Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Какво мислите за exhaust cut-uot системите
« Отговор #15 -: Април 04, 2017, 08:28:29 20:28 »
exup е за да подобрява работата при ниски натоварвания, като затваря сечението (всъщност скъсява изпускателната фаза) и като цяло единственото общо с моята идея е, че е клапа и отваря според натоварването :D
Иначе доста нови коли имат кътаут, някои на гърнетата, други имат по-сложни системи, но не съм чел дали официално се променя мощността при отварянето им, ще потърся и ще постна.
« Отговор #16 -: Април 08, 2017, 10:53:14 10:53 »
Прегледах назад мненията , но забелязвам че има някаква техническа неяснота при коментирането на тая клапа . На задното гърне клапата също е различни видове и начин на действие . Там чрез тази клапа се променя дължината на пътя на газовете , или се променя сечението на тръбата . При бмв в ниските е къс пътя във високите е дълъг - тоест за съвсем друго нещо се слага .Това което иска колегата е съвсем различно . Практически при бегачките се ползва директен изход от гейта с къса тръба при външен гейт. Коментирания вариант е нещо подобно , но като изпълнение и ефективност нямам представа какъв ефект ще даде . Трябва да се има предвид че температурата там на турбото е брутална , особено под буст и богати смеси пламъците стигат доста назад по тръбата . Преди време бях с точно такова турбо Т3 от ланчия . След 10 минути под буст , ставаше почти прозрачно от нагряването . Виждаше се дори пламъка  през метала на тръбите при подаване на газ . Та затова мисля че такава клапа няма да издържи много на това място .
« Отговор #17 -: Април 10, 2017, 09:32:08 09:32 »
Ето снимки на клапата, която току-що получих, 76мм вътрешен диаметър, 100% неръждавейка, при това доста масивна, изработка на много високо ниво - няма абсолютно никакъв луфт никъде. Малко по-късно ще пробвам как и на какво налягане отваря актуатора. Така като я гледам, има все пак някакъв шанс да опровергая тези, които твърдят, че щяла бързо-бързо да се разпадне, но това с времето ще стане ясно.

« Отговор #18 -: Май 10, 2017, 02:23:46 14:23 »
Друзя, дайте някой аргончик, който да ми завари даунпайпа и кътаута читаво и на приемлива цена, аз ще съм ги разкроил и подготвил?
Моя на когото разчитах, има твърде много работа в момента, и поради това ми се закучи проектчето.....

Неактивен Toshko

*
  • 3947
    • Профил
« Отговор #19 -: Май 10, 2017, 09:46:33 21:46 »
Хвани първия от нета. Отчайващи са, аз съм говорил с тоя от Казичене, дето щеше да ми прави гърнета за 1.000+ лева от вторични суровини, който докато си надъдри глупостите и от завода в Костинброд взеха, че ми направиха гърнета по едни чертежи, които бях пускал като запитване...

Защо не пишеш на потребителя пуснал тази тема: http://penkiller.com/index.php/topic,1696.0.html оставам с впечатлението, че прави цветни заварки и не се превзема  :)
Сигурно и аз ще поискам да му стана клиент по някое време.

Неактивен jakiro

*
  • 264
    • Профил
« Отговор #20 -: Май 11, 2017, 06:11:30 18:11 »
От къде си мога да съдействам.
« Отговор #21 -: Май 11, 2017, 09:48:50 21:48 »
София друже. Но трябва да го накроя първо, че още са голи коленца..

Неактивен jakiro

*
  • 264
    • Профил
« Отговор #22 -: Май 12, 2017, 12:54:03 00:54 »
Значи ако не намериш някой пиши. Правил съм този вариант дистанционно малко е играчка ама става.Вземат се две шайби с по голям диаметър от тръбите с вътрешен отвор колкото да премине здрав ластик  или тел или каквото ти е лестно за закрепване прекарваш през всичките тръби и кривки и стягаш после си ги завърташ и бележиш с маркер бял за предпочитане лесно се вижда и по трудно се трие бележи се на 2места и се изпраща за заваряне. Може да има и по лесен вариант но така съм правил когато е далеч и не мога да ида на място.
« Отговор #23 -: Май 12, 2017, 10:37:30 10:37 »
Колега , вземи си тънки електроди за неръждавейка и си прикапи с по 3 точки всички връзки на място . Всички елементи трябва да бъдат стиковани абсолютно равно без процепи където ще се заваря .  После го носиш на аргона и ще ти го направи всеки при който отидеш . Повечето се отказват защото това е голямата играчка с напасването . Става и с базични никелови електроди фиксирането , дори е по-лесно фиксирането с такива .
« Отговор #24 -: Май 12, 2017, 11:02:35 23:02 »
Здр
Това с ластиците не ми вдъхва доверие  ;)
Може да точковаш с телоподаващо  ;)
« Отговор #26 -: Май 13, 2017, 12:46:23 12:46 »
За аргоновата заварка не трябва да има арлъци на заваряваните понърхности . Става чисто и с добър вид иначе почва да трупа добавъчен материал , тръбите прегряват измятат се и т.н
« Отговор #27 -: Май 13, 2017, 02:54:54 14:54 »
Явно всеки си има стил на работа, примерно моя колега, който ми прави един турбопът, като заваряваше тръбата към коляното първо ги прикапа на може би 2мм разстояние , и след това от задната страна подаваше добавъчен тел, а от външната  заваряваше, резултата надмина очакванията ми - отвътре заварката беше същата като отвън. Без грам да изметне. Но пичагата е претрупан и не мога да нахалствам сега.
Ами като го накроя, ще го мислим, чакам да ми дадат достъп до лентореза, за да стане като хората с прави срезове, а има и доста ювелирна работа с правия шлайф и дремела, за да се напасне отклонението за този кътаут.
« Отговор #28 -: Май 13, 2017, 05:58:24 17:58 »
Съгласен съм , всеки си има тертип на работа . Ако няма достъп отвътре да подава добавъчен материал какво става ? Получава се провар и провисва навътре като работи едностранно и има процепи .  Това което съм написал е правилния начин на работа , естествено има вариации според заварката и детайла но това си решава човека който заваря . Но не вярвам някой да те върне ако си припасниш детайлите и ги прикапеш с по една точка да не бягат .
« Отговор #29 -: Ноември 01, 2017, 09:59:49 21:59 »
Ами ако кътаут-а се направи като на картинката, и се сложи след даунпайп-а на мястото на катализатора или първото гърне ако се ползва катализатор? Не може ли да се изчисли така че да помага изхвърлянето в под-буст режима, и може би да спомага за по-ранното и развъртане? А при 0.7 бара да речем се отваря?