Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
Re:Озвучително тяло ОТГ1-01 Hi-Fi Възстановяване
« Отговор #120 -: Януари 19, 2017, 05:02:15 17:02 »
А Зобел имаш ли?

Това, че ти звучи глухо може да се вължи на факта, че си свикнал с по-силни високи среди до сега и изведнъж слушаш по-линеен звук.

Женския глас се чува идеално и в ниските и във високите. Звука на клипа звучи супер поне по това, което чувам със слушалки. Всичко е въпрос на свикване.  ;)

Може ли пак да дадеш схема и стойностите и на двата филтъра?
« Отговор #121 -: Януари 20, 2017, 04:05:40 16:05 »
Може и така да е, ще направя тия дни и другата, и пак ще послушам известно време.

Във клипа лявата колона е с филтър на баса, дясната е само на ВЛД-то.
« Отговор #122 -: Януари 20, 2017, 06:47:05 18:47 »
Направих още един запис, като от време на време, въртя баланса. Обаче явно последното падане на апарата не му се е отразило добре (жуженето). Все пак, пуснах после клипа през системата си, амии нищо общо със звука наживо.
https://www.vbox7.com/play:73cf19711e
« Отговор #124 -: Януари 30, 2017, 11:50:23 11:50 »
По този повод, установих, че потенциометъра малко ми се еб@ва, и тая загуба на вискоите да е била от него. Напръсках с контактен спрей, оставих няколко часа да изсъхне. Сложих филтъра и на другата колона, за сега няма да изказвам впечатления, ще послушам малко. Иначе на едната колона беше започнал да се подува фурнира.

Където си е цепнато, подпъхвам малко Ц200 с клечка за зъби, където не е цепвам малко с макетен нож, и пак така. После слагам нещо тежко отгоре, и готово.

Купих си ленено масло, и ги намазах обилно. Ами станаха като мебели, много ме кефят.

Предстои да сложа 70 см. крака на дясната и тя да си дойде на място до стената. Няякога във времето може да минат през инж. Николов за смяна на гънки, че са малко криви.
 Иначе си лежа, докато си чета слушам тихо "джазфм", и се кефя.
« Отговор #126 -: Януари 31, 2017, 10:07:56 10:07 »
Еее, това е изкуство. Няма босичък да се снимам да гледате голотии.
Re: Озвучително тяло ОТГ1-01 Hi-Fi Възстановяване
« Отговор #127 -: Март 04, 2017, 12:22:58 12:22 »
Скоро не съм споделял. Купих си крака за дясната колона така че да си застане на място. Малко не им прецених диаметъра по снимка, но исках да са тежки и стабилни.

Наложи се да сложа само три, но както всички знаем трикракото столче е най стабилно.

Така застана на място, по натам предвиждам да ги увия с дебело конопено въже.

Пусках малко бастестове, имам дори някакви 20 херца, както казах на входа на стаята се чуват/усещат. 30 херца са си съвсем чуваеми, даже ме заболя главата докато тествах.

Друго ми прави впечатление. Като стоя точно срещу тях има сцена, мръдна ли 20-на сантиметра в страни започвам да чувам основно едната. Разстоянието между центровете на колоните е около 1,80 аз ги слушам от около 3 метра разстояние.
« Последна редакция: Март 07, 2017, 01:26:07 13:26 от zlatkoo »
Re: Озвучително тяло ОТГ1-01 Hi-Fi Възстановяване
« Отговор #128 -: Април 30, 2017, 04:48:07 16:48 »
здарейте тук мога ли да споделя мойте ОТГ и да помоля за съвети за ремонт