Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 3394
    • Профил
Re:Да си поговорим за турбини
« Отговор #30 -: Януари 12, 2017, 04:52:56 16:52 »
Попречи ми един глупав калкулатор в нета дето смята от кв.см на размер и ми показа че 11кв.см е 0.81 и от там се обнадеждих че може и да мога да го ползвам :)
Хахахахахах
Як отговор!

А/R не можеш да смяташ ако нямаш турбината в ръцете си, защото радиуса не е на колелото, а от оста до края на контура за газовете и е константен за всяка комбинация от радиус и площ лежащи на една ос...
Принципно единствения начин да получиш нещо достоверно е като вземеш площта на входа и премериш радиуса пак там... това е в случай, че по някаква причина щампата в чугуна не се чете ;)

Та, по силата на природните закони и индустриалния стандарт, всички офсет турбини имат еднакъв A/R от началото до края... но няма логична причина ти да се мъчиш да го смяташ.

Апропо компресорите също имат константен A/R...

A/R отношението на турбина или компресор обаче не значат нищо без диаметъра на колелото, както и броя и ширината на лопатките влизащи в отворения слот.

Кажи сега какво те мъчи и до къде си стигнал с проучването?

Неактивен Stig

*
  • **
  • 82
    • Профил
« Отговор #31 -: Януари 12, 2017, 09:26:25 21:26 »
А нищо не ме мъчи оглеждам се за турбини и нали съм си фенче на гаретт си харесах една Т25-чка масово ползвана в нисаните намерих даже на разумна цена.И да в моите очи тя ми се вижда най-добре пасваща на мотора масово я слагат на 2 литрови и вадят между 200 и 300 коня :)

Сега малко настрани от темата едно време през 90-те преди да се родя аз е имало фабрични турбо китове за мотора на моята кола от Mosselman и Brabus И двата кита са ползвали ККК турбина с външен гейт и при налягане м-д 0.45 и 0.55 са вадили между 170 и 190 коня.Мисля че четох че било ККК К26 но за нея не знам абсолютно нищо :)

Неактивен Stig

*
  • **
  • 82
    • Профил
« Отговор #33 -: Януари 16, 2017, 03:41:59 15:41 »
А някакви характеристики да знаеш?

П.П Малко папарашки кадри + снимчица на колектор с турбо от фабричен турбо кит :)

Неактивен Stig

*
  • **
  • 82
    • Профил
« Отговор #35 -: Януари 16, 2017, 03:48:05 15:48 »
Нем все още не съм се научил да чета турбо карти :)

Неактивен Toshko

*
  • 3394
    • Профил
« Отговор #36 -: Януари 16, 2017, 07:21:26 19:21 »
Нем все още не съм се научил да чета турбо карти :)
А научил ли си се да ги намираш в нета и да ги качваш във форум?
Също така в даден момент е хубаво да се научиш и да си купуваш турбо компресори.

Неактивен Stig

*
  • **
  • 82
    • Профил
« Отговор #37 -: Февруари 09, 2017, 09:22:31 21:22 »
Здравейте на всички малко да продължим нещата
След известно забавяне изхвърлих най-големия вирус(детска болест) от колата а именно механичния инжекцион също набавих рейка и дюзи за мегата трябва да намеря колело за коляновия и датчик, мегата и тя е поръчана обаче ударих на греда с синхронизационния датчик и за това пиша тук и директно се обръщам към колегата bdd.
Какъв е тоя датчик каква трябва да му позицията и как най-лесно да го направя при положение че от механичния е останал само фабричния датчик на коляновия вал няма датчик в делкото няма и датчик на вала а ми се ще да имам синхронизационен заради секвенциалното управление на дюзите.
Та в момента приемам съвети как да процедирам за напред всичко ще ми е полезно.
Мерси предварително :)
« Последна редакция: Февруари 09, 2017, 09:32:17 21:32 от Stig »

Неактивен bdd

*
  • 451
    • Профил
« Отговор #38 -: Февруари 09, 2017, 10:37:00 22:37 »
Това,което наричаш синхронизиращ датчик,е датчик на разпределителния вал.Чрез него мегата разбира кой цилиндър е в такт всмукване и кой е в такт разширение,т.е разбира на кой цилиндър да пусне гориво при секвенционално впръскване.
Двигателя на снимката ти няма такъв датчик и за монтажа му ще трябва да си поиграеш с колелото на разпределителния вал.Щом до сега не си се занимавал с такава електроника,силно ти препоръчвам да не започваш със секвенционално впръскване.Секвенционалността е винаги опция,която може да приложиш и по-нататък.Секвенционалното впръскване няма да ти даде повече мощност,изисква по-големи дюзи от полусеквенционалното впръскване и ако не се ориентираш правилно какви градуси на впръскване да зададеш може и да не постигнеш малко по-ниския разход,който предразполага.
Като начало кажи каква мега чакаш да получиш,обясни ли на човека,който ти я продава какво ти трябва като функции.Кажи имаш ли сега датчик за положение на коляновия вал и какъв,или тепърва ще монтираш?С дистрибуторна капачка ли ще остане запалителната система или ще има промени?

Неактивен Stig

*
  • **
  • 82
    • Профил
« Отговор #39 -: Февруари 10, 2017, 09:08:55 09:08 »
Не сме се разбрали.Аз знам каква функция изпълнява но си нямам на идея как да го направя при мен.От това което чета има доста направени такива коли и аз няма да съм първия или последния.В един от проектите сложиха датчик от VW в делкото и него ползваха за датчик на разпределителния вал.Не ми се занимава да правя колела и за това си мисля да направя и аз така в делкото.А колкото до проекта първо ще бъде атмосферка с делко после ще мина на CoilPerPlug и принудително пълнене.Дюзите са достатъчно големи 320цц при 4 бара ако се наложи веднага минавам на 440цц.Но този датчик реално в момента ме тормози.И за това питам какви градуси как какво там съм го закъсал.Предполагам че датчика показва кога първи цилиндър е във всмукване поне такива наблюдения имам върху коли с фабричен такъв.За момента мисля да намеря делко с датчик от VW да разглобя и разгледам обстойно.Ще пиша тук за развитието но реално не ми се кара атмосферка без секвенциално и ще гледам да го направя :)
Лек ден на всички ще се видим пак тук следващия път с снимки на разглобени делка  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
П.п мегата е мега 2 версия 3.5 а това е снимчица дето ми прати човека дето я поръчах от него.
« Последна редакция: Февруари 10, 2017, 09:20:30 09:20 от Stig »

Неактивен bdd

*
  • 451
    • Профил
« Отговор #40 -: Февруари 10, 2017, 12:02:51 12:02 »
Аха,разбрах те.
     При колело на коляновия вал с липсващи зъб/и:
Датчика за положение на разпределителния вал трябва да подаде сигнал на около 40 до 50 градуса преди датчика на коляновия вал да застане срещу липсващия зъб на зъбното колело на коляновия вал.Ако колелото на коляновия вал е с два липсващи зъба,например 60-2,нагласи го да е около 40 градуса.
     При колело на коляновия вал без липсващи зъби:
Сигналът от датчика на разпределителния вал е определящ положението на коляновия вал и е стартов за броенето на зъбите на колелото на коляновия вал.Т.е. след този сигнал,мегата отчита за първи зъб първия сигнал от коляновия вал.Трябва да й се каже при този сигнал от РВ,на колко градуса преди ГМТ се намира коляновия вал.В този случай ако зъбите на колелото на коляновия вал са реално 36,на мегата ще трябва да и кажеш,че са 72.Ако зъбите са реални 60,задаваш 120.

Сигналите от разпределителния вал и от коляновия вал не трябва да се появяват едновременно.Например: ако колелото е с 36 или 60 зъба,мегата регистрира излизане на зъба от датчика на КВ (подминава го),което е минусов импулс към мегата при правилно свързан датчик на КВ и зададен rising edge - сигнала от датчика на РВ трябва да се появи,когато зъба на КВ е в положение да навлиза срещу магнитовода на датчика на КВ.
Ако се използва колело на КВ  с примерно 2 зъба без липсващи,гледаш сигнала на датчика на КВ да се появи на около 60 до 70 градуса преди ГМТ,като на мегата задаваш реалната стойност на поява на сигнала (положението на зъба) на КВ спрямо ГМТ.Сигнала от датчика на РВ трябва да се появи преди сигнала на КВ,определящ първи цилиндър,примерно да кажем 40-50 градуса преди зъба на КВ.В случая на мегата трябва да й се каже реално на колко градуса преди ГМТ се намира зъба на КВ,когато се генерира сигнал,т.е. когато зъбът излиза (поминава) от датчика.

А,и помоли човека,който ще ти даде мегата,да ти посочи на листчето кой извод за кой цилиндър е - както за бобините,така и за инжекторите.Предполагам,че за секвенционалност изводите ще са:
А - бобина на първи цилиндър
В - бобина трети цилиндър
С - бобина четвърти цилиндър
D - бобина втори цилиндър

За инжекторите:
1 - първи цилиндър
2 - трети цилиндър
3 - четвърти цилиндър
4 - втори цилиндър

За похабена искра (wasted spark):
А - бобина първи и четвърти цилиндър
В - бобина втори и трети цилиндър

За една бобина и дистрибуторна капачка:
А - към единствената бобина

Предполагам,но всичко е според как е направено.Питай,за да избегнеш гърмежи от неправилно свързване.Въпрос на програмиране или т.нар. код:
http://www.useasydocs.com/details/dualspark.htm
« Последна редакция: Февруари 12, 2017, 05:23:41 17:23 от bdd »

Неактивен Stig

*
  • **
  • 82
    • Профил
« Отговор #41 -: Февруари 12, 2017, 09:40:55 21:40 »
Еднакви ли горе-долу ще бъдат градусите при 36-1 или 60-2?

Неактивен bdd

*
  • 451
    • Профил
« Отговор #42 -: Февруари 13, 2017, 12:05:12 00:05 »
Да.
Re: Да си поговорим за турбини
« Отговор #43 -: Март 13, 2017, 05:53:45 17:53 »
За какво си усложняваш живота с това секвенциално пръскне ? Така или иначе мегата пръска два пъти на два х два инжектори в най простия случай и най елементарната мега .
Датчик за колянов вал можеш да ползваш такъв , за какъвто е предвидена входната верига на мегата . Или индукционен или оптрон .
Зависи от шайбата на вала .

Неактивен Stig

*
  • **
  • 82
    • Профил
Re: Да си поговорим за турбини
« Отговор #44 -: Април 19, 2017, 03:58:49 15:58 »
Само на бързо, купувам подходяща турбина за мотора на мерцедеса на символична сума може и счупена говорим за Гарет Т3,ККК К24-26,Тд05-16 нещо такова като размер :) Мерси предварително :)