Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 3457
    • Профил
Заповядайте проект за бюро в скандинавски стил. Винаги съм искал да имам мебели от гол брезов шперплат каквито много обичат във Финландия, Швеция и Норвегия... Ето го проекта, днес поръчах плоскостите и разкроя и сега чакаме.

Проекта е възможно да се изпълни без нито един винт или пирон, само с дърводелско лепило.
Препоръчвам Хенкел Момент за дърво. За най-добри резултати нанесете обилно на едната залепвана повърхност и размажете с бояджийска четка широка 20 мм. Нагласете и притиснете незабавно.

Според мен цената се дължи на плоскостите ВВ/ВВ, които имаха налични. За тонколони купувам с едно хубаво лице, а другата страна някаква и цената е около 70-80 лева за лист 2500х1250. В случая имаха само по-доброто качество. Освен това фурнира им беше по късата страна, а не надлъжен, което отначало малко ме смути, но се оказа, че изглежда много добре, даже може би и по-добре. Ще видим.

За Бургас ще бъде по-евтино в Лесоцентър, в София в Jaf малко ни одраха кожата.

Re: Бюро в скандинавски стил от брезов шперплат
« Отговор #1 -: Юли 17, 2017, 04:14:07 16:14 »
Направи някоя снимка на готовото изделие. И аз трябва да си правя бюро за "домашния офис" и идеята ти звучи добре.

Неактивен Toshko

*
  • 3457
    • Профил
« Отговор #2 -: Юли 17, 2017, 10:15:23 22:15 »
Заповядай колега!
Няма нито един пирон.
Има два скрити винта на първата сглобра, да ми тръгне правия ъгъл.
Лепило Хенкел за дърво.
Мислех, че съм качил и тук.
Само във Фейсбук. Отнесъл съм си петте лайка и всичко безвъзвратно е потънало.
Онлайн щеше да е видяно стотици пъти!

Ще кача и от сглобяването.

Неактивен jakiro

*
  • 264
    • Профил
« Отговор #3 -: Юли 18, 2017, 12:31:29 00:31 »
Бюрото е много хубаво ма сега видях капплите на сенатора за фон защо едните са черни вътре другите не нали нови ги взе или заради ширината само такива предлагат.

Неактивен Toshko

*
  • 3457
    • Профил
« Отговор #4 -: Юли 19, 2017, 10:25:58 10:25 »
Още малко снимки на бюрото. Този път вече с компютър.

Отбелязвам, че поради грешка при разкроя окончателните размери на бюрото са други. По щастлива случайност успях да оправя нещата. Даже едната фуга съм я наслоявал с лепило, но тя е вътре при ребрата между двата плота. Добавих и подложки, които да са на точен размер все пак.
Самите плоскости бяха усукани и ако намеря ще кача снимките от сглобяването колко баласти бях сложил... Джанти, стяги, дамаджани столове, тонколони, какво ли не накачулих отгоре докато се залепи. Беше много криво, може би повече от 4-5 см зееше от едната страна.
При това разкроения материал не е престоявал. Издали са ми го следобед, закарал съм го с джип и веднага съм разтоварил и съм качил по асансьора! След което съм наредил частите на пода.
Още като ги качих вкъщи видях, че има криви плоскости. Отделно имаше и твърде груби срезове.

Свикнал съм да работя с неща от Лесоцентър - Бургас, там все едно редиш много точен пъзел, намазваш с лепило и повърхностите са толкова точни, че се засмукват една към друга!
На втората ми басова тонколона частите престояха 2-3 години и пак си паснаха накрая.

Планирал съм и стол към бюрото. На някои снимки се виждат едни възглавнички от ИКЕА сложени на обратната греда. Мисля за стол/пейка покрита с две такива. Пак от шперплат.

Стола, който се вижда е български от Петрич и бих казал, че не е скъп.

Аз си направих сам и парапет, че ми поискаха 3.000 лева, което ме възмути.
Не помня пускал ли съм тема за парапета. Във Фейсбук със сигурността се похвалих, разбирай, че публикацията е безвъзвратно затрупана и изгубена.