Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
https://www.carthrottle.com/post/6-things-your-car-deserves-right-now/

Аз съм 6/6
1. Маслото в трансмисията е на 50 километра сменено онзи ден с Амсойл АТФ, а в диференциала имам Кастрол Синтракс - страхотно масло за шперове. Разликата и с двете масла беше много голяма. ПредиАмсойл миналата година едни майстори ми спипаха Партс Мастер в кутията, което е долнокачествено американско масло по 2-3 долара кварта... Тук някакви луди го продават по 25 лева и нагоре! Амсойл е на същата цена и е синтетика издържаха минимум двойно спрямо друга синтетика, колата тръгна да върви повече с новото масло! С диференциала същата работа, други майстори бяха сипали някакво масло може би Моторекс и шпера не работеше. Отворили не могло да идентифицират карбонови те дискове на диференциала на Мустанг ГТ (от 30 години ГТ задължително е със шпера) и сипали обикновенно. Слава богу, наливането на Кастрол Синтракс оправи нещата и сега мустанга много хапе асфалта;
2. Зачиствам под капака редовно. Поне веднъж годишно поръчвам на авто мивката да ми измият радиаторите на охлаждането и на климатика отвътре-навън. Изпадали са по близо килограм насекими... както искате ме разбирайте... Тази седмица ще мина и с един изолирбанд да прихвана 1-2 стойки;
3. Антифриз а ми е на 1-2 години супер Лонг лайф електриково червено-коралов Приста. Винаги съм бил много доволен от Приста;
4. Ауспусите са ми не само чисти ами и на една година с къстъм настройвали хелмхолцови резонатори;
5. По точката за интериора, имам къстъм стелки отмокет с контрастни кантове правени от мен;
6. Почистването на горивната система е ужасно важно! След два курса Амсойл Performance Improver двигателя е доста по-тих и по-мек... Отдавам го на това, че колата стои дълго без да се кара и инжекторите се запушват;
7. Освен това съм с ново двигателно масло Amsoil САЕ 10W-30, но с топъл вискозитет 10.4, тоест много близо до САЕ 20;
8. Да отбележа и жълти Кони Спорт Аджъстабъл в четирите ъгъла;
9. Предни дискове Райбестос със слотове, както и нови дискове и керамични накладки отзад... А EBC yellow stuff за отпред са някъде там и пътуват... за да сменят тези боклуци Вагнер (нямаше други у нас и нямах време за поръчка);
10. Разбира се - чисто нови Good Year Eagle F1 asymmetrico 2 - прекрасни са и са по 240 лева за гума 235/55 99YR17...

Леле, прехвалих се...