Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re:Тема за общи приказки
« Отговор #15 -: Юли 09, 2016, 09:23:35 09:23 »
Първо да се оправя с тия боклуци, пък по на там може да се помисли в тази насока. Усилвателя свири само на един канал. Интересното е обаче, че има индикатори за силата на сигнала, и подскачат и двата. Което ме кара да мисля, че проблема е някъде по към изходите. И на двете колони басовите говорители са задрали. Българския е лесен намират се сравнително евтино, на сонито най вероятно ще намеря някакъв подходящ по размер, и ще заминава за продажба. Оказа се, че сделката не е чак толкова добра ма аз съм си за....  >:(
« Отговор #16 -: Юли 25, 2016, 04:47:15 16:47 »
Така, отворих сонито колоната. Басовия говорител тотално блокирал. Намерих в продавалника друг за 16 лева с доставката. 

Черния е новия. Пищялката е вързана през един електролитен кондензатор, баса е без филтър. Имаше някаква вата на гърба на кутията, аз я тапицирах и по страниците до половината.

Външен вид си има приличен. Звука не е някакъв хай, ама става. Понеже е затворен обем носи доста на бой.
http://vbox7.com/play:e3d92e11d2
« Отговор #17 -: Юли 25, 2016, 04:58:10 16:58 »
Българската колона не изглеждаше много добре. Обаче залепих "дъсчето" с диодите, боядисах му ламаринката, и малко заприлича на нещо. Тази колона ще се реставрира, нейния филтър според мен си е първи ред отвсякъде.

Тук също намерих читав заместител на басовия говорител, само че с отвор в шапката и решетчица.

Поуплътних малко отвътре, за сега не съм тапицирал ще чуя как ще звучи. Имаше си топка вата, оставих я, само малко я поразстлах. 

Разлепих фолиото отвън, беше се набръчкало на места. Имаше леко надигане по два от ъглите. Попълних го с клечки за зъби и Ц200.

Малко тестове.

Оказа се, че и малките пищялки не работят. Добре че поне те са евтини. Средночестотния е със затворено шаси.
« Последна редакция: Август 26, 2017, 10:41:09 10:41 от zlatkoo »
« Отговор #18 -: Август 08, 2016, 11:35:30 11:35 »
Купих си два мъника само че на 8 ома, защото колоната е на 8. Реших обаче малко да им променя насочването. Нали са две реших да подложа малко с клечки за зъби и лепило. Мисля си че така ще се разшири малко на страни високочестотното излъчване.

Оказа се обаче, че старите са били на 4 ома свързани последователно. Свързах ги новите и аз така, но очаквах че ще свирят много слабо. Така се и получи, сега ще пробвам да ги свържа паралелно.
« Последна редакция: Август 25, 2017, 12:06:20 12:06 от zlatkoo »
« Отговор #20 -: Август 08, 2016, 03:48:54 15:48 »
Да знам, но си мисля че няма да ги изгоря. Ще чуя как ще звучи, и ще преценя. Може и по филтъра нещо да се пипне. Ноо нещо много малко свободно време напоследък.

Неактивен Toshko

*
  • 3394
    • Профил
« Отговор #21 -: Август 09, 2016, 12:15:48 12:15 »
Ти наричаш смяната на един кондензатор от 50 ст. с наполовина по-малък " Може и по филтъра нещо да се пипне." все едно ще настройваш тримерите за цветовете на кинескопа на телепизор "Електрон". :D :D :D :D :D
« Отговор #22 -: Август 09, 2016, 01:52:51 13:52 »
Добре де, нави ме.
« Отговор #23 -: Септември 09, 2016, 11:57:47 11:57 »
Такаа, позахванах се малко. Свързах ги  паралелно, чух, нещо пак ми се губят. Сега, ако ги оставя така трябва да сложа два пъти по голям кондензатор. Или да си ги свържа последователно с два пъти по малък кондензатор. Ще има ли разлика.
 Ето още малко снимки на филтъра. Според мен малкия кондензатор за пищялките е 4,7 микрофарада.

Иначе сложих терминал на колоната, уплътних около бившия отвор за кабела. Тапицирах с вата от вътре около нискочестотния, и отрязах малко парче от ватата която беше в колоната.
« Последна редакция: Октомври 13, 2017, 03:48:49 15:48 от zlatkoo »
« Отговор #25 -: Септември 09, 2016, 06:38:40 18:38 »
Ако е така, това е много висок срез. Значи с 1 микрофарад ще стане перфектно. Във най скоро врем ще чуя.
« Отговор #26 -: Септември 19, 2016, 11:49:24 11:49 »
Сглобих и преслушах. Ами не съм съвсем очарован от тия малките. Вярно че прослушвах на радио от тунер, но сравнение със ВВ108 в двулентова колона, направо са си зле. Между другото още като ги купувах от безистена на Пиротска от 8 бройки избрахме две почти еднакво звучащи. Но между всички имаше доста разлика, имаше крякащи с малко повее изразени среди, аз избрах най високо звучащите. Вчера оставих колоната да свири цял ден със малко поусилени от коректора високи дано се разсвирят още малко. От към басовата част има полза от уплътяването на колоната. Говорителя прави доста по малък ход, даже мисля да извадя още малко от ватата, която си беше вътре.
« Отговор #27 -: Октомври 07, 2016, 01:34:58 13:34 »
Я какви грозни говорители пък как хубаво свирят.
Re: Тема за общи приказки
« Отговор #28 -: Август 22, 2017, 04:11:09 16:11 »
Колега, снимките ти ги няма.

Супер старо JVC - нещо си. JVC model DR-E45LTN Мини система с тонколони SP-E45TN.
Единствената полезна мисъл, която ми идва е че когато е създаден тоя вампир нормите на печалби са били огромни.

Останалото е минерална вата, която се рони и е канцерогенна в колоните и филтър състоящ се от един кондензатор от 3.3 МФ.
Колоните не са трилентови, а широколентови с два високочестотни, което е стандартно за епохата.

Уникални боклуци.
Re: Тема за общи приказки
« Отговор #29 -: Септември 20, 2017, 02:37:19 14:37 »
Виждали ли сте досега такива колони, просто разделени на две отзад.
 https://www.pinterest.co.uk/pin/706854103984321150/