Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
Re: twin turbo за гранд витара v624v ?
« Отговор #15 -: Май 11, 2017, 10:37:07 22:37 »
Ехееее!
Видимо става, ама твоето ще стане къде по-добре. Дай мястото с което разполагаме за колектори.

Принципа е следния: всички цилиндри получават еднакви първични тръби със сечение равно на това на порта и да е по-малко не е фатално, порта ефективно е по-малък. Ако се дискриминира даден участък, това е дъното на порта.

Така, след въпросните еднакви първични тръби има еднакви колена, които са една идея по-големи.

Следващата част зависи от реда на палене. До колкото се сещам, има шанс един след друг да работят само първите два цилиндъра от всяка страна. В такъв случай следващото стъпало в сечението е на общата тръба е между тези два цилиндъра, които работят един след друг.
Следващото стъпало в сечението е на общата тръба към турбото вече.

Сега защото си ми се доверил и за да удовлетворя желанието ти за оригиналност на проекта...
От едната страна ще сложиш турбото... А от другата на същото място външния гейт ;) при добър дизайн в турбо режимите ще се движиш между 20-30 и 50% гейтинг.
Ще свържеш външния гейт огледално на турбото. При товар през него минават също толкова газове, колкото и през турбото...
Ще го свържем с две допълнителни тръби, така че никъде да не обръщаме посоката на газовете.
Във важните режими системата ще бъде абсолютно симетрична като потоци и съпротивления.

Ще ти проектираме и едно хубаво турбо гърне, което да обедини 2-те тръби в една назад и да извадим ХУБАВ звук от колата! Фак неръждавейка, Костинброд е евтино и качествено!

Тука да обсъдим дино графиката:
http://penkiller.com/index.php/topic,1698.0.html
« Отговор #16 -: Май 12, 2017, 01:09:22 01:09 »
Благодаря ви момчета.
Този пич колко тръба е паснал направо  ;D
Кажете тез уреди дали стават?Много ми се ще да видя разликата в температурата и налягането на маслото преди и след турбинирането.А турбината втора употреба или нова китайска?Ако сте тествали китайските ,предпочитам да е нова щом са горе долу на една цена.Иначе ще дам размери ама искам първо да събера всички части и го почваме.Поне по скъпите.Сега ще взема некви дреболии и ако не ме хване жената другия месец турбото  ;D  ;D
Поздрави

Неактивен jakiro

*
  • 259
    • Профил
« Отговор #17 -: Май 12, 2017, 07:30:42 07:30 »
Ако  ще е китайска задължително за баланс я прати да я видят в турбосервиз

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
« Отговор #18 -: Май 12, 2017, 11:44:00 11:44 »
Благодаря ви момчета.
Този пич колко тръба е паснал направо  ;D
Кажете тез уреди дали стават?Много ми се ще да видя разликата в температурата и налягането на маслото преди и след турбинирането.А турбината втора употреба или нова китайска?Ако сте тествали китайските ,предпочитам да е нова щом са горе долу на една цена.Иначе ще дам размери ама искам първо да събера всички части и го почваме.Поне по скъпите.Сега ще взема некви дреболии и ако не ме хване жената другия месец турбото  ;D  ;D
Поздрави

Уреди по-добре не си купувай никакви. Натам като тръгнеш да слагаш бензинова електроника, независимо самостоятелна или пиги-бек ще си купиш широколентова сонда и ще я гледаш само докато настройваш през компютър.
Никой не кара зяпайки в уреди.
Уредите за налягане на масло не са верни. Задължително сверяване с механичен уред, както го направихме на моята Тойота:

Аз бих взел чисто нов датчик от Лада, заедно с уреда от таблото и бих ги калибрирал по механичен манометър. Няма друг сигурен начин. Или разрови е-бей за VDO. Не са скъпи.
Разликата, е че "спортните" уреди са с полупроводников датчик, който се влияе от температура и старее. Фабричните уреди са механични, пружина, лост и реостат и докато не се износят са много точни. Особено ако са сверени.

Никакви други уреди не ти трябват. На 200-220 коня мотор няма какво да му дебнеш температури. Нали ще сложиш радиатор на маслото? Край! Ще се настрои като хората, колекторите и тръбите ще ги облечем в тънка ламарина да не греят като луди, ще са направени от 3мм неръждавейка.

За протокола, аз съм си купил, имам в нови кутии и не използвам всички видове уреди, които можеш да се сетиш включително ЕГТ цифров пирометър, който се самокалибрира по температурата на корпуса си за 500-600 лева и то преди години, т.е. днешни 1000. Имам мун лайт серия аутометър, широколентова сонда, контролер, налягане на масло, температура и т.н. Всичко седи е така. Дреме ми колко е температурата на маслото с 240 избаир нагоре лятоска на климатик при 40 градуса навънка! И да видя 150 градуса ще продължа, защото ILSAC GF-5 и GF-4 се тестват при 150 градуса!  ;D
Просто си спести парите! Аз веднъж бях с черокито гора над Кумата и ми звънна телефона и се опитах да вдигна даже без да гледам към телефона и резултата беше няколко часова спасителна акция, щото паднах в следи от виетнамка и ми се откачи лоста на селектора на раздатката, че и стана на неутрална! Само да ти мига и да гледаш безсмислена информация. Бягащи светлини, че като дадеш газ се обогатява, добро утро!  :D ;D И дори един цилиндър да ти е беден пак няма да разбереш. Нито пък тези уреди стават за настройка.

Между другото, механичните датчици се разглобяват и моат да се тунинговат вътре реостата и лостчето и уреда от лада да стане много верен.

За турбото наистина ще се въздържа. От Ево 265 коня е просто идеално, компресора му има резерв за до към 300, турбината му е отпушена и двуконтурна, тоест много подходящо за V6. Слагаш външен гейт и нещата ще станат наистина много добре.

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
« Отговор #19 -: Май 12, 2017, 12:08:37 12:08 »
Ето рисунка... На системата от изпускателни колектори, турбо, външен уейстгейт, изходящи тръби от уейстгейта и от турбото и предно гърне с два входа, обща разширителна камера, резонатора камера и единичен изход.
Уейстгуйта е срущу изхода, а изходящата тръба от турбото е срещу хелмхолцов радиатор, защото:
1. При ниски натоварвания имаме нужда от допълнителния изсмукващ (scavenging) ефект на хелмхолцовия резонатор;
2. При високи бихме искали ако има минимална рестрикция, тя да е срещу изходящаща тръба на турбото, защото рестрикция там би свалила налягането на компресора, докато рестрикция на уейстгейта би го покачила нежелателно или още по-лошо импулсно и рязко, тоест неконтролируемо.

От рисунката има какво още да се желае. Например, разклонението след всеки колектор трябва да бъде малко по-надолу по течението за да разделяме все пак ламинарен поток, а не най-близкия цилиндър да пресича напряко към най-близката дупка по права линия от изхода му. Тоест, трябва да ги поощрим винаги да текат само в една посока, това ще намали съпротивлението повече от всичко.
Имам чувството, че размерите на единичните тръби няма да бъдат твърде големи и ще можем да пуснем две тръби пред или над двигателя и да ги увием в термо щит. Може отдолу даже да напълним с каменна вата, а отвън да ги увием с някаква термо лента или алуминиев въздуховод.
Също така в случая няма смисъл да се ползват 90 градусови колена, 45 са напълно достатъчни, нямаме нужда от излишна рестрикция.
+ Използването на по-дебел фланец може да позволи отвътре да се вземе формата на порта, а отвън да се улесни прехода към кръгла тръба, като се фрезоват правоъгълник отвътре и овал отвън.
+ Фланеца е добре да бъде на многопластова пружинна метална гарнитура и да бъде нарядан между отделните цилиндри за да може да плува.
+ Около отделните портове извън контура на първичната тръба се правят дупки, които не стигат до другия край, който да намалят топлопроводимостта от отвора за порта към периферията на фланеца за да не работи той като радиатор. може разминати отвори отвън и отвътре спиращи на 2 мм от другия край.
Всичко това с фланците най-добре на компютърна фреза. Бих се включил и аз за моите.

100% съм сигурен, че такъв колектор със само по един 45 градусов завой и постоянно увеличаващо се сечение, което газовете срещат е по-добър от всичко достъпно за гаражен майстор и тунинг ателие.

Сега е момента да напомня за да не забравя. Когато си с турбо горенето продължава по-дълго. Атмосферните фази на валовете отварят рано, защото е по-изгодно да се продуха цилиндъра от рано вместо да се чака, защото газовете няма какво повече полезно да свършат. При турбото обаче не е така и с атвосферни фази става едно страшно греене без никаква полза от него. Изпускателния вал задължително трябва да се даде малко в закъснение.
За смукателния разпределителен вал при турбо конверсия няма такова твърдо правило, но при не форсиран двигател може да се даде в предварение, което ще увеличи застъпването и продухването. Със смукателните фази трябва да се пробва.

Ето спестените пари за уреди ще отидат за раздвижни ангренажни колела  ;)
« Отговор #20 -: Май 12, 2017, 02:27:07 14:27 »
Евала.
Маслен радиатор ще сложим.Друг е въпроса къде  ще го сместя.То едвам за кулер има място.Всичко което не е поставено правилно гората го взима  ;D Нали затова е джип.Аз го ползвам по предназначение Днес е на вр.Ком   
 другата седмица на закътан плаж до силистар.Боята е надраскана малко но имам един комшия тираджия,той казва 'Аз за боя до сега не съм закъсвал по пътищата'
Мислех да взема тоз преход http://tuning-parts.bg/adapteri-/435/  Нали си има и за датчици или да взема такъв с термостат?То щото сега мерак нали знаеш  ;D  ;D  ;D часовници едно друго  ;D .Аз като този дето тръгнал да пришива балтон на едно копче  ;D ;D ;D
Моя приятел сложи на  паджерото уред за маслото от шкода мадара .Той е механичен.
Фланците може да ги направим заедно,ще се разберем.Обаче тези 2 тръби как ще минат пред мотора не ми е  ясно.То аз за това толко се напъвах за 2 турбини.По лесно е ,от главата в турбото и от турбото по оригиналната тръба и готово  ;)
« Отговор #21 -: Май 12, 2017, 03:46:22 15:46 »
Признавам си че не четох всички постове до момента .  ;D Споделям само мойто виждане по въпроса .Турбото идеално ще се забие пред ролбара и акумулатора . Има място да се сложи бая голямо животно дори и за кулер има място .  Тръбите от главата към двете Y трябва да са с около 5 мм по голям диаметър за да остане прагче от вътрешната страна към главата . Разположетието го виждам двете тройки цилиндри обединени в обща тръба и после двете заедно в турбото . Това е компромис трябва да се има предвид . Дългите тръби преди турбото водят до слабо развъртане поради изстиване на газовете . Може да се направи с керамична лента изобация . Относно тръбите не правете тая грешка да слагате черни тръби , черната тръба изгнива за нула време ако ще да е 5 мм . Само неръждавейка и на аргон . Излиза доста скъпо но става вечно и не грее вътре в коша като черните . Черната тръба не е температуро устойчива а там тия железа светят като дадеш газ . Фланеца за масления кулер става , но има няколко особености при него . Предвиди си вариант за масло за турбото , другото е че цялото ти масло ще върти през кулера . Маслото за турбото  трябва да е охладено филтрирано а не преди филтъра и горещо . Така че мисли как ще го направиш отвода  ;D Ако ползваш малък кулер няма да има ефект , ако ползваш такъв какъвто трябва ще събира много масло което обикновено се стича в картера като загасиш . За тоя мотор ще има поне 1.5 - 2 литра масло още допълнително и представи си че като палиш сутрин мотора е със 7 литра масло вместо 5  . Хубаво е да има термоклапан във фланеца , добре да се обмисли разположението на масления кулер или да му се добави вентилатор .
« Последна редакция: Май 12, 2017, 04:02:59 16:02 от турбината »

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
« Отговор #22 -: Май 12, 2017, 10:24:30 22:24 »
С всичко съм съгласен, обаче мен би ме било доста страх да седоверя на някакъв куче марка термостат, който не мога и да контролирам кога работи и кога не. Имах такова тяло и изкъртих термостата и го замених с болт със сепараторни шайби и гумени уплътнители между тях от семеринги на балканче. Една щора отпред и зимата да не се обдухва.
Перка на масления радиатор работи уникално добре, като тръгнеше перката и е качваше с един бар налягането на маслото!
Я, много евтино, ще си сложа на мустанга!
Проблема с връщането може би се решава с хубав филтър с клапи.
Не съм имал забавено подкачване за всеки случай.

И аз искам уред от Мадара!
« Отговор #23 -: Май 12, 2017, 10:52:36 22:52 »
Здр
Колега  турбината,драсни го на едно листче че не го схващам.Ако имаш време  ;)
Toshko ,аз за това исках да има и за температурата та от време на време да погледне човек.Нека ги има тез уреди щото ако са верни си е информация,нали  ;)
Този семеринг от балканче от каде го взе?  ;D  ;D  ;D
За уред от шкода утре ще питам  ;)

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
« Отговор #24 -: Май 13, 2017, 10:14:52 10:14 »
Нека да има, ама истински от някаква соц техника за по 50 лева. Не да даваш пари за шарений, които не ги знаеш какво показват.

От купчината ми с резервни части за балканче разбира се!  ;D Може и от симсона на един приятел да е бил семеринга, не помня.

Кога започваме?
« Отговор #25 -: Май 13, 2017, 11:30:05 11:30 »
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=universal%20turbo%20charger&rt=nc&LH_PrefLoc=3&_trksid=p2045573.m1684
Почваме ама трябва да набавя части.Дай да изберем турбо.Аз само гледам и нищо неразбирам.Имам човек в англия,може и от там да взема ако е по евтина.При груби сметки са към 2к.Колко ще излязът тръбите?Като взема турбото и тръбите почваме да го мислим и пасваме.Колко върви от митсубиши?Ако това което го беше постнал колегата си струва да го взимам.

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
« Отговор #26 -: Май 13, 2017, 11:48:23 11:48 »
По снимка не може да се каже.
Не мога да се ангажирам да ти препоръчам нещо и то да не става. Ако аз ти го продавам, да.
Трябва ти компресор с капацитет 15 кг въздух в минута и турбина с капацитет 6-8 кг газове в минута преди да се запуши*. Обаче за 6 цилиндъра с относително малка турбина имам известни съмнения дали да бъде twin scroll от 2.0 двигател, защото това са два малки турбинни корпуса и може да малеят. Докато при разминати импулси едно по-голямо турбо ще бъде по-пропускливо. И това ако не намериш проект от който да гледаш, не да преписваш а да се понаучим всички на твоя двигател няма как да го знаеш. Гарантирано, е че няма да си далеч от истината със капацитетите, които ти казвам.
На този фланец за маслен радиатор щуцерите му са направо опасни. Аз като си правих щуцерите ги направих като борчета с по три дълбоки изпразвания и ползвах по две скоби на щуцер. Другия вариант е на гайка със запресован маркуч. Знам, че могат да се поръчват, но това е всъщност по-опасния вариант, защото тоя маркуч ако изплесне става страшно! Реално качествени маркучи с по две скоби няма къде да избягат!
А може и поръчани маркучи със стоманени оплетки вътре със запресовки и да си ги стегнем и със скобички да не бегат!
Пусни една нова тема за маслените радиатори и тия преходници с линкчето към сайта където се продават.

Виж цените на неръждавейката, високи са, ама не чак толкова. Около 7-10 лв/кг. Два-три стотака ще те оправят, не е страшно!

*турбината буквално се запушва над определен дебит. Картите им са налягане по абсцисата - х и дебит по ординатата у... след определен дебит налягането расте безкрайно, а дебита повече не се увеличава. Затова ти трябва хубав външен гейт.

« Отговор #27 -: Май 13, 2017, 12:43:55 12:43 »
Маркучите за кулера се правят с метална тръба и запресована тръба с гайка . Самия маркуч е специален с броня вътре . Маже да се поръчат в Хидромарк , правят с техни маркучи и щуцери всякакви размери .
Мисля че туинскрола няма да е малък за тоя мотор . Може и от англия за се вземе но ако е чисто нова . Ако се взема стара задължително трябва да се ревизира и това струва около 300 лв . Баланс смяна на лагери и сегменти . Така че за мен е по добре нова отколкото стара за 300 и още 300 за ремонт . В никакъв случай китайска , има много такива на примамливи цени . Уредчето за маслото е отлично , мойте и трите са такива .
Ето ти едно турбо от обява което дотиква 250 кс без проблем  . Давам ти за сравнение просто , при теб теб трябва малко по-голямо от това дори това да сложиш ще стане щом искаш ниско нолягане .
http://www.tuning.bg/offers/offers/view/id/1021
« Последна редакция: Май 13, 2017, 12:59:15 12:59 от турбината »
« Отговор #29 -: Май 14, 2017, 08:12:50 20:12 »
Здр
A/R 48 m46 bsk1 става ли ?
В кой раздел да пусна за масления радиатор тема?
500лв много ли са за тази турбина.Пише че  е нова .