Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Да си поговорим за турбини
« Отговор #75 -: Юни 19, 2018, 03:25:51 15:25 »
Аз за това искам съвет за проверен стругар, не мисля че се прави рядко, повече от половината пипани дизели на ВАГ и БМВ карат с хибридни турбини. Има клипове в тубата, процедурата е има-няма 2-3 минути, ако човека знае какво прави.
« Отговор #77 -: Юни 19, 2018, 06:45:48 18:45 »
https://youtu.be/tQ14NgPs_Eg
Ето един, като се прибера ще намеря още, но идеята е ясна.
« Отговор #78 -: Юни 19, 2018, 08:19:42 20:19 »
Господа , не мисля че това е проста стругарска работа . И този от видеото колко е докарал луфта идея нямам но съм убеден че е почти чист късмет да се направи такъв плавен R по новата перка по тоя начин и с тоя нож на ръка - обикновен струг няма възможност за автоматично падаване с такъв профил . За такива неща има профилен нож за всеки R радиус размер турбо колело и с него се прави профила на стената с един ход . Луфна до стената десети от мм а от задната страна колелета имат едни специфични профили които често също не съвпадат . Предполагам че много стругари ще могат да докарат нещо приемливо за клиента но не вярвам това да е начина за престъргване , за такова нещо си иска струг с цпу или профилни ножове както казах . Не е толкова проста работа .
« Отговор #79 -: Юни 28, 2018, 04:54:59 16:54 »
Не намирам кой да свърши тая работа с престъргването. Поне намерих някакво проверено инфо - по хомологацията от ФИА дават за маааалко по-голямото ТД05 да се спазва луфт между компресорно колело и корпус точно 0.5мм. Никой ли няма идея за човек, който е наясно с тази задача?