Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Stig

*
  • **
  • 82
    • Профил
Не таблиците дай да видя уредите на студиото :)

Неактивен bdd

*
  • 451
    • Профил
Ето тези

Неактивен Stig

*
  • **
  • 82
    • Профил
Гледам че следиш сместа имаш ли широколентова :)

Неактивен bdd

*
  • 451
    • Профил
Имам,но не е свързана с мегата,защото ползвам отделен дисплей,не гледам смеси на лаптопа при настройка.На лаптопа на часовника за сместа гледам работата на теснолентовата сонда.

Неактивен bdd

*
  • 451
    • Профил
Ако питаш как да я свържеш с мегата,контролера на сондата трябва да има извод 0-5 волта,който свързваш към входа за ламбда сонда на мегата.

Неактивен Stig

*
  • **
  • 82
    • Профил
Аз докато съм атмосферка широколентовата ще ми е само за настройки.Можеш ли набързо да ми обясниш за ASE настройките в мегата,в случая са две After start enrichment и After start enrichment taper.
Не съм 100% убеден но мисля че иновейта може да подава сигнал към мегата и есновременно да си работи неговия си дисплей . Аз съм в същата ситуация , на мегата имам обикновена сонда 0-5 волта , иновейта със втора сонда си стои отделно . Но като се има предвид че иновейта ползва много по-прецизна сонда и изхода му 5 волта би трябвало да е по-реален за подаване на данни към мегата .

Неактивен bdd

*
  • 451
    • Профил
ASE е обогатяване на сместа непосредствено след като двигателя е запалил,т.е. за мегата това са оборотите,които са над зададените обороти на стартер.ASE е нуждата на двигателя от повечко гориво докато поотопли горивната камера и цилиндъра,когато вече има повече изпарен бензин в началото на горенето.ASE Taper е колко дълго да обогатява,предполагам при теб е в цикли.Един цикъл на двигателя е изреждането на тактовете,за 4-тактов двигател един цикъл е два оборота.За двутактов- един цикъл е един оборот.
« Последна редакция: Април 26, 2017, 01:19:41 01:19 от bdd »

Неактивен Toshko

*
  • 3394
    • Профил
Около 100 цикъла са достатъчни при палене на топъл двигател. При студен си има отделни настройки. При старт-стоп системите тези неща ги няма, защото обогатяването ще ти обезсмисли гасенето, а и камерата не изстива толкова по светофарите.

Неактивен Stig

*
  • **
  • 82
    • Профил
Ще се пробвам тия 100 цикъла да ги намаля колкото се може на топъл мотор според е напълно безмислено да пръскаш гориво без видима причина :)

Неактивен Toshko

*
  • 3394
    • Профил
Вероятно под определен минимум като запалиш ще се тресе или ще работи нестабилно. Въпроса е като загасиш и тръгнеш да палиш след повече от 5-10 минути. Ясно е че като загасиш и запалиш след една минута няма нужда. Намали ги на 10 да видиш какво ще стане.

Неактивен bdd

*
  • 451
    • Профил
При настройване на следстартовия режим не е важно колко е горивото,а двигателя да работи стабилно.Няма значение колко е богата сместа,показанията на ламбда сондата нямат значение,важното е нещо да се изпари за да може да започне горене изобщо и двигателя да заработи стабилно.А колко ще се изпари зависи от сгъстяване,газоразпределение и температура.Този режим е доста индивидуален,два еднакви двигателя,но с различни дюзи имат подобни,но не и еднакви таблици.Тук фактор не е само температурата,но и оливането на гориво по порта.Ако двигателя запали и веднага гасне означава,че иска още обогатяване.Ако запали и работи стабилно,но от ауспуха отзад започне да издава звуци като "тр-тр-тр-тр",най-вероятно иска малко да се намали обогатяването.Ако заработи стабилно,но се чуват леки припуквания,най-вероятно иска леко дообогатяване.
Това изписаното важи само за горивото като фактор.Нестабилна работа на двигателя,припукване и други разни в следствие на проблемни свещи,бобини,кабели,букси,дюзи,горивни регулатори и прочее,си е допълнителен проблем.
ASE се влияе изключително и главно от кривата на температурата на мотора и допълнителното обогатяване . Това е в пряка връзка с калибрацията на датчиците . Обикновено калибрацията не се получава много читава , а доста хора не пипат минусовите температури в графиката и така на студено зимата мегата не пали  :D
Със стандартните старт ъп настройки на мегата за типа мотор , достатъчно е да се борави с температурата за да се добие лесно палене и стабилен празен ход докато затопли . Аз ползвам време а не брой цикли . При бъзикане на тези параметри не трябва да се забравя че мегата трябва да се рестартира за да приеме адекватно новите стойности особено когато са променяни няколко стойности - това са моите наблюдения .

Неактивен bdd

*
  • 451
    • Профил
Това за рестартирането важи повече за 8-битов процесор,мега 1.
При мега 2 е важно двигателя да не работи при настройване на термисторните таблици и на ламбда контрола,тук рестарт задължително.За калибрирането на датчиците си много прав.
Иначе цикли или време няма значение,все тая,каквото и да се ползва за мерна единица,важното е на мотора да се осигури нужното за да работи както трябва.

Неактивен Stig

*
  • **
  • 82
    • Профил
Привет коелги ще започна с една добра новина в понеделник следобяда запалих всичко е ок настройките са много зле обаче колата пали работи 30-40 секунди и гасне но спокойно ще го откоригирам.Моля за съвет гледам импулсите на дюзите при паленето държат около 19мс и като запали падат много рязко на около 4 колата не се форсира добре това значи малко гориво нали?Всякаква помощ ще ми бъде полезна мерси предварително :)