51 -: Септември 21, 2020, 10:49:02 10:49 »
Една малка стена на входа на къщата, ми стоеше малко безлична. Попаднах на клип в тубата с интересна шпакловка, реших да опитам.

Естествено като за първи път не стана перфектно, но след цяло лято поправки, ето какво се получи.

Минах един бял латекс.

След това с добре изцедена четка и светло син латекс.

Остава да налепя малко корк отдолу.
 Ето и едно симпатично и практично решение за кухнята.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1056
    • Профил
« Отговор #52 -: Октомври 06, 2020, 05:30:13 17:30 »
Мазето е малко, но за сметка на това не изглеждаше никак добре.

Кабела за крушката си висеше по стената.

Прокопах канал и грундирах.

Почна се мазането, реших, че ще продължа с готов варов разтвор, както си беше мазано в горната половина. Само добавях по една мистрия цимент на чувалче.

Пробих и приготвих скоба за тръбите, че и те си се вееха свободно.

Сложих и една планка за стопер на вратата, че се блъскаше в стената, и съответно беше изронила мазилката там.

Следващата стена.

Хайде и третата.

Ей го края.

Хайде време е и за малко цвят.

Тук си трябва бая рунтаво мече, и пак на места довършвам с четка.

Ето и първия рафт с няколко маалко по различни бутилки.

Сложих и изолация на тръбите на топлата вода.
« Отговор #53 -: Ноември 08, 2020, 08:33:58 20:33 »
Имаш много приятен поглед над нещата и с тези доработки стават чудесно. Поздравявам те за това. Относно корка, винаги ми е допадал, но така и не съм поставял. Обработваш ли го с нещо след полагане или го оставяш "да диша"? Иначе за това мазе...изкушавам се да предложа тунел със стаята и Infinite baffle subwoofer. Изключително незаемащо място в стаята и ултимативен звук.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1056
    • Профил
« Отговор #54 -: Ноември 09, 2020, 02:12:14 14:12 »
Корка, му минавам един байц за цвят. Колкото до мазето, искаш да кажеш да го ползвам за обем на говорителите ли?