Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 4255
    • Профил
Re: Форд Мустанг GT 4.6 V8
« Отговор #135 -: Март 16, 2018, 02:34:31 02:34 »
Започна пролетната подготовка за сезона.
Мотул Еко Лайт 0W-20 8.8@100°C и HTHS 2.7 с естерно базово масло.
Филтър Хенгст H17W24, който е на същите резба и уплътнение като H10W18, но е доста по-голям. Ще кажа ако стане.
Имам и един Bosch 0​ 986​ 452​ 015, който със сигурност става. Тема за двойна смяна на маслени филтри: http://penkiller.com/index.php/topic,2067.0.html

Най-после успях а натикам нормален въздушен филтър Henhst E1054L в т.н. колд Еър бокс. Дано да ърши работа. Бялото отгоре е филтър за финни частици, има го на шкодата на жена ми и откакто го видях завиждах.
Напоследък въздуха в София е невероятно мръсен и просто не мога да си позволя лукса а карам със спортен филтър в... това.
Ще трябва леко да модифицирам капака с флекса, необходими са два прореза да обърна един ръб отвътре-наън.

Трябваше малко да нагрея тръбата и да влезе по-лесно, но и така стана. Сцепи се малко, но ще го залепя със силикон.

Направих цикъл на разреждане на акумулатора за да го десулфатиирам. За товар използвах халогенни крушка H4 Разредих го до 9 волта на отговорност на инж. Митко и го пуснах на хубавото зарядно на 8 ампера. Над 14.6 волта ще го пусна на дозареждане на 2 ампера.
По принцип под товар напълно разредената олоно-кисела клетка дава 1.8 волта. Тоест, напрежение от 10.8 волта оначава, че акумулатора е напълно разреден. На 10.8 обаче крушката още си светеше почти нормално.
На 9 вече беше много отслабнала и дори имаше моменти флуктуации в яркостта, тоест леко примигваше.

Тема за зареждане на акумулатори и мнение за конкретната операция: http://penkiller.com/index.php/topic,1872.msg15140.html#msg15140

Неактивен Toshko

*
  • 4255
    • Профил
« Отговор #136 -: Април 28, 2018, 05:34:29 17:34 »
Маслото Motul Eco-lite 0w-20 е супер, двигателя работи по-тихо отколкото с 5w-20 и 10W-30 на Амсойл. С амсойла направо си чукаше.
Невероятно, но факт.

С термостата калъч.
Фабричния термостат трябва да е на 190 Фаренхайт, аз взех на 160 за Мустанг ГТ 05-10.

От колата обаче излезе съвсем различен термостат - десния на първата снимка.
Изглежда или има грешка в каталозите, или ние сме твърде страхливи за да го сложим в колата.
Термостата за 2011+ прилича на този, но е с по-голям диаметър.
Разликата в площта на големия отвор също ме притеснява.

Сипах Мотул MoCool, тъмна течност, която сваляла работната температура с до 15 градуса и подобрявала топлообмена.

Температурата се движи между 194-196-198 и 200 по Фаренхайт в и около града с до 100 щм/ч. Точно както преди.

Неактивен Toshko

*
  • 4255
    • Профил
« Отговор #137 -: Август 01, 2018, 12:35:08 12:35 »
Термостата все пак се оказа, че става. След изобилна кореспонденция с Мишимото, накрая ми казаха първо да го сложа, а после да се оплаквам, че не става.
Еми с цената на няколко литра антифриз на пода на гаража развинтих двете болтчета на термостатното тяло и смених термостатите още веднъж.
Оказа се, че макар че термостатите са различни, мишимотото всъщност става и работи задоволително добре.
Температурата, която държи е твърдо под 190 Фаренхайт и никога повече от 194. Стария термостат работеше 196-200 фаренхайт в града и над 210 по магистралата, тоест имаме 20 градуса по Фаренхайт средно по-ниска температура. Повече за термостата: http://penkiller.com/index.php/topic,2150.0.html
Писах на Bama Chips за които имам доживотен абонамент и ми пратиха софтуер за по-студения термостат и за 94 октана (RON+MON/2) Е10, какъвто е американския еквивалент на Лукойл Е10 - 100.

Вървенето е прекрасно, на 4-та без проблем подминава 240, но не на водата.

Съединителя се държи супер, както и гумиге Goodyear Eagle F1 на половин сезон.

Новия въздушен филтър: http://penkiller.com/index.php/topic,2130.0.html който вероятно е от Ауди А6 също се държи супер.

Въобще, тъкмо изпипах и уточних колата с ауспуси, масло, смукателна система, трансмисия, амортесьори, гориво и софтуер и трябва да я продавам.
Не че трябва. Но по приятни семейни причини няма да имам време и възможност да я карам. Същевременно цените в момента са такива, че мога да я продам за парите за които съм я купил преди 10 години. Да, това е в лева, защото тогава долара беше 1.24, но въпреки това днешната горна граница на 2005-2007 V8 купе с ръчна кутия и без цигании достига 27.500 евро, а започват от не по-малко от 20.000 за не пълни аналози в по-лошо състояние.
В случай, че сте желаещ да я купи, намерете начин да се свържете с мен. Българското Мобиле е пълно със сбирщайни от три коли-една след няколкото холивудски филма в които потрошиха всички мустанги в страната и след това различни бояджийски сервизи изкупиха останките, съответно цените нямат нищо общо с тези в Щатите или Германия.
При всички положение колата днес е по-добра отколкото когато я купих преди 10 години, нищо не тропа и не трака, ама буквално, върви много и харчи малко. Седи на пътя изключително добре, дори повече от собствените ми представи за това как трябва да стои. Явно големите колелета обути в хубави гуми, конито отпред и къстъм амортесьорите отзад си казват думата. Плюс това пружините и стабилизиращите щанги на ГТ са по начало доста твърди, поне по 10-15% по-твърди от на съответните ЕВО и Sti, а същевременно колата е много широка и с дълго междуосие.

Да се върна пак на цените. От две-три години цените на мустангите не са спрели да се покачват. И то точно на S197 преди фейслифта. Няколко души ми казват, че този мустанг всъщност прилича на фейслифт на истинския Мустанг. В момента гледам Мондео и Таурус, ами новия Мустанг е по-скоро Мондео или Таурус отпред, а отзад прилича на Ферари 456, фейслифта на моя пък е откровено загрозен. Така че има логика всеки който иска Мустанг приличащ на Мустанг да иска S197 05-09 с V8 и ръчни скорости. Към това се добавя и изключително стабилното и неутрално пътно поведение на голям и широк автомобил с колела с голям диаметър. Чувството като го караш е за спокойствие и могъщество, а скоростта по завоите на Ситония е точно двойна на останалите превозни средства без това да напряга шофьора или пътника. Още малко като пофилософствам и няма да го продам. Ще го стискам докато стане 50.000 евро и тогава ще мисля.  ;D ;D ;D Все пак не са много автомобилите, които имат нужда да вдигнеш 235/55/17 99Y от 2.2 на 2.4 за да смогнат на окачването по завои.
През последните 5-6 години по същия начин наблюдавах какво стана с цената на Порше 930 турбо, модела който е от края на 70-те до началото на 90-те, като се каже Порше всеки се сеща за него. Бяха по 6-7-8.000 евро и следващият път като ги проверих след 3 години вече бяха по 60-70.000 евро.
Та се чудя дали да не му ударя една вакса отвсякъде и да го оставя да отлежи в гаража с гуми напомпани на 3.3 бара с азот. Ваксата май ще я направя така или иначе.

Неактивен Toshko

*
  • 4255
    • Профил
« Отговор #138 -: Август 09, 2018, 09:17:58 09:17 »
Мустанга продължава да се продава.

Текст, който съм пуснал на страницата във Фейсбук:

Здравейте приятели, моят Форд Мустанг се продава. Десет години го карам и подобрявам, но дойде време да го прехвърля на друг да му се радва. (трябва ми кола с 4 врати)
Цена: 49.450,00 лева;
Километри: 82.000
Мощност - 350 к.с.
Двигател - 4.6 V8 Ford Modular с VCT и CMCV
Задно предаване през шпер диференциал с карбонови дискове
Пет степенна ръчна скоростна кутия с 0.68:1 5-та предавка и 3.45:1 диференциал при гуми с диаметър 69 см, 100 км/ч се поддържат при 1760 оборота, съответно 200 при 3600.
Предимства:
Колата не е карана зимата, както и есента и пролетта. Първото излизане за годината е на Тодоровден ако няма сняг и лед и температурите са положителни, след това чака лятото.
нови гуми Гудиър Ийгъл Ф1 (235/55/17), нови спирачки Райбестос и ЕБЦ жълти накладки, нови амортесьори, отпред Жълто Кони, отзад къстъм по моя поръчка от Хевеа-Пловдив, има и жълто кони за отзад, но не ми харесва как работят, нов японски съединител Exedy-Daikin с всички аксесоари, помпа, радиален лагер, притискател, челосан маховик, синтетично масло не по-старо от година навсякъде - диференциал (Кастрол Синтракс за шпер), скорости (атф vi за карбонови синхронизатори), спирачки. Маслото в мотора е естерно Мотул Eco-lite 0w-20 от пролетта. Маслото е сменяно на между 3.000 и 5.000 километра, като при съответния пробег съм сменял два пъти за едно лято.
Свещи, ремъци и т. н. са сменени, както и кормилни накрайници външни и вътрешни, носачи, шарнири и лагер-тампони на макферсона. Всичко е Моторкрафт или по-добро.
Студен термостат Mishimoto (държи 83-91 градуса вместо 93-102).
Сменен антифриз G12+, дейонизирана вода и добавка MoCool на Мотул.
Акумулатор Енерджайзер около 60ач при фабричен 40.
Софтуер SCT-Bama chips с доживотен абонамент.
Софтуера върви с флашер-диагностика SCT и различни файлове с настройки.
В момента е със софтуер за 94 октана ron+mon/2 E10, поръчах го да отговаря на Лукойл Е10 - 100 октана, може да се намалява аванса за по-слабо гориво.

Много други неща, например, но не само спирачките са обслужени с 5-6 продукта на Вюрт, от синтетична паста за спирачни цилиндри (в маншоните на буталата и водачите), през медна и алуминиева грес, до керамична грес и други.
Изпускателна система с неръждаеми хедъри Форд Рейсинг, къстъм предни гърнета, Х-тръба и къстъм акустично настроени задни гърнета, които са безшумни с постоянна скорост и имат звук при ускорение.
Колд еър интейк Афе Магнум Форс... Топлоизолиран и уплътнен. Оригиналния спортен филтър АФЕ е сменен с голям двукомпонентен филтър Хенгст с дълговлакнеста хартия и кече за ФПЧ.
Сменени ангренаж, VCT колела, колело на колявновия вал, вериги, водачи и обтегачи, както и повдигачи. Много мустанги имат фабричен дефект на повдигачи и vct колела, ремонта не е скъп, но е пипкав. Преди това имаше шум и цъкане, сега се чуват само инжекторите и изпускателните тръби.

Разхода е 9-10/100 извън града и 14-16/100 в града. По шосе е възможно и под 9/100, а по магистрала може да достигнете и 12.8/100. 9-11 е типичният разход от град А до град Б, шосе и магистрала.

Недостатъци:
Точки тук-там, никога нищо не съм пребоядисвал, точките са ретуширани, но могат да се забележят при внимателно вглеждане;
Няколко вдлъбнатини от ситна градушка. Направих на PDR половината за 100 лева, остава втората половина, които са 3-4.
Напукани винилови ленти, на мен лично ми харесват, нови са 150$;
Капачка на маслото изпусната върху изпускателтия колектор... Ще купя нова. Тази затваря плътно, просто е загрозена.
Отлепени тапицерии на вратите над дръжките. Проблема е еко лепилото, проявява се на 4-5 години, при мен се прояви едва сега, защото колата стои 95% от живота си в гараж. Оправят се с нанасяне на хелметексово лепило.
Салон с минимални следи от употреба.

Цялата поддръжка е в настоящата тема.

За цена говорим, като ми се изтъква обоснована забележка, калкулираме, приспадаме.

Чудя се изобщо да го пускам ли в България или направо в немското мобиле. Вече ми звъняха двама души, но те също следяли цените на мустангите и искат да го купят за спекула/инвестиция. То ако е така, аз мога да си спекулирам и без тяхна помощ.