Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен desso

*
  • **
  • 15
    • Профил
Re: Турбина за предкамерен дизел
« Отговор #15 -: Април 17, 2017, 01:05:03 13:05 »
В момента съм разкостил двигателя, ще сменям лагери и сегменти, ще се паснат клапаните и т.н.
Пробвал съм да давам ГНП помпаджия и то два пъти на колега с много добри отзиви за него, е нищо не направи, авансите не можа да ги уцели. Две помпи му давах за ремонт и с двете след това колата ми нямаше мощност на средни и висоли обороти. Ако някой знае правилния човек да дава жокер.

Неактивен desso

*
  • **
  • 15
    • Профил
« Отговор #16 -: Септември 30, 2017, 01:31:37 13:31 »
Здравейте колеги, от доста време не съм влизал във форума. Двигателя е 2000 км след основен ремонт,и работи прилично макар и малко по шумно. Турбото остана оригиналното поне за сега. Зачетох темите за изпускателните системи, и се замислих дали не мога да подобря нещо по нея. В момента имам само крайно проходно гърне, с размер 55 мм от даунпайпа до края. Оригинално трябва да има резонатор, средно и крайно проходно гърне. Ако поставя резонаторно гърне с камера с диаметър 55 мм веднага след меката връзка възможно най отпред, дали ще има положителен ефект при дизела?
Такъв резонатор би ли свършил работа:

Неактивен Toshko

*
  • 4324
    • Профил
« Отговор #17 -: Септември 30, 2017, 10:13:48 22:13 »
Здравей, можеш да пишеш и за много други неща, разгледай форума 100-200 мнения назад. Самолети, политика, икономика, право, други хобита. Интересно ми е дали нещо ще ти стане интересно. Може да пуснеш тема в общия раздел да кажеш как ти се струва.

Напоследък сме зле с писането нещо. Четенето обаче избухва, имаме дни по 35.000 прегледа.

Както и да е.
Най-добре ще бъде да сложиш по-голяма изходяща тръба след турбото (даунпайп) и такова гърне с обем.
По принцип на тези "резонатори" искрогасители част им е в повече. Около 3 пъти в повече. Тоест, ако е три пъти по-малко гърнето няма да бъде по-шумна, но ще има по-малко съпротивление.
Виж това, което измислихме за аудито и си поръчай абсолютно същото на 63 мм вход и изход.
Ще се усети и ще бъде по-тихо. Като има турбо, това не е края на света или края на системата. На турбото също му харесва след него да има подналягане, а не да се разправя с тръбни резонанси и акустичен бекпрешър.

Неактивен desso

*
  • **
  • 15
    • Профил
« Отговор #18 -: Октомври 02, 2017, 08:36:38 08:36 »
Благодаря за отговора.
Форумът е много интересен, но на този етап основно чета и почти не пиша.
Изчетох темата за генерацията на аудито, за това се замислих за резонатора. Въпроса е дали ще има положителен ефект при дизела. Оригинално има резонатор, но на моята кола е махнат, с външен размер на тръбите  53 мм.
Даунпайпа има ужасна форма и е 55 мм, фланеца на турбото е с малък диаметър и едва ли ще може да се направи 63 мм, а и местото е сравнително малко. За това си мислех за 55 мм. Колата все пак е само 90 кс, и 55 мм не би трябвало да създават голям бекпрешър. Стоковата генерация след средното гърне е на 50 мм.
Целта ми в случая е подобряване на динамиката на автомобила в ниски и средни обороти, шума е без значение, тъй като и само с задно гърне колата не е шумна.
« Последна редакция: Октомври 02, 2017, 09:00:22 09:00 от desso »

Неактивен Toshko

*
  • 4324
    • Профил
« Отговор #19 -: Октомври 02, 2017, 10:50:06 10:50 »
Според мен, да, обяснил съм защо в предишното мнение.
Мисля, че 50 лева гърне и още толкова монтаж не е твърде голям риск.
Проблема тук е дългата права тръба, която сама по себе си създава проблеми. С тези резонатори пресъздавам един малко по-сложен дизайн, който обаче може да се произведе само ръчно. Щом и моите са такива, приближението е достатъчно.

Системите на малките двигатели трябва да бъдат пропорционално по-големи. Тойотата ми е 4.2 - 250 коня и е на 63 мм. По магистралата карам с между 120 и 150, но понякога с 200.
Мицубиши Паджеро има 3.0 160-170 коня и почти същото челно съпротивление, кара се със 120-150 и понякога 200. Въпросът е каква изпускателна система трябва да има. Отдаваната мощност при типичните режими е еднаква. Ако на по-малка ДВГ сложим по-малка система, то той винаги ще е в по-неизгодния режим. ;)
« Отговор #20 -: Октомври 02, 2017, 04:55:32 16:55 »
Той бакпрешъра в тоя 90 коньов дизел се създава не от тръбите на генерацията а от самото турбо което е с отвор на чугуна колкото да си мушниш кутрето в него . Системата ще се разтовари когато се смени турбото .

Неактивен Toshko

*
  • 4324
    • Профил
« Отговор #21 -: Октомври 02, 2017, 09:19:11 21:19 »
Недей да подценяваш тръбите с намаляващо сечение без гърнета.
А и силата, която турбото ще извлече от газовете е право пропорционална на делта P.
Съответно, по-голямото делта P ще позволи повече гейтинг и следователно по-малко противоналягане в колектора.
« Отговор #22 -: Октомври 03, 2017, 05:03:00 17:03 »
Моето лично убеждение е че тънкоста е да се държи турбото в зона с по-голямо кпд на картата по -дълго време  . Тези игри със сечението на тръбите без да се пипа нищо по мотора само мърдат нагоре надолу този сектор от диаграмата . Освен това тоя предкамерен дизел работи със силно обеднени смеси и това турбо му е забодено колкото да осере мотора  , едва ли е повече от 0.3 0.4 макс надува .

Неактивен Toshko

*
  • 4324
    • Профил
« Отговор #23 -: Октомври 03, 2017, 09:11:25 21:11 »
Няма да споря с теб дали ти е осран мотора.
Попита за резонатор, отговорих ти.
За обеднените смеси можеш само да се радваш, защото дизелите с богати смеси изобщо не изкарват. Да не говорим за малък преобогатен дизел, че ще живее няколко хиляди км.
Защо не газхлабиш гейта и не сложиш буст контролер настроен на 15-20% повече буст. Така ще свалиш бекпрешъра и ще вдигнеш дебита.

Неактивен desso

*
  • **
  • 15
    • Профил
« Отговор #24 -: Октомври 10, 2017, 11:04:25 11:04 »
Благодаря за отговорите колеги. Турбото е стоково Гарет ТБ0269 и има макс. бууст 0,8 - 0,9 бара. Знам че топлата част е голям рестриктор за изгорелите газове, турбината има А/R 0,35. Последното ми питане беше за резонатор и неговото влияние. Сега отново се замислям за друга турбина Гарет ГТ 1749V, която е с променлива геометрия, управлявана с вакуум, съответно управлението да се преправи на такова с налягане.

Неактивен Toshko

*
  • 4324
    • Профил
« Отговор #25 -: Октомври 11, 2017, 12:08:45 00:08 »
Турбо с променлива геометрия не се управлява съвсем като турбо с фиксирана геометрия и уейстгейт.
Парадоксално, но при управление с пневматична задвижка за уейстгейт, лага е по-голям, както и създаваното противоналягане.

Дочети как се управлява турбо с променлива геометрия в двигател, който оригинално е без VGT или VNT, тоест присадено турбо тук: Управление на VGT/VNT турбо при конверсия

Тоест, системата за управление на присадено vgt/vnt турбо трябва да е *****/***** по съвсем друга логика.
Мога да ти я начертая ако обещаеш реално да я изпълниш.

Неактивен desso

*
  • **
  • 15
    • Профил
« Отговор #26 -: Октомври 11, 2017, 02:53:28 14:53 »
Благодаря, разбира се ще прочета темата, обаче явно темата е преместена в категорията Автомобилизъм, за съжаление нямам достъп до там.

Неактивен desso

*
  • **
  • 15
    • Профил
« Отговор #28 -: Октомври 12, 2017, 12:44:36 12:44 »
Благодаря, ще се възползвам.
« Отговор #29 -: Октомври 19, 2017, 05:30:25 05:30 »
На много от 1.9 JTD дизелите на алфа и фиат има такова турбо управлявано с буст . Няма нужда нищо да преправяш по управлението на турбината но не знам фланците дали ще паснат . Там без проблем си държи 150кс и буст на 1-1.2 .