Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 3394
    • Профил
Re:Помощ за изработване на двулентови ОТ, отново :)
« Отговор #30 -: Февруари 25, 2015, 09:31:13 21:31 »
Дърводелското, как кое.
С200 и роднините му от Хенкел.
Хелметекса не става, защото самото фолио пада от плоскостта.

Вълнувам се, защото знам, че ще стане би-брутално добре!

Немо, можеш да вземеш кутията 1:1!

немо

*
« Отговор #31 -: Февруари 25, 2015, 11:17:42 23:17 »
Има си лепило за ламинирани плоскости,залепва и няма грижи  ;)
С200 и роднини са за дърво,а на тебе все брезов шперлат ти е в главата  ::) за това има разминаване в мненията.

Неактивен niram

*
  • **
  • 81
    • Профил
« Отговор #32 -: Февруари 26, 2015, 09:14:05 09:14 »
Сега чета и се питам каменна вата ще ми трябва ли някъде?

Днес пристигнаха и частите за филтрите!!!
« Последна редакция: Февруари 26, 2015, 10:08:07 10:08 от niram »

Неактивен Toshko

*
  • 3394
    • Профил
« Отговор #33 -: Февруари 26, 2015, 10:07:45 10:07 »
Огнеупорни топлоизолирани колони ли ще правиш?
Дъното е доста далече от говорителя, а и той работи само до 600 херца, няма опасност.

А и при вентилираните колони трябва да се внимава с ватата.

Не каза как звучат голите говорители.

Неактивен niram

*
  • **
  • 81
    • Профил
« Отговор #34 -: Февруари 26, 2015, 10:09:11 10:09 »
Голите звучат много добре, обаче май свикнах на баса да слушам и като пуснах и широколентовия ми стана странно :)

Неактивен Toshko

*
  • 3394
    • Профил
« Отговор #35 -: Февруари 26, 2015, 10:29:39 10:29 »
Той е с малко висок резонанс, тоест твърд и не е идеално готин сам.

Басовете вече ги правят с твърди бобини и можеш да чуеш и чинел тихичко и си стават за слушане голи. От моите 15-ки се чуват малко чинели едва-едва.

Не всички говорители са така обаче, някои са непоносими, а в система са върховни.

И между другото, който е лепил ламинирано ПДЧ, той добро не е видял. То си се люпи само камоли като го напънеш с нещо залепено за него.

Ако що-годе те бива с шкурката може да направиш кутиите от шперплат, точно при моето разкрояване ще се виждат линиите на страниците.
Обаче като са дебели 21 мм не е красиво, седи грубо, 10-15 мм радват окото повече, но са малко за кутия.
Ако обаче те кефи... Всъщност от брезичка може и с 18 мм, това 21 тежи като камък и е много кораво.
Та, ако те кефи дървено и красиво си го направи от шперплат бреза! Хем по-качествено, хем по-лесно, хем по-красиво!

Неактивен niram

*
  • **
  • 81
    • Профил
« Отговор #36 -: Февруари 26, 2015, 11:35:50 11:35 »
Ще му мисля . . .
Взех филтрите, единия ми е налепен от Вальо от Стедигруп, другия ще си се мъча сам :)

Вързах двете колони през филтъра и ги пуснах без кутия и така е много добре звука, за моя непретенциозен слух, без да го усилвам но е само моно :)

Поиграх си да сложа клемички за да мога да сменям говорителите на готовия филтър и да го пусна през уредбата. Добре че взех единия филтър готов, доста сложно ми се вижда да го сглобя . . ., но пък е страшно интересно ;D
Само с кутиите нещо се замотах, дето си мислех, че ще е най лесно с тях . . .

Остана само да уточним и въпроса с кабелите, ясно е че няма да дам луди пари за него, но какъв да взема едножилен или многожилен за свързване на колоните?
« Последна редакция: Февруари 26, 2015, 03:31:17 15:31 от niram »

Неактивен Toshko

*
  • 3394
    • Профил
« Отговор #37 -: Февруари 26, 2015, 04:35:50 16:35 »
Направи един клип как свирят голи.  :) интересно ми е.
Факт, че има доста части по филтъра :-)

Не бой се, ще направиш и кутиите.

Кабел от фирмения магазин на "Елкабел" АД - Бургас  ;D
Цитат
Фирмения магазин на Елкабел АД в гр.Бургас се намира на оживената ул. Одрин №15.
Многожичен може и многожилен да си бъде красив кръгъл. Възможно най-дебел, провери 1.5-2 мм2 на жило. Най-добре от усилвателя до колоните да бъдат два такива кабела в паралел- Вътрешното окабеляване може с единични многожични жила 1.5 мм2 пак в многожилен кабел за по-лесно.
Ето ги твоите кабели: http://www.elkabel.bg/bg/catalog/product/page/1/id/99
Долу има PDF "Конструктивни данни" аз бих взел или 3х 4мм2 или 5х4мм2. За върховна гъзария на ниска цена се свързват шаситата на говорителите на обща маса и масовия кабел се заземява в корпуса на усилвателя. Таной са таса, от тук и трите жила. При 5 жила по 4мм2, отново петото свързва шаситата на говорителите, а другите 4 са за би-уайър или би-ампинг на баса и средите/високите.
Крайчетата на кабелите се калайдисват.

Ако е възможно е хубаво дължината да бъде до 3.5 метра, ако не, то поне да бъде до 5 метра.

п.п. питай дърводелеца, дали може да ти резне шперплатчето на 45 градуса на горния ръб на лицето, за да се виждат пластовете на шперплата само отстрани.

Неактивен niram

*
  • **
  • 81
    • Профил
« Отговор #38 -: Февруари 26, 2015, 09:42:00 21:42 »
Обаче нищо не можах да разбера . . .
Аз понеже правя ремонти и имам тука един мостов кабел 2х1 ама е доста твърд и ме е страх да не се изкривят планките на говорителите (плюса и минуса) понеже не е много гъвкав.

Неактивен Toshko

*
  • 3394
    • Профил
« Отговор #39 -: Февруари 26, 2015, 10:21:00 22:21 »
Нали за кабел питаш?
Многожичен е когато не е с твърдо жило, а жилата са съставени от много на брой тънки жички.

Многожилен е когато не е гола жица с изолация, а например като мостовака - две едножични твърди жила - т.е. двужилен едножичен.

Щом питаш, вземай
Цитат
5x4,0 14,6 192,0 418
5 жилен многожичен по 4 мм2 на жило, колоните са хубави, заслужава си! Вземи си 10 метра. Задължително за двете еднаква дължина. Продукта на четвъртия ред отдолу-нагоре в таблицата.
Ако е много скъп 5 жилния, което не е изключено, си вземи двужилен пак многожичен 2х4мм2

Мани го мостовака, грозен е и прави бели, че е и тънък!

Неактивен niram

*
  • **
  • 81
    • Профил
« Отговор #40 -: Февруари 27, 2015, 08:48:17 08:48 »
Аха разбрах, отивам за кабел и плоскости, май сам ще си ги правя, моя мебелист вчера не ми се обади и сега отивам до Салекс за плоскости.

Неактивен Toshko

*
  • 3394
    • Профил
« Отговор #41 -: Февруари 27, 2015, 09:40:05 09:40 »
Излишъка полици в килера, мазето и гаража!

За да ти вдъхна увереност, ще посоча, че Таной са с по 5 клеми на входните терминали, би-ампинг или би-уайър и земя.

С едно зеге за 50 лева за нула време ще се научиш да правиш кръгли отвори. Самото рязане на плоскостите само на машина!

Мани го мебелиста, дървени философи са, а после на теб ще ти стоят в хола криви, паянтови и дрънчащи!

Тук ще ти обясним всичко. Между другото освен мен още няколко души могат да ти обяснят ама като флвдат, че съм се заел и скатават. :D

Неактивен niram

*
  • **
  • 81
    • Профил
« Отговор #42 -: Февруари 27, 2015, 11:43:21 11:43 »
Поръчах си плоскостите от Бриколажа ще си взема и зеге то се е видяло.

Това е с филтъра:
https://www.youtube.com/watch?v=VIkrGHvNR2w&feature=youtu.be

Това е директно към уредбата:
https://www.youtube.com/watch?v=iFj_Akuedyo&feature=youtu.be

Не знам дали се чува добре?
Кабели взех ама във фирмения магазин на Елкабел много зле взех един кабел за проба многожичен двужилен 2,5 м2, нямали по-дебели. От Бриколажа взех 2х4м2 и смятам той да е за колоните не повече от два метра, смятам че там дето ше ги поставям стената е не повече от 4 метра така че сматам по два метра за колона.

Неактивен Toshko

*
  • 3394
    • Профил
« Отговор #43 -: Февруари 27, 2015, 12:08:51 12:08 »
За кръглите дупки за тръбите ще ти трябва корона, че със зеге ще стане много грозно.

За баса няма проблем, защото скрива дупката като го монтираш.
Аз като режа дупки със зеге все ги правя големи, а все се притеснявам да не са малки.

Чува се супер!

Сега ще видиш какви колони ще си направиш за без пари!

Неактивен niram

*
  • **
  • 81
    • Профил
« Отговор #44 -: Март 01, 2015, 08:04:40 08:04 »
Честита Баба Марта!!!
Нямам търпение, от Бриколажа казаха че ще се обадят към 2-ри март.
Също така ме гложди да попитам защо широколентовия се връзва обратно на плюса и минуса, гледам почти навсякъде където има публикувани проекти е така??
« Последна редакция: Март 01, 2015, 08:21:18 08:21 от niram »