Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

twin turbo за гранд витара v624v ?
« -: Май 07, 2017, 03:34:44 15:34 »
Здравейте .
Кефя ви се яко затова се регистрирах . Бих искал да чуя вашите мнения.
Искам да сложа 2 турбинки на витарката.Мотора е H25A 2.5 v6 24 клапана/
Степен на сгъстяване 9.5:1 Идеята е не повече от 0.5 бар с 2 маки турбини за да тръгва в ниските.
Проекта е ниско бюджетен  :) .Джипчето ще се кара предимно на газ .Кажете ще стане ли и ако да, какви турбинки да си търся?
Благодаря предварително.Поздрави.

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
Re: twin turbo за гранд витара v624v ?
« Отговор #1 -: Май 07, 2017, 06:08:07 18:08 »
Привет, ами дай малко снимки да видим каква е ситуацията.
Две турбини, ако не са лагерни не ми е ясно маслената помпа как ще се справи да ги захранва с поне 3 литра масло на минута под поне 2-3 бара всяка...
Малките V-образни двигатели типично се турбинират с едно турбо, най-добре с разделена турбина twin scroll.
Трябва да си намериш някой да ти напише нов софтуер за ЕКУ-то, най-вече да върне аванса. Или да си купиш и инсталираш универсален piggi back, който да свърши работата с аванса и горивото, иначе просто не се захващай.

Тоест, проекта ти трябва да започне малко отзад-напред, намираш инсталатор минимум за допълнителна електроника. След това намираш начин за добавяне на гориво в буст, обичайно с допълнителни инжектори и накрая правиш най-лесното - да сложиш турбо, което е работа за сръчни водопроводчици...
« Отговор #2 -: Май 07, 2017, 08:11:11 20:11 »
Здравей  :)
Светкавична реакция  :) благодаря.
Идеята за 2 турбини се роди от митсубиши v6 3.0 twin turbo  :) После ми подариха една турбинка от пежо 1.4hdi След като прочетах темата за москвич с турбо осъзнах че сигурно ще е малка и ще затапва.Сега имам и една от голф 1.8т и е доста по голяма .Притеснява ме че трудно ще се развърта и то само в високите,пък аз искам да тръгва от около 2000 обр Даже мислех да го огранича прекъсвача на около 5000 обр.Абе направо се обърках яко  ;D Немислех че маслената помпа ще е слаба . Иначе електрониката ще намеря човек да я пипне.
Аз обаче немога да си сметна какви турбинки ми трябват.Също съвети за генерации , испускателна система и всмукателна ...
Ето я идеята,снимките са от нета щото съм на работа но утре ще я снимам

Неактивен jakiro

*
  • 259
    • Профил
« Отговор #3 -: Май 07, 2017, 09:48:07 21:48 »
Кат искаш от 2000 об бууст що не се огледаш за компресор на руутс /еатон от мерцедес/ тва с би турбо и нискобюджетно да тръгва от рано ми мирише на compound turbo ма там няма е евтино и лестно за изработка.

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
« Отговор #4 -: Май 07, 2017, 11:38:49 23:38 »
Концепцията, че с турбо бензиновите двигатели стават на дизели е много грешна.
Турбо двигателите се карат в обороти.
Някои шофьори например се радват, че турбото им тръгва късно на 4000 оборота, защото си карат атмосферно и икономично до 3000 все едно нямат турбо.
Да не говорим, че двигател, който не е конструиран за ранен буст просто ще се счупи.

Изобщо нищо няма да стане от цялата работа.
Две турбини от 1.4 дизел са малки, както и една от 1.8.
Минимума е twin scroll от Мицубиши ЕВО или Гарет Т3 с топла част A/R
0.48. Също така турбо от 2.5 двигател е най-добре ;) например от Субару е много подходящо.
Разрови олх-а и базара за нормални тубота, защото ми омръзна от тази трагедия с отпадъчните турбини!
Много хубаво си става по нормалния начин!

И каква е колата, автоматик, или ръчна кутия?
« Отговор #5 -: Май 08, 2017, 08:33:33 20:33 »
Здр  :)
Ок,ще го правим както трябва.От колко обр ще бъде безопасно? Аз залитам по 2 турбини защото няма място да мине генерацията от другата страна.Много по лесна е инсталацията на 2 и ако има такъв вариант е по добре,дори и да е малко по скъпо.Кулера ще е 2 в 1 .Мисля да взема 2 малки и да направим общи казанчета.
Аз имах предвид 2 тубини от голф 1.8т.Те и те са малко обемни но..ако стават ще ги сместим .Иначе тез от пежото направо са от там  :) .
Колко горе долу струва piggi back ?
А витарката е с ръчни скорости и е всекидневка.Много често ходи на разходки в гората.Има и лифт  :)
Поздрави

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
« Отговор #6 -: Май 08, 2017, 11:11:21 23:11 »
Тръбата от едната половина на ДВГ се пуска от фабричния изпускателна колектор под високата част на картера до другата страна. ;) Добра билдърска практика е да сложиш термо изолация да не ти грее на картера.

Турбото се оразмерява като определиш максималната мощност и намериш компресор, който доставя нужното количество въздух със запас 20-30%.

На 2.5 двигател поне 70-80 коня от литър е нормално да искаш.
При 0.5 бара, сгъстяване поне 9:1, 2.5 л., пълнене 75% и 5500 оборота щеш не щеш ще получиш 206 коня. Както виждаш всички данни са много консервативни.
Приемаме 20 к.с. за всеки 1 кг въздух... Тия 206 коня както казах ще ги подминеш и без да искаш. Смятай, че ти трябва турбо като за 250 коня, тоест като за 300 максимално.
Търсиш турбо с компресор, който може да осигури максимално 15 кг въздух за минута.

Какви са тези снимки?
Разгадах снимките. Няма място. Това са някакви стари и отпадъчни турбота. Колкото и да е бюджетен проекта, все няколко хиляди ще дадеш... точно с тия двете неща ли искаш да си харчиш парите, дето им трябва поне преглед и ремонт, а има нови големи турбота за по 500 лева??  :o
Така, варианта е акумулатора в багажника и турбото на негово място, като се използват оригиналните колектори с тръби докарани до турбото.
Другия вариант е турбо под колата някъде ако има място, не е проблем и не е много лага. Всъщност, лага имадоста малко общо с топлите тръби...
Третия вариант е на мястото на въздушния филтър ако е голяма кутията.

Трябват данни и бо-общ изглед.
Така нито има откъде да ги свържеш тия два мазни отпадъка, нито има откъде да им минат изходящите тръби.

И трябва да бъдеш смел!
Дай инфо за ДВГ.
Нали ще бъде бюджетен проект? Какви казанчета и преправки?
Ще си купиш най-лбикновен челен кулер и няма да си губиш времето!
Електроника загледах SMT и Greddy.
Greddy има в е-бей за по 200-300$. Режат се жици и се нанажда електрониката помежду.
Трябват ти и инжектори по около 300 см3 в минута, старите ги хвърляш и в гредито въвеждаш дебит на старите и на новите, то си се самообучава. Аванса го правиш с някой дето разбира и готово.
« Отговор #7 -: Май 09, 2017, 01:15:07 01:15 »
Здр  :)
Такааа, да карам по ред  :)
Тръбата от едната половина на ДВГ не ми се ще да  я  пускам от фабричния  колектор защото няма място .Тя трябва да мине под предния кардан ,а тогава ще си остане в гората.Трябва да измисля нещо друго.От пред под картера минава дифа,още по напред е рейката  ;D  ;D .Няма ли да е лошо да са с различна дължина колекторите от турбото? Само питам.Просто не съм запознат с таз материя.Аз мислех да си правя нови колектори от черна тръба като 3-те цилиндри се събират на нивото на капака на клапаните.Търсех къс път от главите до турбото ,а и там място  много.Изходите от 2-те турба си минават по оригиналния път и се свръзват на оригиналното място (до скоростите) То си има място за тях ,смятах да ги сменя  с по голямо ф.Снимките съм ги дал като визуално,просто за идеята къде мислех да бъдат .Тез турбини ги имам ,не съм ги плащал .Всички заварки са ми без пари.Приятелчето  с което работя заварва всякакви метали,така че това не е проблем.Тръбите не са скъпи.Ако кажеш че от 1.8т стават ,аз ще си намеря още една и ще ги рециклирам.
Кажи защо бягаш от  twin turbo ?Маслената помпа ли те притеснява ?За мен ще е по лесно и интересно с 2 турба.Всичко ще си правим с моя приятел без електрониката.
Евала за изчисленията ,на мен не са ми ясни.
Утре ще направя общи снимки ,даже и отдолу.
Двигателя :копи пейст The H25A displaces 2.5 L (2,495 cc); bore is 84.0 mm (3.3 in) and stroke is 75.0 mm (3 in) and produced 118 kW (160 PS) when first introduced.[2] With a 9.5:1 compression ratio, it produced 106 kW (144 PS) at 6,500 rpm and 203 N·m (150 lb·ft) at 3,500 rpm on its introduction
Набързо, двг е разработен от мазда и е с ремък а сузуки е с верига .Слага се на няколко мазди,като има турбо версия. Форд проб също го ползват .Друго което научих е че някой мазди ползват биели с 74.2мм ход и може да намалим тез 9.5:1 ...но не съм стигнал до там  ;)
Не се слави като много здрав мотор  :)
Поздрави
Горе долу така си го представях с 2 та даже и филтрите .

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
« Отговор #8 -: Май 09, 2017, 09:29:40 09:29 »
Субару WRX и WRX-STI са с точно такъв несиметричен изпускателен колектор...
Недей да гледаш един от най-спортните двигатели на Форд, който е слаган само на малка серия мустанги.
Ремонт и баланс на две отпадъчни турбини не е по-евтино от едно ново турбо, което да ти върши идеална работа.
Лошо, колко да е лошо, виж хедърите на Нисан ГТР и ще си отговориш на въпроса за симетрията. Може и на Бентли W12 да ги загледаш, виж качвал съм ги тази година в клипче.
Казвам ти, напъни се да прекараш една 45-50 тръба, ще решим колко точно. Може и отгоре някъде да мине. Може да се сложи в такава изолация, че няма да грее.
Хората от едно турбо им пада налягането, ти две. Даже едно лагерно (със съчинения лагери,, а не втулкови) ако успееш да намериш, най-добре, те са с рестриктор под 1 мм за маслото и не ти изяждат налягането.
Купувай ново, не се занимавай с боклуци, нито сервиза ни е сервиз, нито нищо. Само ще хвърляш накрая мотора от едно нищо.
Как ще ги управляваш също така? Тия стари пружини на клапите, къде ще се уцелят две еднакви. Какъв гейт ще ползваш, външен или вътрешен? Това пак е въпрос за 200-300 лева. Вътрешния е малък, външния е скъп.
Това правене на хедъри ще Ви излезе през носовете, ако можете да го избегнете е най-добре.

Черната стомана е 3 пъти по-добър проводник на топлина от неръждаемата, хем лошо за турбото, хем лошо, че под капака става ад, хем ще изгори. Чугуна хем държи, хем е лош проводник на топлина. Не ги мисли за тъпи производителите. Освен това колектор се заварява в газова камера пълна с аргон, каквато сигурно нямате. Другия вариант е да се подаде и отзад в тръбите. Нямате и методология на работа за такова нещо. Трябва да се учи на ново, мърдат температурите и режимите на апарата. Духа ти газ срещу телта или добавъчния материал и т.н.

Виж вариант да обърнеш фабричните изпускатели, дали да ги размениш, или всеки да се обърне напред ще решиш. Може да трябва да се паснат на фреза и да се разпробият по отворите, но това е много по-лесно.

Турбото е най-лесното, там оразмеряване да имаш достатъчно компресор и да осигуриш проходима турбина и проходим уейстгейт и това е. Гейта пропуска газове наравно с турбото, това трябва да ти е ясно.

Останалото, електрониката и горивото е по-трудно.

Не гледай под капака все едно е нещо свещено, ще разчистиш място, калник ако пречи се блъска с чук, реже се с флекс, местят се агрегати и се отваря място. Трябват смелост и вдъхновение!

П.П. и на тоя мустанг му е преместено еку-то незнайно къде и незнайно как! А това никак не е лесно! Оригинално е най-отпред пред пътника, където сега е дясното турбо!
« Отговор #9 -: Май 10, 2017, 01:30:23 13:30 »
Здравей
Този двигател беше първия в нета който ми попадна.
По принцип да, ако ги рециклирам ще е по скъпо.Но ако си намеря здрави е друго.
Нали си имат клапан оригинален,защо да слагам външен?А за реглажа изваждам единия маркуч от кулера (единия вход)  затапвам го и регулирам турбината която работи.После другата по същия начин .Така няма ли да стане?Кулера нали е 2в1 ,там няма ли да се уравновеси налягането дори и да има някаква минимална разлика?
Тръбата ще взема неръждаема щом трябва.Камера нямаме но сме правили колектори.Апарата е кемпи,не е лош.
Накрая май ще ме навиеш да е с едно турбо  :)  ;D
Електрониката за бензина сигурно ще почака.Ще зема един компютър за газ инж,турбо изпарител и 2 рейки.
На бензин ще паля и леко леко и така.
Под капака за мен не е свещенно  :)  :)  повярвай ми .Преди се пусках по състезания с джипки,колко желязо потроших..но имаше кинти .Това е друга тема,друг път ще я обсъдим а може и на по бира  :)
Като ми остане време ще наснимам едно паджеро  3.0 24в с една турбина.На тоз пич му я прави зайо тунинг.
 На мен бюджета не ми съвпада с зайо тунинг  :)  :)  :)  :) А и аз обичам да си чопля нещо
Кажи сега за китайските турбини стават ли?Да вземем 2 нови  ?
Ако помогнеш да го направим с 2 и не стане няма да се сърдя,обещавам  :)  :D  ;D Не че нещо ама всички са с 1,пък аз все наопаки.Стига да не е петорно по скъпо.Така или иначе ще го правя септември.До тогава трябва да съм набавил всичко.
Ето снимки

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
« Отговор #10 -: Май 10, 2017, 10:05:16 22:05 »
Колко ти е налягането на маслото? И много важно, с какво масло?

Колекторите най-добре да бъдат от 3 мм материал и за образец за използвате тези на Нисан ГТР, като обаче драснете една рисунка да ги обсъдим. Трябва да имат стъпала.

Зайо за малко да не го коментирам, ама пък защо да се въздържам??
Аз не съм виждал да се правят такива феноменални глупости, каквито той прави. Само дето е смел. Аргументирам се, беше направил двигател 1.6 Опел CIH със степен на сгъстяване 16:1 и разправя:
"- отидох на Божурище, мина половината писта, вървеше страшно, обаче се счупи на средата" - като прави дълги замислени паузи като говори.
Реже, прави някакви бегачки подобие на неща, които е виждал, па драгстери прави по 400 коня, когато другите са вече по 1000.
Лично за мен остава въпросът, позьор ли е или фантазьор!

Твоя проект няма нито една причина да бъде с две турбини. Това е стандартния проект за конверсия, който не изисква нищо повече от това да не се правят излишни грешки. Щом си на ти с флкса и заварките не ти трябва никакъв Зайо.
Това, което той или който и да било друг ще направи, а ти вероятно няма да направиш, е да се зарови дълбоко из нета и да намери подобен проект, да види защо и как се е чупил, какъв е крайния вариант, кои са неизбежните неща и какви са очакваните резултати. Съветвам те и ти да го направиш, защото на технологичното ниво на майсторите, щото те са майстори, а не дизайнери или тунери, е абсолютно 1:1 с твоето или моето с тази разлика, че те са се научили да се информират по абсолютно първобитен начин.
Всеки инженер ще ти каже, че хора бягали от училище няма как да боравят с понятия и разбиране, те са като маймуни, могат само да преписват. Разбирай, че ако майстора си хареса проект от нета, той ще ти го пресъздаде с грешките.

Поинтересувай се как са откъм помпа и налягане тези двигатели. Аз бих инвестирал в лагерно турбо, което няма да ми хаби дебита на маслената помпа.
Освен това, като правиш проект, направи го като хората, направи си колектори, които да увиеш в ламарина за да не ти греят. Направи си истински гърнета с хубави обеми, които да не ти затапват турбото и да не ти надуват главата. Има какво да пипнеш.
Но колкото до самата турбо конверсия, можеш да надуваш колкото ти позволяват буталата и луфтовете им.
Провери и фабричния луфт на буталата, както и оригиналните ключове на сегментите. Това е супер важно!

Ще ми направите ли колектор и на мен?  ;D
« Отговор #11 -: Май 11, 2017, 11:52:25 11:52 »
Здр
Незнам колко е налягането но ще го премерим.
http://tuning-parts.bg/52mm-vdo-type/1327/
Тоз става ли?Ако да,да поръчам +1 температурата на маслото +1 буст
Тъкмо ще видим разликата в стойностите преди и след турбиниране.
Иначе се е видяло че ще е с една турбина  :)  :)  :)  ;D
Давай някой линкове за тубини и да събирам пари.Довечера съм нощна и ще се разровя да видя за  луфтове и ключ
Твоя колектор ти си го пасни на колата . Изрежи си фланеца на лазер колена тръби  и само го точковай с телоподаващото.От нас заварката  ;)
Ето снимка от диното на паджерото  ;)
« Отговор #12 -: Май 11, 2017, 05:21:12 17:21 »
Както Toshko казва, нещо такова ще е идеално, от теб зависи дали втора ръка като посоченото, или ново китайско - и то ще е г-д същите пари.
https://www.olx.bg/ad/td05-16g-ID6DLC5.html

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
« Отговор #13 -: Май 11, 2017, 09:17:29 21:17 »
Това турбо ще свърши много добра работа. Дали конкретното или друго не се наемам да кажа.
Външен гейт ще увеличи капацитета на системата до този на компресора на турбото. С вътрешен гейт не е баш така.

Интересно ми е другите как интерпретират дино графиката.
Даже ще пусна нова тема.
« Отговор #14 -: Май 11, 2017, 09:46:28 21:46 »
Ето и един албум със снимки, има какво да се желае, но поне е видно че е правено и не е толкоз сложно ;D
https://m.imgur.com/t/suzuki/R9Dz9