Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Москвич - турбо проект(low budget), избор на турбина?
« Отговор #150 -: Март 19, 2017, 02:03:21 14:03 »
Да така си е , буталните болтове чукат при подаване на газ . Силно метално чукане като с чукче .При отнемане на газта идват от други места шумовете . Може и да е просто прегряно бутало без да е спукано . Може да е крива биела , може да са много неща  . Обикновено като се получи хлабина и почва да замята буталото из цилиндъра като върнеш газта при което издава характерни шумове . Може и верига както казва Тошко .
« Отговор #151 -: Март 19, 2017, 04:49:31 16:49 »
Благодаря много колеги! :)
На първо време ще проверя(сменя) веригата защото със сигурност е на много много километри и не е сменяна.

Неактивен bdd

*
  • 452
    • Профил
« Отговор #152 -: Март 19, 2017, 11:36:04 23:36 »
А когато двигателят е студен чука ли?Веригата издава шумове,когато изпадне в резонанс,трепти тази й част,която е от коляновия вал към разпределителния,гледано по посоката на движение на веригата,т.е. там,където не е натоварена на опън.Вибрира заради разтегнатост или износен обтегач.Това само ако е механично обтягането,не помня вече как беше при москвича.Ако се обтяга от маслото провери плунжера на обтегача.Но ако обтягането е механично,за мен шума е от отскачащо от цилиндъра бутало,когато няма товар,който да го укротява периодично с натиск към цилиндъра в работния такт.Шума на веригата не се влияе от товара на мотора,а само от оборотите.Ако не чуваш чукането при движение с обороти,на които се получава шума,няма да е верига.Твоите бутала имат относително дълги поли,но понякога чукането при голям луфт с цилиндъра се чува и при "нежно" подаване на газ,прилича на детонация.Има обороти при които много леко подаване на газ води до чукане заради голям луфт с цилиндъра,пак наподобява детонация.Типичен пример е предният ми двигател.
« Отговор #153 -: Март 20, 2017, 12:52:58 00:52 »
Ами честно казано май ще излезе че са биелни лагери защото когато е студена почти няма чукане, а като загрее се засилва.(тоест когато маслото стане по-рядко) ::)
В движение също чука при спадане на оборотите или ако я закрепя на средни обороти.
Веригата се опъва механично. https://www.drive2.ru/l/2239579/
edit: Сега намерих клипче от 2013-та където пак се чува това чукане: ::)
https://youtu.be/enRiFK71i-s?t=369
От тогава съм минал над 20000км, ако бяха биелни лагери нямаше ли да "роди" мотора вече. :D
Голяма мистерия ще излезе това чукане.
« Последна редакция: Март 20, 2017, 01:15:34 01:15 от illest »

Неактивен Toshko

*
  • 3395
    • Профил
« Отговор #154 -: Март 20, 2017, 10:23:32 10:23 »
Най-добре да го отвориш за ревизия, защото като се дочупи ще стане така, че нищо няма да можеш да разбереш.
Не е задължително да се счупи бързо, защото този двигател носи малко и леко купе. Не ходиш надалеч с него и го пазиш.
Понеже на клипа не се разбира точно само гадая. Това тропане може да е свързано с бутало, например тракащите сегменти да са вече тропащи. Може да има отчупено парче от буталото между сегментите.
Нищо не пречи да имаме хлабав биелен лагер, тракаща верига, прибрана пола на бутало, тракащи сегменти, някое пукнато бутало, износени кобилица и плаващ разпределителен вал в комбинация с разбито делко и меки тампони на двигателя и не на последно място шумен притискателен диск на съединителя и меки демпферни пружини и износен плаващ лагер, като казах лагер, да не забравяме аксиалния (основния) на коляновия вал...
Вероятно всичко изброено е в различна степен на износване.
Ако се ревизира сега ще може да се направят изводи кои части са претоварени и кои работят нормално.
Най-важното за ревизия преди тежка авария е да установи как са хлабините на буталата, ключа на сегментите и степента на сгъстяване.
И съответно, има или няма повличане, има или няма счупен сегмент или спукано бутало между сегментите, има или не следи от начукване от детонация по челата на буталата. Термостата топъл ли е или е студен.
Сега имаш шанс буквално собственият ти двигател да се тунингова сам като ти покаже хлабините и луфтовете.
Като се счупи и го правиш ще трябва да гадаеш по някакви общи правила, а сега имаш шанс той сам да се развие.
« Отговор #156 -: Май 17, 2017, 05:03:28 17:03 »
Все още не съм отворил мотора и не знам откъде чука, но карам колата почти всеки ден. :D
Чукането си е същото, но при загрял мотор намалява. Засега ще карам така понеже ми предстоят събори пък ако се строши ще отворя да видя какво не е наред.
Имам едно питане:
Припушва ми колата от ауспуха, но само при спирачен режим. Тоест при разреждане, когато спускам баири на скорост или когато съм давал газ и почна да спирам. Не го прави винаги.
Някакви идеи?
Също така понякога се получава когато давам газ - гейта все едно не е затворил напълно и турбината свири, но прави някакво минимално налягане и примерно като припомпя газта тръгне и надуе колкото трябва и тръгне. От какво може да е?
Строших и два диференциала за 1 месец, и ще се наложи усилване на окачването отзад(4 амортесьора)
Направих и малка изолация на топлата част да не грее директно на капака. Обмислям монтаж на ел. перка.
Поздрави!  8)

Неактивен Toshko

*
  • 3395
    • Профил
« Отговор #157 -: Май 17, 2017, 06:15:26 18:15 »
На върната газ, класика е да пуши на масло от сегменти и евентуално гумички на изпускателните клапани. Вакуума качва маслото над сегментите.
За другото трябва да помислим.
Изолацията е супер. Може да пуснеш една нова тема да разкажеш с какви материали и как си я направил. Под капака ти изглежда просто като мечта!
Защо не присадиш заден мост от нещо друго? Чета по групата на Москвич във Фейсбук, че се чупят през ден. Има доста коли, Опел, Волво, Лада, джипове малки и големи. Цял заден мост се присажда много лесно.
« Отговор #158 -: Май 17, 2017, 08:14:17 20:14 »
На ладите дифовете също са слаби . Идно време вуйчо ми като се състезаваха носеха по два диверенциала на ралитата щото чупеха поне по един на състезание . Това с карбураторна лада която едва ли е била повече от 150 кс
« Отговор #159 -: Юли 04, 2017, 03:02:33 03:02 »
Благодаря колеги!
Най-вероятно от сегменти и/или гумички припушва понеже мотора не е отварян за ревизия. ;D
Изолацията представлява сандвич от алуминиеви листи, между които има някаква вата. Така го намерих на вторични и го оформих около топлата част. Не смъква кой знае колко много температурата, но поне действа като отражател да не грее директно върху капака.
Засега мисля да направя турбото да смучи малко по-студен въздух и да монтирам електрическа перка. След което мисля да вдигна бууста на 0,7-0,8  ::) и да помисля също за маслено охлаждане.
Проблемите с диференциала засега уж са решени. Оказаха се твърдо износена ос на сателитите на единия, който бях счупил. А другият можеби дефектна корона. Ще монтирам също и по-твърди газови амортесьори Монро за отпред + още малко рязане на пружините и допълнителни 2 амортесьора на задния мост + напречна щанга Тип "Уат" или "Пенхард" и полиуретанови тампони на ресьорите. В момента се работи и върху спирачките(най-накрая) Приготвям серво и дискове от Москвич. 250мм диаметър на диска с 4 бутални апарати  ;D
Обмислям и един вид евтин "прекъсвач" посредством реле да спирам искрата на бобината за да се получи нещо такова:
Засега съм много доволен от "sleeper-a", който се получи.
Момент за надъхване:

И клипче от изминалия национален събор на "Клуб Москвич България"

Поздрави!
« Последна редакция: Юли 04, 2017, 03:13:14 03:13 от illest »

Неактивен Toshko

*
  • 3395
    • Профил
« Отговор #160 -: Юли 04, 2017, 11:59:34 11:59 »
Колега, несериозно е да се говори за каквито и да било модификации преди да си ревизираш двигателя!
Панхард и Уат линк са много различни, по-скоро второто, но честно казано не те виждам да направиш такова нещо.
Панхард не може да стане, защото изисква моста да мърда малко и настрани, или викаш, той с ресорите си мърда.
Такъв прекъсвач с реле няма да можеш да направиш, а не ти и трябва.

Пружините като ги поотрежеш още малко и колата хем ще друса, хем ще се накланя повече. Трябва да си пазиш ъглите на носачите.

Няма да ти се износва диференциала ако го караш с Кастрол, Амсойл или Мотул.

Прави много добре изолирана въздушна кутия с голям хобот смучещ студен външен въздух.

Двигателя го вади преди да си останал без двигател! Помисли поне ти да си поръчаш една многослойна метална гарнитура, защото на по-голям буст трагедията ще бъде пълномащабна.
Допълнителното надуване задължитебно с обработка на всички повърхности в двигателя включително изправяне на цилиндри и бутала, хонинг, лагери, чело на блока, отдолу пръстените под ризите от някаква специална ламарина, примерно CuNiFe, чело на главата, консервативни ъгли на изпускателните клапани за да могат да се охлаждат. Да не забравяме точни луфтове на лагери, на бутала и ключове на сегментите!

Не искам да давам квалификации на хората, които правят нещата през куп за грош, ще кажа, че не е сериозно и не е мъжко! Карат москвич, а скатават от добрите монтьорски и тунинг практики!?
« Отговор #161 -: Октомври 31, 2017, 04:57:51 16:57 »
Не съм писал отдавна  :D
Колата я карам вече 10000км на бууст без пробелми.
Наскоро и смених ангренажни колелета, верига, семеринг на колянов вал и водна помпа. Старата помпа доста трудно се въртеше и имаше радиален луфт.
Също така махнах оригиналната перка и сложих електрическа.
Монтирах също и серво усилвател и помпа Ате от Голф 2 и започнах да спирам като истинска кола.
Показа се потенциала на руските четирибутални апарати и 250мм дискове. ;D
Това е засега. Остава да сменя аксиални пластини на коляновия вал, масло и да направя Колд еър интейк.

« Отговор #162 -: Ноември 01, 2017, 10:14:15 22:14 »
Сега прочетох, ако още ти пуши - при спускане на скорост да речем, или студена на първия светофар, а като я форсираш изчиства, най-вероятно е сегмента на оста откъм топлата част на турбината. И колата ти ме кефи!
« Отговор #164 -: Ноември 02, 2017, 01:35:21 13:35 »
Това на последната снимка дето се вижда на заден план "музикална кутийка" за в гаража ли е? Виждат се Български пищялки.