Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Lawyer

*
Домашно караоке
« -: Февруари 07, 2015, 09:47:14 21:47 »
.
« Последна редакция: Февруари 16, 2015, 02:43:09 14:43 от Lawyer »

Неактивен Toshko

*
  • 4015
    • Профил
Re:Домашно караоке
« Отговор #1 -: Февруари 08, 2015, 08:19:24 20:19 »
Здрасти колега и добре дошъл!
Всъщност колега юрист ли си?

Знаеш ли, че има доста прилични пултове с вграден усилвател, разгледай ОЛХ за обяви, не може да няма.
За колони най-добри нови самостоятелни.
Сегашните ти са:
Loudspeaker boxes•
Magnetically shielded front and center•
4 Two-way satellite speakers (L, R, SL, SR)-
Frequency range : 120Hz - 20 kHz- Impedance-
Drivers:
3" full-range woofer1"
conical dome tweeter

Съвсем скромни като възможности особено пък за глас.

Дай някакъв бюджет.

За глас най-хубавото и същевременно бюджетно за което се сещам са ВК12350 на Благоевград в 25 литрови кутии и с едни супер туитъри направо концерти можеш да изнасяш и звука ще бъде аудиофилски! Това са 12-ки обаче.
Мой приятел пее и си взе някакви монитори с 6.5 инча и то скъпи, но са му малки, като се насложи и музика и криви, нямат динамичен запас. Помещението му е аналогично на твоето.

Можеш да си направиш звукови колони с по 3 броя BG20 на Визатон на страна, Вальо ще ти ги сметне и филтри ще ти направи даже! Това пак са широколентови и пак ще имаш нужда от супер високочестотен.
Гласът за да излезе хубаво си има нужда от сериозна динамика, голям обхват и линейност на колоните!

Lawyer

*
« Отговор #2 -: Февруари 08, 2015, 09:00:07 21:00 »
.
« Последна редакция: Февруари 16, 2015, 02:43:23 14:43 от Lawyer »

Неактивен Toshko

*
  • 4015
    • Профил
« Отговор #3 -: Февруари 08, 2015, 09:50:53 21:50 »
Каквото трака ще си го уплътниш!
Трябват ти и усилвател и колони.
Колоните могат да станат евтини, усилвателя колкото си го намериш в ОЛХ.

Кой курс си право?

Lawyer

*
« Отговор #4 -: Февруари 09, 2015, 11:22:54 11:22 »
.
« Последна редакция: Февруари 16, 2015, 02:43:38 14:43 от Lawyer »

Неактивен Toshko

*
  • 4015
    • Профил
« Отговор #5 -: Февруари 15, 2015, 07:05:30 19:05 »
Здрасти. За вокални изпълнения ВК12350 практически не се нуждае от високочестотен въпреки, че прибавянето води до подобряване на звука. Ако имаш миксер с ниски и високи съответно на 50 и 10000 херца звука може да стане доста динамичен и правдоподобен.

За супер високочестотен над 10 кхз. ти върши работа всичко.
Ако искаш луксозно и претенциозно изпълнение вземи лентов (VLDхх)
Обикновен конусен 10 см български също ти върши работа, те са два модела, съветвам те да вземеш 4 ома от по-чувствителния вариант - ще ги видиш по сайтовете и на страницата на завода.

Казах ти какъв усилвател, миш пулт с вграден усилвател и микрофонен вход според мен е най-икономичното и практично решение.

Ако няма да искаш Hi-Fi бас, ВК 12350 се чувства най-добре в между 20 и 35 литра затворен обем. Кутиите е хубаво да бъдат кубични с три страни с каменна вата и силно запълнени с вълнена и полиестерна вата. Обема на каменната вата се изважда от обема на кутията, тоест за да получиш 30 литра чист обем трябва да направиш кутия с обем увеличен с обема на каменната вата.
Материала е хубаво да бъде дебело ПДЧ или тополов или брезов шперплат. При използване на бреза е допустимо 18мм иначе другите по-дебели!

за цените щом пишеш тук означава, че имаш интернет и можеш да си направиш проучването сам, моля не ме карай да върша елементарна работа, която можеш да свършиш и сам!

Lawyer

*
« Отговор #6 -: Февруари 16, 2015, 03:01:37 03:01 »
.
« Последна редакция: Февруари 16, 2015, 02:43:52 14:43 от Lawyer »

Неактивен Toshko

*
  • 4015
    • Профил
« Отговор #7 -: Февруари 16, 2015, 08:55:12 08:55 »
Хай-фи бас е разтегливо понятие, но аз бих го дефинирал, като ниво -3 дб на честота под 40 херца.

Не знам дали си наясно, но направи си сам съвсем не е евтина алтернатива на техниката втора ръка. По-скоро е скъпа алтернатива на ширпотребата и евтиния хай-енд!
Ти ще ми загубиш времето да ти обяснявам и накрая ще установиш, че нямаш инструменти и ти е скъпо!

Върви си по собствения път без да занимаваш хората!
Щом си колега, ако ти ърябват пари работи! Аз като студент така правех и резултатите никак не бяха лоши. Спомням си, че с един от първите хонорари в първи курс си купих 10 инчови Пипнер TS-A2510, които така и не монтирах в нито една кола.

"Резултата" ще го научиш като вземеш параметрите за които съм платил да ги измерят без да ми трябват и съм публикувал тук и ги въведеш в симулираща програма като бас бпкс, бокс сим и други!

Поздрави!