Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Москвич - турбо проект(low budget), избор на турбина?
« Отговор #195 -: Декември 06, 2017, 08:27:58 20:27 »
Всички писали до момента сте прави. ;D
Беше моя грешката за щуцерите. Монтирани са преди дроселовите клапи след стеснението, но нещо не успявам да ги настроя както трябва. Изпарителя взима налягане за мембраната преди кулера в момента като съм пробвал и след кулера.
Точно затова мисля да пробвам с единичен дросел и стесняващ смесител близо до дросела . От хора каращи така знам, че ако е прекалено богата сместа ми трябва по-широк смесител.
Иначе не мисля, че е особено голям проблем , че смеситела ще е на 35мм а пътищата са на 50мм примерно.
Имам познат, който кара Рено Клио 1.6 с такава конфигурация и тупа доволно мощни автомобили на газ.(От, които Е30 2.5 турбо, цивик 5 ген 2.2 турбо и т.н).
Истината е някъде там.  ;D
Темата от СААБ форума е много интересна и добре обяснена, благодаря!
« Последна редакция: Декември 06, 2017, 08:52:44 20:52 от illest »

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
« Отговор #196 -: Декември 06, 2017, 11:35:51 23:35 »
Единственото, което ми идва наум е от смукателя коляно и тръба настрани и тогавадросел и смесител. Тъкмо повишения обем след дросела ще играе роля и на противопомпажен резервоар и цилиндрите ще се пълнят по-еднакво без да се ограбват.
Коляно напред и н другата посока след смесителя.

Неактивен bdd

*
  • 517
    • Профил
« Отговор #197 -: Декември 09, 2017, 02:45:34 14:45 »
Илест,ако имаш възможност сложи широколентова ламбда сонда,за да се ориентираш как се мени сместа при различните режими.Тя ще ти покаже изменението на храненето,при вземане на налягане към дозиращата мембрана от различни места (от турбината,след кулера,преди кулера и т.н).Което ще те ориентира,кое е най-подходящото място за твоето турбо изпълнение.При теб поне няма разлика в съотношението на гориво-въздушната смес между цилиндрите и това,което ще покаже сондата е най-близко до истината,за разлика от инжекционите,където един цилидър може да работи обеднено,а друг обогатено и сондата показва осредненото на всички цилиндри.