Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

1.8Т 250hp генерация
« -: Юли 23, 2017, 08:25:13 20:25 »
Здравейте,преди няколко дни google ме препрати на тема от форума и останах приятно изненадан колко инфо има тук.
Пускам нова тема защото не намерих инфо за конкретния казус, а имам идея която искам да споделя с вас защото от предишните ми опити установих че от изпускателни системи нищо не разбирам :D

Колата е ауди А6 С5 1.8т (150)с чип на ~ 196. Единствената промяна е премахването на катализатора в М-комплект ,който сгънаха един даунпайп на негово място. 50 000км никакви грижи но турбинката започна да се обажда и направо реших да минавам на бюджетните 250-260 кс. Пък и съм само на предно.

Сегашната генерация разбираемо отпада цялата.
Това което се търси не е права тръба с някакво проходно на края да ми надува главата. Близо на 40 год.съм и искам да си пътувам комфортно но и да има performance.
Имам къде да направя даунпайпа и останалата част от тръбите( с готови колена ).
За сега се двоумя м/у алуминизирана тръба или неръждавейка (заради скъпите и заварки), и Ф60 или Ф63. Всички казват на 63 но, тръбата отивайки към крайното гърне трябва да мине м/у моста и купето а там 60 минава но 63 трябва леко да се сплеска на елипса за да не опира ,което не е много добре.
Реших да ползвам гърнета от S3 225kc ,смятани фабрично, Ф63, 80лв втора ръка добре изглеждащи отвън (на ауди всички фабрични генераций са от неръждавейка ) едва ли ще ги затруднят още 25 кс и то при 4800-5500rpm в който рядко вкарвам мотора ,да не говорим за продължително време.
Да ама не. Резонатора може но задното е напречно, а на мен ми трябва надлъжно.
От там намерих това което ми трябва като модел - Ф65 надлъжно с един вход и два изхода за 265kc но от V6 2.7 BiTurbo като трябва да се направи една S извивка на входа защото тръбата влиза на ъгъла а моята идва централно.
Евентуално да се копира но с изправена тръба ?
Изобщо тази комбинация резонатор от R4 1.8 225 + крайно от V6 2.7 biturbo 265 дали ще работи ... а като звук и идея си нямам какво ще излезе. Като цяло S моделите са една идея по-шумни от сток но вътре е ок.

Трябва да е отпушена и тиха вътре, като бонус може да има онова ниско-честотно боботене на празен ход ;D.
Re: 1.8Т 250hp генерация
« Отговор #1 -: Юли 23, 2017, 08:28:47 20:28 »
Задното от V6 2.7
Средната и тази с разклонението са с вата

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
« Отговор #2 -: Юли 24, 2017, 12:39:18 00:39 »
Добре си се ориентирал, но какъв е въпроса?

Няма да имаш боботене, а бучене без отделна камера.

Даунпайпа от дебелостенна неръждавейка, назад може и алуминизирана тръба.
63 е малко малко за единична тръба за 265 коня на такъв голям автомобил.

За да правиш нещо ти трябват размери и обеми на гърнета.

Веднага мога да ти кажа, какво ще направя за себе си. Двойна система, 70 мм тръба за турбото и 55-57мм за уейстгейта.
Ако ще оставаш на 60-63 мм, просто пусни втора на 50 за гейта направи си турбо с разделящ фланец отзад.

Задното гърне с две различни тръби ще избие рибата!
« Отговор #3 -: Юли 24, 2017, 11:41:59 23:41 »
Благодаря за включването!

Сега едно по едно.

Предложението ти за двойната система е добро , но няма как да прекарам Ф63 + Ф50  през процепа м/у моста и купето ( коляно на 63 е максимума )  ,а и хибрида е на база стокова топла част с вътрешен гейт.

Относно копирането мога да взема външните размери на това (от S модела 265) за обема ,и по снимката да се направи доста точна реплика... само дето ще е елипсовидно. Тази оригинална форма мисля е така за да е максимално прибрано.

Цитат
Даунпайпа от дебелостенна неръждавейка, назад може и алуминизирана тръба.
И аз мислех за тази комбинация.
Още остава отворен въпроса дали пайпа да е 63 или по-голям? Масово на такива мощности слагат Ф70-76 но все си мисля че е само за да се хвалят.
Тук трябва да отбележа че отвора от турбото е 63.

Относно звука- определено искам ако се чува нещо то да е плътно, ниско-честотно боботене, пред бучене.
Което явно отхвърля идеята ми за това от снимката. Също така днес ми казаха, че това че е запазен от вън резонатора не означава че и вътре е така. Все пак е на 17-18 год.

И...стигнахме дотам че съм отворен за предложения.

До тук имаме само неръждаем пайп на Ф? и алуминизирани тръби който ако са по-голями от 63, то м/у резонатора и крайното неизбежно ще има коляно на 63.

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
« Отговор #4 -: Юли 25, 2017, 12:23:34 00:23 »
Всичко зависи от способностите ти/Ви да изработваш различните части.
Например, можеш да имаш даунпайп, който отваря от 63 до 90 и след това свива обратно до 63 с две колена свити отвътре на изходящия край... след това може да имаш проходно задно гърне с присъединена настройваща камера към входа му - напълно къстъм.
А може да имаш задно гърне с вътрешна настройваща камера, пак проходно. Или пък с външна, която монтажиста да свърже.
Може да няма място отзад.

Не знам.

Трябва да кажеш какво можеш и какъв ти е бюджета.
Моите гърнета, евтини, евтини, завода ми взе 312 лева мисля, монтажа беше 350 та се разправях...

Реплика на това гърне няма никакъв смисъл, защото то много-много не е гърне, а и тук правим перфорациите по-големи и от край до край, което вдига съпротивлението.

Освен това гърнето ти може да има изход на 76.
« Отговор #5 -: Юли 25, 2017, 03:44:22 15:44 »
Ако се гони бюджет, и нямаш добър заварчик с богата база, заложи на схемата, изпитана при много марки и модели - пайп на 76, плавен преход на 63 и така до края, за гърнетата Тошко да те посъветва, но като цяло гониш най-големите, които могат да се съберат на отредените им места. Обикновено е достатъчно за 300 коня, разбира се не е най-най оптималния вариант и със изцяло 3" ще имаш мааааалко по-ранен спуул, но така или иначе ти няма да караш с голяма турбина, така че това не те засяга практически.
Всъщност може ли малко по-подробно как смяташ да постигнеш 270 коне на този двигател?
« Отговор #6 -: Юли 25, 2017, 11:16:35 23:16 »
Горе- долу ни бива :) а и машини можем да ползваме ако се наложи.
Бюджета след като ми обявиха 1100 на две различни места реших да е 400-600 ако може де  :). Монтажа си е от нас ,само за заварка на неръждавейката май ще се плати ( ако не реша да инвестирам в бутилка с аргон и тел)

Цитат
даунпайп, който отваря от 63 до 90 и след това свива обратно до 63 с две колена свити отвътре на изходящия край
-
ако има снимка на това как изглежда че така не мога да си го представя.

Цитат
А може да имаш задно гърне с вътрешна настройваща камера, пак проходно. Или пък с външна, която монтажиста да свърже.
Може да няма място отзад.

Място има че при липсата на куатро се е отворило , размерите обаче останаха  в сервиза а френда отиде на море, и другата седмица ще ги взема . При този пайп 63-90-63 и задно с тези настройващи камери резонатора отпада ли ?

Цитат
Освен това гърнето ти може да има изход на 76.

с два накрайника по ми харесва а и имам такива свалени от рс6 4ф само трябва ги освежа. Утре ще има кача размери и снимки че са в мазето. Или на това 76 ще сложа едно Y за да ги ползвам.
Цитат
Реплика на това гърне няма никакъв смисъл, защото то много-много не е гърне,

от чисто любопитство защо не е?

Цитат
изпитана при много марки и модели - пайп на 76, плавен преход на 63 и така до края, за гърнетата Тошко да те посъветва, но като цяло гониш най-големите, които могат да се съберат на отредените им места.

Май нещата леко по леко на там отиват.

Цитат
Всъщност може ли малко по-подробно как смяташ да постигнеш 270 коне на този двигател?
1. Хаусинг на дебитомера на Ф63 ( от S3 225, голф VR6, )
2. По-голям интейк
3. Дюзи от сааб турбо 360сс
4. Помпата ако е нова стига за 250 ,иначе от S3 или друга с по-голям дебит
5. Турбото е хибрид К03-К04 правен в Разлог - по-голяма турбина , кован компресор по -голямо Ф на интейка
6. Челен кулер 550х140х65 Ф57 ( такъв ми изпадна от ОЛХ ) и на 63 може
7. Блоулофа ми остава стоковия понеже 250 ще ги прави на 1.2бар. Иначе за повече и той от S3
8. Генерация
9. Ремап
10. Мисля си за маслен радиатор от опел за да не се товари охладителната система. Почти всички си карат със стоковия но аз не искам да виждам темп. на маслото повече от 100 C.

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
« Отговор #7 -: Юли 26, 2017, 12:02:07 00:02 »
От турбото конус 63-76, колкото може повече дължина на 76, след това каляно 76, което обаче отвътре на изхода на завоя му е орязан един триъгълник, така че като се събере да стане на 70, след това права част 70, след това коляно 70, която отвътре на изходящата част му е отрязан един триъгълник да се събере на 63...
Ето тема, която да прочетеш: http://penkiller.com/index.php/topic,425.0.html
Ето мнението с обяснения и прикачена рисунка от която всичко става ясно: http://penkiller.com/index.php/topic,425.msg6219.html#msg6219
Този дизайн е тестван след това с няколко опитни постановки и със солид уъркс и симулации.
Хубаво е да има закачен разширителен обем още в края на 76мм тръбата.
Това е.
Направи си рисунка по това, което ти обяснявам, защото аз съм много натоварен и в момента нямам време да го направя. Аз ще ти я критикувам.
Гърнето няма какво да му се копира, защото е проходно. Умно е направено, че е с няколко камери, но принципа му на работа не е сложен. То и не може да се копира, защото никой не може да ти направи така надупчена тръба. Ползват перфорирана с големи дупки от край до край, която има съпротивление и бучи.
Няма смисъл 76 към У и два изхода.

Задното гърне за да извади боботещ звук трябва задължително да има настройваща камера като на мустанга. Понеже е турбо и изпускателната система е малка, може да е проходно, отново с преходни камери, които обаче само да куплират настройващата камера.

Общо взето е това.
63 е малко за сегашните разбирания.
Виж дали не можеш да прекараш 2х55 примерно, тамън ще има предно гърне.
« Отговор #8 -: Юли 26, 2017, 12:06:18 00:06 »
Цитат
Горе- долу ни бива :) а и машини можем да ползваме ако се наложи.
Бюджета след като ми обявиха 1100 на две различни места реших да е 400-600 ако може де  :). Монтажа си е от нас ,само за заварка на неръждавейката май ще се плати ( ако не реша да инвестирам в бутилка с аргон и тел)
Няма да е много лесно, но може да се нагласи някак, измери и прецени какво и колко ти трябва и попитай каква ще е цената на материала в Интерметал.

Цитат
1. Хаусинг на дебитомера на Ф63 ( от S3 225, голф VR6, ) Тук добре
2. По-голям интейк Тук добре, старай се да е на един диаметър целия, минимум завои, термоизолацията не е лоша идея
3. Дюзи от сааб турбо 360сс - Какви са ти сегашните като тип - Бош или Сименс?
4. Помпата ако е нова стига за 250 ,иначе от S3 или друга с по-голям дебит Тук добре
5. Турбото е хибрид К03-К04 правен в Разлог - по-голяма турбина , кован компресор по -голямо Ф на интейка Тук добре, даже отлично
6. Челен кулер 550х140х65 Ф57 ( такъв ми изпадна от ОЛХ ) и на 63 може Най-добре ако може да се събере на 18 висок, и да съвпада с турбопътищата, които ще ползваш, като не е лошо и те да се пипнат, но за 250 предполагам и стоковите ще работят.
7. Блоулофа ми остава стоковия понеже 250 ще ги прави на 1.2бар. Иначе за повече и той от S3  Тук ще си покаже дали държи
8. Генерация  Да, задължително
9. Ремап Дано има кой да те ремапне, с хибридно турбо и изобщо с не-стоково не е много добра идея да разчиташ на готови чипове
10. Мисля си за маслен радиатор от опел за да не се товари охладителната система. Почти всички си карат със стоковия но аз не искам да виждам темп. на маслото повече от 100 C. Добра идея,  виж къде и колко място имаш, и сложи най-големия, който се събира. Не махай термостата в никакъв случай (надявам се имаш). Сложи най-големия маслен филтър, който се побира.
« Отговор #9 -: Юли 26, 2017, 11:23:52 23:23 »
Няма как да стане и с 2х55... стоковата е на 55 и няма от къде да мине другаде  освен от там,  63 е абсолютния максимум.

Накрайниците за който казах са с вътрешно Ф - вход 57 изхoд ~70. Като конструкция малка надупчена тръба в по-голяма.

Цитат
Задното гърне за да извади боботещ звук трябва задължително да има настройваща камера като на мустанга. Понеже е турбо и изпускателната система е малка, може да е проходно, отново с преходни камери, които обаче само да куплират настройващата камера.
Ако могат да направят в завода такова съм съгласен .
Твойте са станали като за учебник за V8 звук , но на мен ми трябват малко по-тихи с около 1/3 до 1/2... би било перфектно

Ще прочета темите и ще скицирам ,няма проблем.

Относно сетъпа:

2. дюзите се бош мисля 210сс иначе мотора е АЕВ
6. стоковите отпадат по-малки , ще слагам на  57 с минимум силиконови снадки евентуално термолента след кулера .
Място при мен има но с такива си карат и няма драми с темп. на входящия въздух.
9. Познавам се с хората от Маднес и там ще я настройваме.
10. Имам го този от опела заедно с плочката.Термостат няма но плочката е интересна - само част от маслото минава през радиатора и то се регулира от един клапан с пружина който се отваря на определено налягане, само дето не мога да намеря инфо на какво налягане отваря и ще трябва да го тествам. Ако прекалено охлажда ще до свържа м/у филтъра и стоковия, за да може той да регулира.
Но това тепърва ще се тества.
Иначе като мястото: на мястото на стоковия кулер ако смогва с охлаждането ако ли не , пред климатичния да го хваща виското

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
« Отговор #10 -: Юли 27, 2017, 08:00:11 08:00 »

Цитат
Ако могат да направят в завода такова съм съгласен .
Твойте са станали като за учебник за V8 звук , но на мен ми трябват малко по-тихи с около 1/3 до 1/2... би било перфектно

Че той мустанга е почти безшумен откъм купето като не даваш газ.
При това изискване за безшумност нещата много се усложняват.
Задължително предно гърне.

За двете тръби ти предложих, защото две по-малки успоредно обикновено минават там където една по-голяма не може. Дай моля снимки да видим. И за тишина 2х55 ще бъде по-добре и за мощност. Може да е по-лесно нещо да се преправи.

Този накрайник така като слушам май за нищо не става.
За 270 коня си ти трябва поне един 76 мм накрайник.
Всъщност, защо да не стане тихо? Ще стане!
Размери ни трябват на мястото за предно и за задно гърне.

Предното е ясно, проходно половината разширителна камера, половината с вата.
За задното се сещам само за гърнета за мотори и шелбита, които са едновременно тихи и проходими.

Имай предвид две неща:

1. Винаги може нещо да не стане според очакванията ти или да се обърка, все пак е форум и ползваш доброволна помощ на хора, които нищо не печелят от това, че тия предоставят;
2. Като споменах плащане... напоследък имаме доста нови потребители, които са с по няколко мнения. Регистрират се получават съвети и упътвания и повече не ги виждаме. Много потребители влизат само за да пишат в темата си и нямат никакъв друг принос освен, че задават въпроси.

Аз и няколкото човека, които отговарят не сме професионални форумни консултанти.
Ние имаме направи си сам хоби, което популяризираме. Също така помагаме на част от обществото да бъде по-грамотно, борим се с майсторите измамници и даваме положителен пример.

Помисли по какъв начин смяташ да допринесеш за форума.

Неактивен jakiro

*
  • 259
    • Профил
« Отговор #11 -: Юли 28, 2017, 06:15:02 18:15 »
В плочката на опела има маслен термостат ако е от гси ако е от дизела може и да няма.
« Отговор #12 -: Август 05, 2017, 09:50:05 21:50 »
Цитат
1. Винаги може нещо да не стане според очакванията ти или да се обърка, все пак е форум и ползваш доброволна помощ на хора, които нищо не печелят от това, че тия предоставят;
2. Като споменах плащане... напоследък имаме доста нови потребители, които са с по няколко мнения. Регистрират се получават съвети и упътвания и повече не ги виждаме. Много потребители влизат само за да пишат в темата си и нямат никакъв друг принос освен, че задават въпроси.

По 1 точка - че може да не стане точно може ,но си мисля че като се сметне няма да е голямо отклонението като не ми хареса до година ново задно  ;D.
По 2 точка - аз съм човек който оценява компетентните съвети и отделеното време на хората. От София съм, казваш какво и си стискаме ръцете. Както на човека от Разлог съм обещал снимки от монтажа на турбото + графика (и на тях им е нов проект турбината) , така и тук ще има снимки преди/след ,по време на изграждане , видео, задължително качени тук !

За измамните майстори... да ги назовавам по имена да казвам на всеки да стой далеч от тях... Веднага мога да кажа две имена (едното много вървежно)

За снимки на генерацията не съм забравил, малко се объркаха нещата в работата ми и нямам и един почивен ден да отида до гаража.
За даунпайпа прегледах нещата - много интересно и очевидно ефективно.Но при мен няма 90* завой. Даже цялата генерация има само прави тръби с 45* колена ( 5 бр + 2 бр на пайпа )

Като звук, ако има как това се търси. Обаче като performance кой знае как са

Ако няма как, няма да се тормозим ,права реплика на задното на RS4 обаче то е за 380кс , не знам дали ще работи адекватно на 250кс
« Отговор #13 -: Август 05, 2017, 09:51:58 21:51 »
Ето и накрайниците

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
« Отговор #14 -: Август 06, 2017, 12:30:51 00:30 »
По т. 2., За плащане не може да става дума. Използвай форума и го популяризирай.
Толкова съм патил от недобросъвестни майстори и форумни плъхове, че цял форум направих и го поддържам вече 8-9 години.
Имаме раздел за резили и раздели за самозащита на потребителите, ще се радвам ако някой бъде изтипосан там.

Толкова лош звук като на елементарно проходно гърне аз не мога да ти направя! ;D ;D ;D ;D

Общо взето с ревърс енджиниъринг и доста помощ от приятел със 124-ка разгадахме основните части на фабричните системи, на какви принципи се подчиняват и за какво служат.
Задното гърне трябва и то да бъде меко, еднопосочно, да има обем и да бъде настроено. Общо взето доста елементарно. Преходните и разширителни камери са няколко вида. Има варианти според това само в завод ли се прави или се доправя.

Трябва да вземеш шаблон с размери и точни координати на входа и изхода.