Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Картерна вентилация към изпускателната система
« Отговор #15 -: Април 04, 2017, 05:58:16 17:58 »
Мисля,че клапанчето на вентилацията е за регулиране на потока газове зад дросела.Влияе се от вакуума зад дросела,равновесното състояние на силата на пружинката и разреждането го позиционира в определено положение,т.е. клапанът е вид дросел.На стартер и пазен ход вакуумът трябва да го затваря напълно ....
Точно така е.
Не знам коя вентилация е по-добра,но не трябва да се прекалява с разреждането в картера.
Защо? Какво може да стане?

Неактивен bdd

*
  • 517
    • Профил
« Отговор #16 -: Април 04, 2017, 06:37:57 18:37 »
При голямо разреждане ще започне засмукване на въздух през семерингите,защото ще се запретнат навътре.Тоя въздух влиза заедно с прахоляка.Може да се засмуче и вода от някой гьол.
При турбо надуването в картера може да запретне семерингите навън и да издуха навън маслото.
« Отговор #17 -: Април 04, 2017, 06:58:08 18:58 »
Хм, да, не се бях замислял.
Но не ми се вярва това вентури да направи чак такъв вакуум.
Особено както мисля да го направя преди резонатора, направо се опасявам че няма да е достатъчно ефективно.

Неактивен bdd

*
  • 517
    • Профил
« Отговор #18 -: Април 04, 2017, 07:48:10 19:48 »
Свързвай манометъра към ауспуха и ще стане ясно.Ако можеш да пробваш какво е налягането на няколко места,ще стане още по-ясно.

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
« Отговор #19 -: Април 04, 2017, 09:04:32 21:04 »
При голямо разреждане ще започне засмукване на въздух през семерингите,защото ще се запретнат навътре.Тоя въздух влиза заедно с прахоляка.Може да се засмуче и вода от някой гьол.
При турбо надуването в картера може да запретне семерингите навън и да издуха навън маслото.
Той няма да смуче с вакуум помпа а с ауспуха все пак.
Засмукване ти ще е голямо при голям поток от газове, когато и продукцията на картера газове ще бъде голяма.

Иначе вентурито не трябва да се подценява. Може да направи сериозен вакуум. Така работят пистолетите с които ни вакуумират гумите преди помпане с азот.
Резонатора има изсмукващ ефект, спокойно!
« Отговор #20 -: Април 04, 2017, 09:38:32 21:38 »
Супер , изясниха се повечето неща.

Остава да обмислим и самото вентури.
Навсякъде, където има такива проекти в нета е направено под 45 градуса и със скосен щуцер.
Oобаче тук срещнах мнения че трябва да е под 90 градуса...?

Google - pcv to exhaust

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
« Отговор #21 -: Април 05, 2017, 08:46:15 08:46 »
Чудя се дали резонаторите на мустанга с малка модификация няма да станат екстрактори...
И си мисля, че да. Особено както е при мен 60 - 63 и вътрешната тръба е спряна няколко мм преди изхода и точно така духа в нея.
Обаче това наистина може сериозно да вакуумира двигателя.
45 лева ми струваше единия резонатор май без ДДС... Мога да направя нов модел който да има една последна екстрактори а камера 2-3 см. Прозорец 2-3 мм мисля, че ще бъде достатъчен.
Така работи и J58 - двигателя на Блекбърд. Потока е от дясно на ляво.

Неактивен bdd

*
  • 517
    • Профил
« Отговор #22 -: Април 05, 2017, 09:09:43 09:09 »
Само манометъра може да покаже истината,без проба няма яснота.
« Отговор #23 -: Април 05, 2017, 07:02:44 19:02 »
Намерих и аз един чертеж на ежекторна помпа.Не че е от голяма полза в случая..
« Последна редакция: Април 05, 2017, 07:31:01 19:31 от genuine lover »
« Отговор #24 -: Април 05, 2017, 10:11:52 22:11 »
Аз също често опитвам разни технически решения далеч от тривиалните , но в случая моето мнение е че това няма да сработи по тоя начин както го замисляте . Потока е променлив и постоянно създава вихри около ежектора които отсичат засмукването . Доста съм си играл със такъв тип смесител на газ и съм абсолютно убеден че това специално където ежектора е в центъра на потока ще трябва опитно да се гласи и променя положението докато сработи . Другия вариант с показаната тръбичка вътре е най реален , но не очаквайте някакво голямо разреждане в тая тръба . Ако има клапан който отваря при засмукващ ефект от този ежектор - мисля че няма да стигне вакуума да го отвори . При газовия изпарител на същия принцип газта влиза в смесителя , и там за да пусне газ от вакуума в интейка е сложена мембрана с бая голяма площ .

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
« Отговор #25 -: Април 06, 2017, 10:56:59 10:56 »
Ето го моя работещ ежектор: http://penkiller.com/index.php?topic=596.0

Иначе аз бих се доверил на могъщият J58 на Pratt & Whitney... които са го разработили заедно с Локхийд и отдела им Скунк уъркс под ръководството на Кели Джонсън.

Тези стърчащите неща според мен са несериозни аматьорски виждания.

Или вход на 90 градуса към ламинарен поток, или като в J58 - по-малка тръба се изпразва в по-голяма с междина свързана към кухина.
« Отговор #26 -: Април 06, 2017, 09:54:38 21:54 »
Тези "стърчащите" неща са ежекторни помпи ползвани точно от Локхийд за доставяне на въздуха за горене на бензинови отоплители за пасажерската кабина.
« Отговор #28 -: Април 07, 2017, 03:28:55 15:28 »
Не разбирам въпроса ти?

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
« Отговор #29 -: Април 07, 2017, 03:38:13 15:38 »
Въпросния ежектор смуче, ако го натопиш в поток от въздух, дали обтичащ самолета, дали след компресора на двигателя, това нещо ще смуче по посока на потока. Тоест, никой не може да го използва за доставка на въздух.