Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Stig

*
  • **
  • 81
    • Профил
Да си поговорим за турбини
« -: Ноември 21, 2016, 09:49:41 21:49 »
След 2-3 съобщения с колегата Тошко е време да се включат всички.A/R trim налягане ефективност флоу.Всяка информация е добре дошла :) Говорим за масови турбинки дето се ползват от 1.6 до 2.3-4 4 цилиндъра :)

Неактивен Stig

*
  • **
  • 81
    • Профил
Re:Да си поговорим за турбини
« Отговор #2 -: Ноември 22, 2016, 10:46:01 22:46 »
1.6 16v 10.3 степен.Целта е мотора да не се отваря 0.7-8 налягане са ми достатъчни.Турбинката може и нова целта да имаме ранен спул без опасност да гоним биелите по асфалта. От към компютърна част пигибек с широколентова и втори ред дюзи :)

Неактивен Toshko

*
  • 3345
    • Профил
« Отговор #3 -: Ноември 22, 2016, 11:19:12 23:19 »
0.4 налягане по ми иде за 10.3.
Търси Гарет Т25 с турбина 0.48. Намери нещо, което ти се струва подходящо и му дай картите да ги обсъдим. Също така, на 1.6 всяка Гарет Т3 ще свърши работа, разбира се по-голяма, по-добре. Разгледай сайта на Гарет, ако си купиш ГТ серия ново турбо е най-добре. ГТХ са по-ефективни, но картите им са потясни и с по-лошо помпажни линии.
Както не веднъж съм казвал, атмосферните конверсии се нуждаят от по-голяма топла част за да им се запази нормалната работа.
Изпускателя да бъде добре обтекаем и пропусклив, а не с равни дължини.

Действай смело!

Неактивен Stig

*
  • **
  • 81
    • Профил
« Отговор #4 -: Ноември 23, 2016, 08:12:19 08:12 »
Принципно това е продължение на проекта с компресора щото той стана обаче не беше от най-ефективните даде на таван 0.62 почти при 6000 оборота като цяло не е ефективен. Колега е започнал същия проект но с TD04-13t-4 и предполагам съсипа някое от буталата с големия бекпрешър та за това това питам как да раздвижа нещата :)

Неактивен Toshko

*
  • 3345
    • Профил
« Отговор #5 -: Ноември 23, 2016, 08:32:32 08:32 »
Тогава почваш директно от Т3 - 0.48 и не падаш под колела 50 мм.
Другото, което ми еш да направиш е двойна турбина от Мицубиши Ево.
Третото е изпускател със стъпаловидни първични тръби, специални обединители 4-2 и след това изходящата тръба от турбото по моя рецепта.
Полезно ще бъде да запазиш голямото застъпване на фазите, това ще разреди двигателя динамично, но ще го направи по-ориентиран към високите.

Пусни една тема да ни покажеш сетъпа с компресора..

Неактивен Stig

*
  • **
  • 81
    • Профил
« Отговор #6 -: Ноември 23, 2016, 05:39:04 17:39 »
Сетъпа с компресора е от прост по-прост един винкел да го държи към блока кулер ремък и електроника там беше по-пипкаво но стана работи на културни смеси и компресора се гаси от ел.магнитната ролка за да е икономична и да го няма на празен ход.Нищо особенно взаимствах идеята от ланчия форума само дето там бяха сложили по-малък компресор на 5-так 20 клапана.Нямаха бууст но път въртящия момент късаше на 5-та с 1000 оборота при натискане на газта се опитваше да мотае гуми на мокро.При мен нещата не са точно така защото гледам да не пускам пълния бууст преди 3000 оборота.Бууста се контролира от разтоварваща клапа от ц200 компресор и е управлявана от пигибека.Като цяло нищо сложно.Просто компресора малее на тоя мотор.Според уличното дино колата беше около 200 коня на 0.62 без разреждане и каквото и да е пипане по валовете.Беше приятна сега идва време за нещо по-силно :)

Неактивен Stig

*
  • **
  • 81
    • Профил
« Отговор #7 -: Ноември 23, 2016, 09:39:50 21:39 »
Едно питане каква би била разликата в спула между 0.36 и 0.48 и до какви коне е пропусклива :)

Неактивен Toshko

*
  • 3345
    • Профил
« Отговор #8 -: Ноември 23, 2016, 10:48:32 22:48 »
За 0.36 при това положение забравяш.
Направо мисли за ГТ 25 за 300 коня.
Ето тука работен патрон с фабричен баланс: http://www.melett.com/ 450-500 лева, само си намираш два капака. Производството е Англия и САЩ. ;)
Гледай и за оригинални турбини от ево, там има най-добро съотношение буст-бекпрешър. Имат дебит за 300 коня. Пак можеш да купиш нов работен патрон и стари капаци.
Външен гейт поне 38 мм. И си ти. Тръбите към гейта при туин скрол се държат отделни до последно.

Неактивен bdd

*
  • 447
    • Профил
« Отговор #9 -: Ноември 24, 2016, 08:25:38 08:25 »
Колега,Стиг,щом си решил да не отваряш двигателя,явно няма да го направиш.Аз бих поставил две гарнитури за разреждане при цел 0.8 бара надналягане.След загряване на двигателя задължително донатягане,защото две гарнитури се смачкват и съответно отхлабват повече,сравнено с една.С връщане на аванса ще се избегнат детонации,но неефективното използване на горенето заради сгъстеността на двигателя ще доведе и до повече загряване на двигателя,което също е фактор за аванса.
Правил съм кола с компресор и с турбо,топлинното натоварване с турбо е по-голямо.Причините са основно две:
1. При компресора очистването на цилиндъра е по-добро и остъчните газове са по-малко заради липсата на "тапа" на ауспуха
2. Компресорът не се смазва от двигателното масло и така маслото не се нагрява излишно
Обърни голямо внимание на охлаждането на водата и маслото за да не си изпечеш двигателя на 0.8 бара.

Неактивен Stig

*
  • **
  • 81
    • Профил
« Отговор #10 -: Ноември 24, 2016, 08:45:10 08:45 »
Като цяло това е само проект аз разредя ли мотора ще си оставя духалката само че няма да пускам налягането навън.Като цяло гоним въртящ момент не коне.Не казвам че не върви но ми е интересно какво още може да измъкне от него преди да предаде дух.Не знам дали ако затворя разтоварващата преди 3000 няма да се счупи нещо :)
« Отговор #11 -: Ноември 24, 2016, 09:17:23 09:17 »
Ето и малко практика на 1.6 16.
http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=176881.0

Неактивен Toshko

*
  • 3345
    • Профил
« Отговор #12 -: Ноември 24, 2016, 11:20:55 11:20 »
Като цяло това е само проект аз разредя ли мотора ще си оставя духалката само че няма да пускам налягането навън.Като цяло гоним въртящ момент не коне.Не казвам че не върви но ми е интересно какво още може да измъкне от него преди да предаде дух.Не знам дали ако затворя разтоварващата преди 3000 няма да се счупи нещо :)

Едно от най-умните неща, което съм виждал някой да прави напоследък, е че не го надуваш в ниските.
Резултата на двигател, който не е специално проектиран да носи буст в ниските са смачкани лагери и разбити канаи на сегментите.

Замислял ли си се за електромотор? В България вече се продават управления, електромотори и батерии. Можеш да добавиш окло 80 електрически коня и батерия за над 50 км. пробег за около 4.500-5.000$... Не е евтино, ни това са магазинските цени на Костов Моторс. Ако си намериш мотор, и управление по-евтино и купиш само батериите... Или ако вземеш наготоо от катастрофирал хибрид...

Има нещо друго, това е скоростната кутия, ако минеш на 6 степенна с по-къс диференциал е много възможно да нямаш нужда от тунинг.

Иначе по конвенционален път ти си само за туин скрол турбо от Ево и много сериозен изпускател.
Сместа в режимите в които искаш повече момент трябва да бъде максимално богата, може и 10.5:1.

Нещо често недоглеждано, е че шумните коли са неприятни за каране. Това 1.6 щеш не щеш трябва да го караш между 2000-2500 и 4000 оборота за да те дърпа като хората, даже 2500-5000. Ако колата не е тиха прости няма да я караш в обороти,тя няма да върви, ще те дразни и ще се влачиш.
Онзи ден правих тест драйв на Ниан Кашкай 1.2 турбо с директно впръскване и CVT скоростна кутия. Колата е страхотна, върви много приятно и вози много добре. 130 коня вместо 115 заради лек чип. Абсолютно безшумна работа на мотора освен леко бръмчене от някакъв хелмхолцов резонатор в ауспуха. Настъпващата без да се притесняваш.
С мустанга ми е същото, с новите гърнета карам с 20 км/ч отгоре прото защото не ми наказва с бучене. По магистралата и с 50 отгоре...

Дай малко фото да видим що за АвтомОбил тунинговаш?

Неактивен Stig

*
  • **
  • 81
    • Профил
« Отговор #13 -: Ноември 24, 2016, 06:48:25 18:48 »
Туннинговам грозна Алфа 156 безнинова.За смесите ми е пределно ясно аз точно поради тази причина използвам една идея по детонационно устойчиво гориво.За хибридите мисля ми е още рано не съм дорасъл.Алфата е проект до пролетта.Тогава се продава в атмосферно състояние.И се почва проект турбо+компресор но на 6-цил мотор който държи на буст.Няма нищо по-добро от кола която върви в ниските било заради турбо или голям атмосферен.Като цяло компресора беше добра идея за проект но избрах грешния мотор за целта.Осъзнах на 0.5 бара че смесите и аванса ми бягат доста от оптималния но колата вървеше доволно без опасност да остана на някой светофар след старта.....................Мерси за изчерпателните отговори.По желание на админите могат спокойно да заключат темата :)