Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re:Озвучително тяло ОТГ1-01 Hi-Fi Възстановяване
« Отговор #15 -: Октомври 18, 2016, 05:52:56 17:52 »
Ами аз по принцип искам 4 бр.

bodam

*
« Отговор #16 -: Октомври 18, 2016, 07:48:39 19:48 »
Честито на zlatkoo за новата придобивка, с удоволствие да си ги слушаш.Разбира се че ще помогна.
Може да си поръчате лентички за ВЛД-тата на този GSM 0878523712 търсите г-жа Мариана Ангелова , всъщност на всички проблеми и въпроси който имате,и са  вързани с ремонт на високоговорители и части тя ще ви помогне.

bodam

*
« Отговор #17 -: Октомври 18, 2016, 09:03:24 21:03 »
Много Важно - пак искам да ви засиля вниманието колеги.Това го няма и не е описвано в нито една друга тема.
ВЛД-то работещо в затворен обем трябва да го херметизирате Перфектно!!! по делителната линия и отворите над входните букси откъм хорната , иначе ще видите как летичката почва да се вее(или издува........) на по високи нива на слушане , когато натисне 12ката.Това се получава защото хорната и тялото се отляти от ЦАМ и по делителната линия се образува процеп,след смяната на лентичката ,през който преминава частично въздух и стига до пространството с лентичката.Хартиеният и  вътрешното гумено уплътнение(което е станало на кокал) не вършат работа.Следва или замяна с нови уплътнения или друг варянт,начин ......всеки си избира сам.Как да диагностицирате дали сте за херметизиране, Изваждате ВЛДто от колоната усилвате и виждате 9те разлики.Оргиналните лентички са много нежни и ефирни,и дори минимално разхерметизиране им влияе.
За бас рефлексни конструкций немога да кажа нищо , защото нямам пряко наблюдение и впечатления.

Неактивен Toshko

*
  • 3394
    • Профил
« Отговор #18 -: Октомври 19, 2016, 09:50:44 09:50 »
Аз искам 10,  :D
Ние със Златко се познаваме, ако искате да направим събиране нас. Ще извадя моите и да ги послушаме.
Да им направя четвърти ред филтър на 2.5 КХз.? Що не?
И едно BSC във веригата на баса, а на влд-то L-pad...

Бодам, много си прав, че f10  по-важно от f3.
« Отговор #19 -: Октомври 19, 2016, 12:41:56 12:41 »
Вчера разглобих едната. Моите май са още малко по лошо изпълнение. Такова акустично оформление с тиксо и дунапрен... Кутията е цялата пълна с вата.

Окабеляването нещо ми тънее.

Поизвадих малко от ватата да видя какъв е филтъра. Два кондензатора и това е.

Викам си поне да видя какви са, обаче анонимни.

И под ватата зад говорителя пак дунапрен. Дунапрена дето беше около говорителя го изхвърлих. Иначе самия говорител, красота!

Мисля да мина гънките и мембраните с течен парафин.
Иначе по другия говорител има някакви следи от лепило. Не знам дали е ремонтиран, но се чисти.

Все пак годините са си казали думата, имаме лек процеп, но отвътре ще ги уплътня наново с лепило.

Кабелите с две по един квадрат според мен е добре да ги сменя.

Неактивен Toshko

*
  • 3394
    • Профил
« Отговор #20 -: Октомври 19, 2016, 01:42:27 13:42 »
Акустично одеало. Ползвани са с усилвател, който прави т.н. мек клипинг и клати мембраните по един странен начин. Човека се е поинтересувал и е решил, че така ще контролира хода им. Другия вариант е пак голям ход около резонанса на системата - Fc, който е около 60 херца в случая, като усилиш повечко и мембраната започва да се клати. Тези говорители имат Qts от порядъка на 0.4 или по-малко, обаче QTS се формира от окачването Qms и мотора Qes... те имат много нисък качествен фактор на окачването - 1 до 1.5 и малко по-слаб мотор, който с нормално окачване би дал 0.707 примерно... Затова като поусилиш и превишиш енергийния капацитет на окачването си оставаш насаме с говорител с Qts над 0.5 и големия ход в затворен обем.
Ниския Qms е нещо много хубаво според тогавашната школа, защото се приема, че всичко, което прави мембраната ще бъде обусловено само от електродвижещата сила генерирана от мотора в синхрон със входящия сигнал. Нищо чудно, че е така, оригинално Дека-Кели и само са студийни монитори за ББС. Предвид, че за записи на музика са използвали 15 инчови Таной заради способността му да пресъздава реалистично звуково налягане, наще остава да са били за живите предавания на глас, новини и музика... от тук и всичките им особености... - последното са си мои разсъждения...
« Отговор #21 -: Октомври 19, 2016, 11:53:17 23:53 »
Ами аз по принцип искам 4 бр.

В крайна сметка на ВЛД80 ,когато е с тясна единична лентичка същите ли са,че и аз резервни да си взема.

bodam

*
« Отговор #23 -: Октомври 20, 2016, 08:31:36 08:31 »
Здравейте колеги , вчера се чух с г-жа Ангелова ,може да сте спокойни заводът си работи на пълна пара, има само проблем с сайта но ще го оправят.Лентички може да си поръчате веднага.И да ви бъдат изпратени по Еконт до място или офис посочен от вас.За въпроса на mityooo, просто звънни на телефона който съм дал и веднага ще ти кажат дали стават или не.Ако няма готови ще ти ги произведат.При мен така стана.
zlatkoo - а това че колоната е пълна с вата е много добре само трябва да я разделиш, с някакъв рехав плат  да не влиза в говорителя.Дунапрена и скоча определено не вършат добре тази работа.Ако това на снимката ти е филтъра,положение никак не розово, поръчай си кашон с лентички че няма да успееш да им насмогнеш. ;)
« Последна редакция: Ноември 15, 2016, 05:56:58 05:56 от bodam »
« Отговор #24 -: Октомври 20, 2016, 04:13:35 16:13 »
Оо, тепърва започва и при мен възстановяване. Филтъра със сигурност ще се сменя, макар че малко ми е чудно с тези две намотки 4 и 15 ом-а, на колко да го смятам. Даже сега не ги слушам на операционната са..  ;D

bodam

*
« Отговор #25 -: Октомври 20, 2016, 06:40:32 18:40 »
ВЛД-то ще определи.Виж какво е написано отзад.Направо свали и двете тъкмо ще видиш дали са еднакви и като параметри.А и ще ги снимаш.
« Последна редакция: Октомври 21, 2016, 07:07:11 07:07 от bodam »
« Отговор #26 -: Октомври 21, 2016, 09:23:17 09:23 »
Вчера това ми беше първата работа, ама свалих само едното.

Купих си и самозаконтрящи се гайки, обаче лицевия панел нещо тънък ми се вижда.

Смених и окабеляването вътре, обаче и оргиналните кабели, които са до входа също нещо не ме кефят и май ще слагам терминали.

За сега работя само по едната колона, искам да приключа и да пусна двете за сравнение.

bodam

*
« Отговор #28 -: Октомври 23, 2016, 05:07:33 17:07 »
На мен ще ми бъде интересно да видя и двата варянта.Освен това на всеки който му потрябва ще бъде под ръка,4 омовият или 8 омовият варянт.
« Отговор #29 -: Октомври 24, 2016, 09:34:30 09:34 »
Да, Бодам е прав. Иначе на мен ми трябва 4 омовия. Четвърти ред не е ли прекалено много. Имам някакво такова усещане, че колкото по малко елементи се слагат толкова по добре.