Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re:Система за градински партита
« Отговор #15 -: Юни 22, 2016, 08:57:23 20:57 »
Аз си мисля за захранване за ЛЕД. 400 вата е 45 лева. Иначе имам 2-3 ПЦ захранвания, ма са лабави- 300/350 вата.
Сметките за филтъра са от онлайн калкулатор. Опитвам да ги приложа. Натамънил съм ги за 11 мФ кондензатор, щот разбрах, че има такъв( по случайност).

По твоя въпрос: само МДФ_а ли те интервсува или и ПДЧ_то за корпуса да ти сметна утре?
« Последна редакция: Юни 23, 2016, 09:31:25 09:31 от moncho_bg »

Неактивен Toshko

*
  • 3457
    • Профил
« Отговор #16 -: Юни 23, 2016, 12:31:32 12:31 »
Целите изделия ако може  :)

Хубав филтър си избрал и то на хубава честота. Нали баса ти е 4 ома, а широколентовия 8?

Имай предвид,  че именно заради повдигането от лицевия панел, ако няма допълнителна компенсираща верига (която се прави доста лесно с резистор и бобина), филтри на една и съща честота за двата говорителя свирят балансирано само опреди до стена отзад. Като ги отдалечиш от стената и ниските изтъняват.

Ако не бързаш много, свали си The Edge на Tolvan Data, това е програмка, която ще ти покаже на какви честоти започва и свършва повдигането от лицевия панел за дадените размери - ширина и височина. С 900 херца разделяне действително ще можеш да си позволиш малко по-тесен лицев панел.
« Отговор #17 -: Юни 24, 2016, 01:22:35 13:22 »
По твоя въпрос- дал съм го за смятане, ще ти пусна офертата на лично.

Програмката за повдигането от лицевия панел ще я сваля, но като се има предвид,че не съм аудиофил/ перфекционост, то не съм сигурен дали има смисъл.
Можеш ли да ми кажеш колко намотки и колко дебел кабел да ползвам за бобините и на каква сърцевина да кажа да го моткат.

И един страничен въпрос да метна: занимава ли ти се с професоинална консултация за домашно озвучаване?  За стимул предлагам шише( две шишета) уиски? ;D

Неактивен Toshko

*
  • 3457
    • Профил
« Отговор #18 -: Юни 24, 2016, 02:35:24 14:35 »
Говори ми в гардероби моля! хахахахах
Не си аудиофил, обаче изтъняването на баса с поне 6 дб води до класическия звук на начинаещия колоностроител. Такъв с метални среди или тип радио точка, студен безвкусен звук. Тук сме още далече, далече от аудиофилите, даже нямаме нищо общо с тях. Те са луди хора, биха обърнали внимание на други неща, най-малко на баса или линейността.

За съжаление бобини можеш да си направиш сам само и единствено на въздушна сърцевина, защото само за такива има калкулатори. http://www.daycounter.com/Calculators/Air-Core-Inductor-Calculator.phtml
Вътрешен диаметър, височина на навиването и брой на намотките и ти смята. И после пак трябва да ти ги премеря.
Преслушай Визатон и Марни по въпроса с бобините. Потърси и други онлайн, за тези малки стойности може да ти се размине леко и да не се мъчиш.

Мога да те консултирам до колкото са ми познанията, ще го направя напълно честно и безплатно като един любител за друг любител, но искам да документираш всичко, включително резултата и последващите впечатления и освен това пък ти да качваш направи си сам неща за другите любители.

Този форум е частната ми война с останалите търгашески и измамнически форуми!

Пусни ми телефона си на л.с., да ти звънна, защото иначе утре отивам и си купувам готови и не ме интересува!
« Отговор #19 -: Юни 24, 2016, 09:30:36 21:30 »
Пуснал съм ти ЛС. Треа да знаеш, че почти няма вариант поръчкова мебел да ти излезне по-евтино или на цената на купешка. Причината е освен в неоптимизираната работа и в по-скъпите вложени материали при поръчка.

За частната ти война с другите форуми- напълно те разбирам. Преди години едни приятели си направиха форум за БМВ, щот много се изнервиха на ТЕЖКИТЕ РАЗБИРАЧИ от официалния.
В аудио клуба даже не съм се регистрирал, камо ли да пиша. Ще ми се издърви некой форумен герой и ще треа да се срещаме за глупости( историята познава подобен случай вече).
Понеже горе-долу ми върза първия път и почнаха да ми се въртят некви странни мисли в кухарката.

И само да вметна: ходих на " най-голямото"(нарочно в кавички) музикално събитие на годината- концертя на Куийн. Не че нещо, ама шума дет излиза през мойте псевдо колони е около три до пет пъти по- дибър от тва дет чух на стадиона.Некъв плитък бас, некви наакани среди и никакво "ТЦС". То верно, че бях на 1/3 _ та стадион от сцената, ма нали затова има професионални озвучители, профи колони, сериозни стъпала и такива неща. Пълен смех, добре че жената спечели билетите, че иначе щях да се пазаря да ми върнат парите ;D.
Re: Система за градински партита
« Отговор #20 -: Юли 19, 2017, 01:56:25 13:56 »
Мончо какво направи? Изработи ли кутиите и филтрите? На мен лично ми харесаха и тестовите кутии, като форма разбира се. Иначе Тошко ти е казал правилно да приближиш говорителите. Аз бих казал и да пробваш с добавянето на супертуитър. Казвам го, защото и аз съм правил озвучителни тела със същия широколентов + хубав нискочестотен и когато добавих супертуитър мирясах :) Ако още не си направил филтъра за бобините има една програмка coil maestro. С нея си правя въздушните бобини и стават много точно. Накрая ги меря с един универсален тестер за елементи, който отчита и индуктивност. Купувал съм го от базара за около 40 лв. и сега се продават различни вариации. Мери доста точно. Емайлиран проводник се продава от 15 до 30 лв. на килограм. За нискочестотната секция, колото по-дебел, толкова по-добре. За високочестотната секция паралелната бобина винаги се слага след кондензатора. Там може и с по-тънък проводник. Ако правиш атенюация (да намаляваш чувствителността на ВЧ, е хубаво да се измери и съпротивлението на бобината и да се включи в сметките на л-пада. Впрочем ако трябва да сме напълно коректни при изчисленията на филтри трябва да се мерят бобините и за съпротивление, освен за индуктивност. Това за сега не ти е толкова важно. Тошко ти е казал и за Ш ламелите. Аз лично предпочитам само Ш без I , макар индуктивността да е по-малка без I. А иначе ламели съм вземал и от трансформаторите на старите лампови радиа... Може да се навива и директно на I ламелите с някаква подложка - примерно малко изолирбанд, но това са си претупани изпълнения.