Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bdd

*
  • 451
    • Профил
Направи архив на проекта на колата ти,който е в Тунерстудиото.Качи го тук или ми го прати на и-меила от профила ми.Иначе говорим наизуст общи работи.Като цяло двигателя ти се държи така все едно не стига гориво след ASETaper.Вероятно трябва да вдигнеш стойността на обогатяване по вода или чрез стойностите в горивната таблица.

Неактивен Stig

*
  • **
  • 82
    • Профил
Така малко развитие.
Светнахме запалването,настроих тригера.Обаче проблема с дюзите си остава мегата е версия 3.3.3 и за да ползвам полу-секвенциалното впръскване се налага да сложа датчик на разпределителния вал,какъвто в момента нямам.Как трябва да са настройките на дюзите за да работят така?
Мерси предварително :)

Неактивен bdd

*
  • 451
    • Профил
За полусеквенционално впръскване се ползва само датчика на коляновия вал.За 4-цилиндров двигател:
Задава се четири впръсквания за цикъл,алтернативно.Също се задава и ползване на добавени драйвери,което означава,че на платката на мегата трябва да има монтирани 4 транзистора,т.е. всяка дюза си има транзистор.Дюзите впръскват по две едновременно на всеки оборот: 1-ви и 4-ти цилиндър,после 2-ри и 3-ти. Т.е. впръскването е по на два цилиндъра едновременно,като редуването на двойката цилиндри е през 180 градуса: първо 1 и 4,след половин оборот 2 и 3,след още половин оборот пак 1 и 4,след още половин оборот пак са 2 и 3 ........ ако така звучи по-разбираемо....

При зададени 4 впръсквания,алтернативно и ползване на основните 2 драйвера,сиреч по две дюзи захранвани от общ транзистор (бач файър),впръскването на гориво ще е по същия начин като полусеквенционалното.Разликата е,че при полусеквенционалното може да се променя момента на впръскване по градуси на коляновия вал,докато при "бач файър" впръскването е непроменяемо спрямо вала.
« Последна редакция: Май 12, 2017, 09:25:22 09:25 от bdd »

Неактивен Stig

*
  • **
  • 82
    • Профил
Така, играх си с настройките на дюзите и промяна няма.Ще прикача клип да видите работата на колата.Започвам да мисля че мегата губи синхронизация.Играх си с Ignition capture настройката без резултат.
Така да започнем от малко по-назад Мегата има 4 транзистора за дюзите мотора е атмосферен дюзите 282 кубика,малко в повече ама мисля че ще станат.Мегата е версия 3.3.3 с тази си я купих.Дюзите са ми правилно свързани проверих го само 115 пъти.Изключвам запалителната система от уравнението защото ако имаше проблем в нея колата изобщо нямаше да пали а и светнахме аванса всичко е точно.
Сега всички виждаме че съм пуснал untimed injection защо, защото така ми обясни човека дето ми продаде мегата каза че само с колелото на коляновия вал това трябва да използвам.За настройката Semi-sequential/sequential ми трябва датчик разпределетилен вал затова временно зарязах нещата и минах към частта в която направо си вграждам датчик в делкото да го използвам за синхронизационен.Отделно искам да разкарам делкото и да мина на CNL запалване и така да елеминирам загубите по системата до минималните.Прилагам снимката и клипчетата.Моля за помощ че вече не знам какво да правя.Мерси предварително.
Ето линкове към клипчетата:
https://www.youtube.com/watch?v=NCVyxX_1rm8&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=SpDZMvPPy3Y&feature=youtu.be
Послепис нека колегата bdd да ми даде някакъв телефон на лично да си поговоря с него от това тук разбирам че има голем опит с мегите :)
Клиповете са privet

Неактивен Stig

*
  • **
  • 82
    • Профил
Точно спийд денсити използва обороти на двигателя мап и датчик температура входящ въздух.Оправил съм клиповете.Тошко ще е помоля да изтриеш дублирания пост ако е възможно :) Мерси предварително.

Неактивен Toshko

*
  • 3394
    • Профил
Да, другата система е алфа-н.

Изглежда все едно не му достига гориво.
Не виждам прекъсване.

Пробвай с аванс 12 градуса и смес 12:1.
Празния ход трябва да бъде обогатен, защото иначе двигателя не работи стабилно.
Вдигни малко налягането на горивото ако можеш, така ще подобриш смесообразувабето.

+ Така с гол дросели потоците в обединители на смукателя са различни от нормалните.
Пробвай с довеждаща тръба и я върти по различни начини.

Неактивен Toshko

*
  • 3394
    • Профил
За съжеление биелата е по-къса от диаметъра.
Като цяло от проучването дето направих видях че мерцедесовите мотори искат доволно аванс.Едно момче минало по моя път ми прати неговия мап,там вижда се аванса и си е доволно голям предполагам на газ ще трябва 2-3 до 5-6 градуса в целия диапазон.
Колкото до мотора ами мойте виждания са че няма да извади много над фабричните коне все пак почти нищо не съм сменил,разкарах един гаден рестриктор-нагревател от колектора но до там.Ще го чуем в най-скоро време как работи.
Прилагам снимка на мапа да добиете горе-долу представа. :)

Аз много съжалявам, че чак сега загледах таблицата към това мнение. Абсолютно неадекватна.
В ниските много аванс, с във високите под товар малко или достатъчно, а без товар категорично недостатъчно!

Няма такъв филм!
Под 700 оборота аванс под 10 градуса, моля Ви се!

Празен ход се прави на 850-900 при такива проблеми и аванса с 98 октана е 9-10 градуса, а с 95 е 6-7 градуса!
Смес под 13. СО 1%.
Като напипаш нещата вече ще го донастроиш за СО до 0.5%

С настройките от таблицата в мнението ще работи точно попоказаният начин!

Неактивен Stig

*
  • **
  • 82
    • Профил
В момента не е на такива настройки.Ще снимам сегашните.Но тука става малко нелогично как така от завода на празен от 750-850 е държал между 8 и 12 а сега да е 5-6-7 можете ли да ми го обясните това :) Другото което е при отваряне на дросела мотора не повишава оборотите си седи си забозил на 650-700 оборота и работи едвам едвам.
П.п прикачам картата дето работя по нея :)
« Последна редакция: Май 16, 2017, 10:45:04 10:45 от Stig »
Според мен настройките са тотално разбъзикани на мегата  . Препоръчвам да се зареди нов проект в мегата , да се въведат базовите настройки и колата ще си запали без проблем дори може да се кара така . После със широколентовата се докарват преходните режими .  Ако има мап , пробвайте я със мап а не със спийд дензити . Също трябва да работи .

Неактивен Stig

*
  • **
  • 82
    • Профил
Правих го това с новия проект не помага.Давам архива с проекта ако видите нещо грешно казвайте.

Неактивен bdd

*
  • 451
    • Профил
Двигателя ти пали и после не се форсира.Точно в този момент,когато с плавното отваряне на дросела започва да стриса без да променя оборотите пръсни малко с дезодорант към дросела.Ако стабилизира работата значи не стига гориво,ако угасне значи се дави.
Със сигурност проблема ти е в настройката на горивото.В 3Д горивната таблица на горивото нагласи маркера на "фолоу мод",отметка в горната част на таблицата,така червения маркер ще следва другия и ще настройваш там където е в момента натоварването.Върни обратно стойностите на обогатяване по вода там,където си ги завишил доста над другите,настройвай с горивната таблица,сега поне времето не е студено.
Пиши какво се получава при настройките,за да се ориентираме как да продължиш

Неактивен Toshko

*
  • 3394
    • Профил
В момента не е на такива настройки.Ще снимам сегашните.Но тука става малко нелогично как така от завода на празен от 750-850 е държал между 8 и 12 а сега да е 5-6-7 можете ли да ми го обясните това :) Другото което е при отваряне на дросела мотора не повишава оборотите си седи си забозил на 650-700 оборота и работи едвам едвам.
П.п прикачам картата дето работя по нея :)

А тук какво ти казвам:
Да, другата система е алфа-н.

Изглежда все едно не му достига гориво.
Не виждам прекъсване.

Пробвай с аванс 12 градуса и смес 12:1.
Празния ход трябва да бъде обогатен, защото иначе двигателя не работи стабилно.
Вдигни малко налягането на горивото ако можеш, така ще подобриш смесообразувабето.

+ Така с гол дросели потоците в обединители на смукателя са различни от нормалните.
Пробвай с довеждаща тръба и я върти по различни начини.

Писах мнение, което някъде изчезна.
Аванса и горивото са взаимно заменяеми в малки граници. Малко повече гориво, малко повече аванс. По-бедно, по-малко аванс. Тоест, вмето да вдигаш аванса можеш малко да обдниш и вместо да обедняваш, можеш малко да обогатиш.
Това се прави в посоката, която ти дава повече обороти на празен ход със същото количество гориво на час.

Както и да е, това е точно така:
За съжеление биелата е по-къса от диаметъра.
Като цяло от проучването дето направих видях че мерцедесовите мотори искат доволно аванс.Едно момче минало по моя път ми прати неговия мап,там вижда се аванса и си е доволно голям предполагам на газ ще трябва 2-3 до 5-6 градуса в целия диапазон.
Колкото до мотора ами мойте виждания са че няма да извади много над фабричните коне все пак почти нищо не съм сменил,разкарах един гаден рестриктор-нагревател от колектора но до там.Ще го чуем в най-скоро време как работи.
Прилагам снимка на мапа да добиете горе-долу представа. :)

Аз много съжалявам, че чак сега загледах таблицата към това мнение. Абсолютно неадекватна.
В ниските много аванс, с във високите под товар малко или достатъчно, а без товар категорично недостатъчно!

Няма такъв филм!
Под 700 оборота аванс под 10 градуса, моля Ви се!

Празен ход се прави на 850-900 при такива проблеми и аванса с 98 октана е 9-10 градуса, а с 95 е 6-7 градуса!
Смес под 13. СО 1%.
Като напипаш нещата вече ще го донастроиш за СО до 0.5%

С настройките от таблицата в мнението ще работи точно попоказаният начин!

Важи на 100% за двигател със сгъстяване 9.5:1, два клапана и не централна свещ.
Като го виждам как работи, как няма да ти кажа 6 градуса, като той така тропа, че се опитва да се завърти наобратно от бедно и много аванс!
Сипвай много повече гориво и намаляй аванса и газ!
Мани дезодоранта, наливай с шише!