Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
Донорът Лексус с 2JZ...
« -: Юли 30, 2017, 12:17:36 00:17 »
Нещо му тече масло...
Иначе добре работи

И защо му тече масло?!
Щото с ремъка се сменяли и семеринги на валовете. Купил съм за 700 лева комплект ремък, ролка и обтегач от Тойота! Може ли да не знаят или да не ми кажат?! Сервиза е мото експерт.
Това масло отстрани на двигателя го имаше и преди да сменя ремък!
Тоест, те са отворили, видяли са, че тече семеринги на разпределителен вал, я забързали, я не, турили саангренажа и чао рагаци, бегай да си играеш!
Семерингите струват между 1.50$ и 3.50$!

Има по 120 долара комплекти със семеринги и водна помпа.
Ремъка е сменен на 205.000 км, сега колата е на 211.000.

Това ще ми бъде много полезно: https://www.clublexus.com/forums/gs-2nd-gen-1998-2005/517990-evaporator-diy-w-pics.html

Неактивен jakiro

*
  • 259
    • Профил
Re: Донорът Лексус с 2JZ...
« Отговор #1 -: Юли 30, 2017, 10:33:09 10:33 »
Сякаш читав екземпляр си взел 2jz ge беше това нали и до колко би устискал при турбо конверсия с сток части.

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
« Отговор #2 -: Юли 30, 2017, 11:29:12 11:29 »
Не съм го вземал, той си е мой от много време.
Просто стана на години и не мога да се оправя с окачването и спирачките.
Освен това е издран и захабен.
И вместо да плащам за нова инсталация, стендалоун и т.н. на сенатора да си оставят ръцете, направо вземам и слагам. ТЕ не можаха едни тенекии да оправят, което беше елементарно.
Един пиги бек и едни инжектори и целия тунинг е готов! Даже може да запазя катализаторите, те са два малки и един голям. Мога да ги оставя на изходящата тръба Ф-70, а да пусна уейстгейта с отделна тръба.
При мощностите, които ще гоня 325-350 коня, това означава, че трябва да оразмеря турбото за поне 30% гейтинг. Така 220 коня (до 12 кг газове в минута) ще минават през катализаторите, за колкото са предвидени, а 5-6 ще минават през тръбата на гейта. Това в максимален режим, през 98% от времето през гейта няма да минава нищо и колата ще бъде с катализатор.  ;)

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
« Отговор #3 -: Юли 30, 2017, 07:44:20 19:44 »
Така, освен добавеното към първото мнение....
Днес взех размери на салона, кори на врати, табло и т.н.

Оказва се, че лексуса има ширина на таблото между предните (А) колонки 135 см, а сенатора разполага с цели 142 см там.
Максималната ширина на таблото на лексуса е 145 см при налични 147 в сенатора. Доста точно съвпадение на размерите.

Имат някои разлики в дължината на вратите, най-голямата е 4 см във височината на корите. Сенатора е с ниски и малки врати като Ягуар.
Обаче, от основата на предното стъкло до предния край на страничната (B) колонка, 101,5 см за лексуса и около 100,5 за сенатора. При по-изправеното предно стъкло на опела това означава повече обем и пространство за пътниците на предните седалки. Означава също така, че каквото се побира в лексуса, същото ще се побере и в опела.
Лексуса от основата на предното стъкло до края на задната облегалка е 215 см, а сенатора е 4-5 см по-малко, обаче подозирам, че до самата задна облегалка, т.е. до където сяда човечето са еднакви.
Изглежда при проектирането са следвани едкавки правила за ергономия и стандарти. задните седалки и на двете коли са много удобни, но леко тясни за хора с моите размери.

Има една повреда по шофьорската седалка обаче, която може да наклони везните в полза на салон от Омега-Б, отново кожа, но черна. Освен това корите от омегата ще станат малко по-лесно и седалките нямат скъсано.

Таблото категорично идва от лексуса. Оказа се, че всички планки за таблото, километража, парното и т.н. са закачени на една стоманена тръба (вж. първото мнение), която от своя страна е на болтова връзка към купето. Тоест, цялото табло заедно с парното на лексуса се пренася без никакви усилия! Уникално!
Табло и барче от лексус и кори и седалки от омега... тъпо, защото ел стъклата на лексуса са на вратата, а на омегата са на барчето. Трябва да се ашладисват инсталации.

Мерих и кошовете.
Понеже лексуса е с двойни носачи и фабрични големи гуми, а опела е макферсон и фабрични 195/70/14 върху 6j14 ет 49, светлото място между бомбетата в коша на лексуса е 75 см, а опела има повече от 85 см ширина.
На дължина в опела има още повече място. 2jz-ge свършва на не повече от 76 см от преградата към купето и то с достатъчно луфт отзад.

Единственото над което се замислих е височината, но тя е най-малкия проблем, 2jz е слаган на мазди и корвети, най-много да раздуя предния капак... нещо за което няма да ми мигне окото!

Това не е позьорска тема, моля давайте акъл и споделяте опит, защото не знам какво правя!  ;D :o ;D ;D :o :o

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
« Отговор #4 -: Юли 30, 2017, 10:36:25 22:36 »
Нов флекс :-) предишния нов ми го отнесе оня дето не ми довърши колата.

Премерих двигателя Опел 30Е, ами няма и 64 см височина. От долния край на картера до капака на клапаните.
2jz-ge е висок 68.5 пак до капака на клапаните.
Тоест, тойотата е по-висока от опела 5 см, даже повече.
30E има смукател, който в задния край стърчи нагоре 7-8 см за обща височина 71 см. Обаче това е в задния край, отпред 30E е не повече от 65-66 см.
Тойотата със смукателя е да кажем 72-3 см и лошото е че обединители му върви почти до предния край.
Ще режа капака ако трябва!

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
« Отговор #5 -: Юли 31, 2017, 12:49:43 00:49 »
Успокоих се, щом влиза в Холдън Комодор, ще влезе и в Опел Сенатор и двете коли са на базата на GM V platform.
Добре че са австралийците!

Разбрах и колко тежи 2JZ.
Точно колкото 30E за жалост.
2JZ c компресор за климатик и турбо тежи точно колкото 30E с компресор за климатик и турбо.
238 кг двигател с всичко по него. 295 кг двигател и автоматик.
Предните пружини току що загубиха по наеивка.

Надявах се от алуминиевата глава да имам поне 50 кг печалба която да ми компенсира останалия тунинг, обаче не. Освен това радиаторите са му по-тежки.
Акумулатора отива в багажника.

30E е точно 200 кг, C30SE е 180, тия от Тойота тъде са натрупали обратно над 20 кг метал в къс блок с малки 86 мм бутала не знам!
Обаче пък 1000+ коня със сток блок и колянов вал.
Лотус омегата също е със собствена отливка на блока. Уж е с блок 95 мм със същите сглобки и междуцентрови разстояния като  30e и c30se обаче е оребрен и усилен.

Проекта май ще подгони 1600 кг...