Здравей Гост

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
Това е албума, дано линка работи:
https://www.facebook.com/evgeni.turbocharger/media_set?set=a.713220342131116&type=3

Виждам много приятни и изпипани неща.
- стойка на опашката на скоростите;
- хибриден съединител;
- висящ лагер;
- преработен заден мост с планки, стойки и два амортесьора; - припомням, че за снижаването на окачвания с листови ресьори в австралия има закон с доста технически препоръки към него: http://penkiller.com/index.php/topic,1244.0.html закона е упътване всъщност...
- турбо конверсия;
- хибридно турбо;

Абе много неща и все хубаво направени.

Виждам на една от снимките, че сипва Мотул 300В, имаме тема по въпроса: http://penkiller.com/index.php/topic,1737.0.html - защо състезателното масло не е добро за ежедневният Ви автомобил, дори той да е тунингован...
Припомням извода в края на публикацията:
Цитат
Същото синтетично базово масло група IV или V, което ще намерите в състезателното масло се използва и във висококачествените масла за нормална употреба, само че с правилния пакет от противоизносващи, стабилизиращи и миещи присадки.

Неактивен jakiro

*
  • 259
    • Профил
Той и по купето има доста доработки из тия дни гледах че сади дори сааб мотор в момента.Аз съм го засичал в едно село до добрич иначе май във варна го прави.

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
Проблема на москала не е гарнитурата , тоест не че е клингерит а това че мотора е на цилиндрови втулки пуснати в блока . Уплътнението става по ръба на втулката и дори едно просто О-рингване е неприложимо при такъв мотор . Втулките надстърчат някакви милимунди над повърхноста и се забиват в гарнитурата до колкото помня .
А москвич имат състезателен мотор за болид от 80те години , туин спарк , два вала с по 4 клапана и т.н
Вярно не е редови азлк , а мотор за формула 1 но все пак ...
https://drive.google.com/file/d/0B_1yhOUAtCBZTWhoV09ueEtVZ3c/view
« Последна редакция: Юли 27, 2017, 10:31:47 22:31 от турбината »

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
Леле, уникално списание! Има доста още да чета, 60 страници! Благодаря!
Веднага го предадох към други автомобилисти  ;D отзиви:
Цитат
Хубаво списание! А сега само простотия и позьорщина!
Очевидно е писано от по-висок клас автори и журналисти.

За москвича, стърчащите в нищото ризи могат да се оправят както при Хонда, правят се едни надупчени рамки-подпори, които ги застопоряват.
Има обаче друг проблем, височината на ризите се регулира с "медни шайби" и се уплътнява с "блажна боя" - цитати от официални ръководства, които са ми попадали.
Тоест, ризите са забити в гарнитурата само докато медните шайби се сплескат. Блажната боя не мога да я коментирам, защото не съм бояджия.
И тук стигаме до гарнитурата.
Ами от нея се иска да пружинира и да компенсира движенията на блока/ризите спрямо главата, както от разширения и постоянно натоварване от отдавания въртящ момент, така и от всеки отделен работен такт...
Щом даден ДВГ стане форсиран около 100 к.с./л, налягането в цилиндъра започва да подмята главата. Проблема се решава отчасти с по-дебели болтове. Обаче дори 14 мм болтове не елиминират подскачането, затова трябва да се използва поне трислойна метална гарнитура, която също да пружинира. При по-форсирани двигатели се използват и петслойни гарнитури. Някои майстори, които аз познавам си правят къстъм комбинации от гарнитури с оглед дебелина и пружиниране.
Затова много смачканата клингеритова гарнитура всъщност е по-склонна към издухване.
Аз ако трябва да правя Москвич, ще му сложа еднакви стоманени подложки и ще ги уплътня с някое модерно и технологично вещество. След това ще челосам блока. Ще добавя рамка като на Хондите и стоманена минимум трислойна гарнитура.

И накрая пак е Москвич.

Интересно,Москвич може ли да се ъпгрейдне с блок от М-10?

Неактивен jakiro

*
  • 259
    • Профил
За м10 не знам дали е съвместим визуално си приличат но май само до там .Иначе се предлагат 16 и 20кл глави и бутала за москвича като 16клапановата е точно за 412 мотора а 20кл за по новия в алеко който е незнам как се води.За 412 има и двувалова глава с осем клапана 412 2в

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
Леле, леле, 5 клапанен Москвич, някой да ме ощипе!  ;D ;D ;D
Има разлика в камерата между голата и оборудваната 5 клапанна глава, има отнемане минимум около средния смукателен клапан.

4 клапанната по-добре изглежда. Обаче пък тя вади очи колко е допотопна откъм лагеруване на валовете, като при стар CIH или като при 8 цилиндров американски мотор с набиващи се лагери с намаляващ размер, първия е най-голям, последния е най-малък за да може да влезе вала. Само дето не се виждат лагери... на новите глави лагеруването е направо в алуминия на главата, а отгоре има черупки, които се стягат на мижавите 1.5 кгм.