Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 4035
    • Профил
Защо да купуваме ментета със съмнителна гаранция, като можем да имаме много по-добри качество и функционалност на същата цена.

https://en.wikipedia.org/wiki/MirrorLink

http://www.mirrorlink.com

И така, концепцията е следната, 2 DIN Сони, Кенууд, Алпайн, Пионер или друго марково устройство за авто забавление с тъч екран, DVD и блу-рей аудио и с поддръжка на Mirror Link.
Стандарта Mirror link ще издържи повече от 10 години.
Всеки телефон с навигация е по-добър от всяко устройство на повече от година. Да не говорим за другите удобства.

Имате качествено вградено мосфет стъпало, авто плеарите четат всичко и имат 2 години гаранция, а сред това гарантиран сервиз.

Направи си сам елемента е идеята ми да вградя безжично зареждане или в поставката да чаши или н жабката в подлакътника.

Свързвам си телефона с плеъра и го ползвам през неговия екран. Разговори със свободни ръце, навигация, Интернет и т.н. При желание и плейлист вместо флашка. Зарежда се в поставката без да го пипам. Като си сменя телефона съм сменил и навигацията. Има навигон и Гугъл навигация за всеки Андроид телефон.

Има сонита и пионери от 600 лева нагоре, които поддъпжат мирор линк.

Омръзна ми да слушам за китайски ментета продавани от търгаши за цени доближаващи 1.000 лева. Това няма гаранция и сервиз, а се чупи.

Марковите приставки за навигация са на космически цени над 1.000 рева, тоест комплекта с главно устройство е поне към 2.000, което е несериозно.

Мисля, че има авто плеъри в единичен дин с излизащ сензорен дисплей, които също имат мирор линк.

Всички авто плеъри вече имат микрофон и свободни ръце, може да се диктува гласово през мирор линка.

Няма логика един и същи човек да дава 500-1000 лева за 8 ядрен телефон с >3 гб рам, навигация и т.н. и същия да дава още 1.000 лева за същите функции, но с по-стар хардуер и по-ниско качество.
Като купуването на телефон е периодично на 1-2 години. Мисля, че е достатъчно скъпо за да дублирам функции с друго устройство. При това телефона ми знае къде живея и работя, помни история. Мога да му заредя зони от вкъщи и т.н.

Пжмагайте с проучването на функционалностите. Например възможност екрана на телефона да се показва само при повикване ако не води навигация. Или да може да се извиква с бутон.
Re: Андроид навигация от Китай или маркова с mirror link
« Отговор #1 -: Май 14, 2018, 10:38:46 10:38 »
Това и на мене ми звучи като по-добър вариант. А ако в колата има вече някакъв екран гледам че се продават и адаптери. Има хубави има и китайци за около 100лв. Не съм виждал на живо MirrorLink или Android Auto. На книга Android Auto като че ли е по-добре. За съжаление в мрежата се оплакват от проблеми между Huawei и Android Auto. Но това са софтуерни проблеми които с повече четене се решават.

Неактивен Toshko

*
  • 4035
    • Профил
« Отговор #2 -: Май 14, 2018, 04:22:17 16:22 »
Току що прочетох за Андроид Ауто.
https://www.techradar.com/news/android-auto

Не разбрах дали няма направо 2 дин андроид устройство за кола от Гугъл. Нещо като таблет за вграждане.

Дали авто плеърите от големите марки поддържат Андроид Ауто?

И ти ли си с Хуавей?
На мен вече ми писна от P20lite.
« Отговор #3 -: Май 14, 2018, 05:11:02 17:11 »
По някаква причина марковите плеъри са назад в модата, щом си фен на Андроид, май китайците са лидери там, говорим за самостоятелно у-во а не в ролята на  интерфейс на мобилния тел. Познат си взе китайче (ще потърся точния линк) и е много доволен, единствено му се наложи да ползва ground loop insulators, защото без тях имаше артефакти в звуковата картина.
Иначе съм виждал и вграден таблет, и то много добро изпълнение, но много ръчен труд се влага, и трябва отделен усилвател, захранване и тн.

Неактивен Toshko

*
  • 4035
    • Профил
« Отговор #4 -: Май 14, 2018, 09:15:30 21:15 »
Или специализирано Гугъл Андроид устройство, или нещо, което да бъде интерфейс на телефона ми. Или и двете.
Китайските само като видях двете опции, със стандартен звук и с качествен и това беше края на обмислянето. Има и много случаи на изгорели и после по нашите сервизи не могат да помогнат.
Аз се навигирам само с телефона, независимо че на едната кола имам навигация и то хубава. На Тойота навигациите са от хубавите.
Едно е да кажа на глас къде отивам и да натисна едно копче, друго е това да ме мъчи.
« Отговор #5 -: Май 15, 2018, 12:45:33 00:45 »
На Huawei имам таблет. Иначе се заглеждам по новите нокии. Те поне са с чист андроид и може да си добавиш каквото ти трябва без хиляди други глупости, които не може да се махнат. А като устройства изглеждат добре сглобени и с хубави материали както бяха и преди. Проблемът с Huawei ми излезна докато разглеждах Android Auto. Самият гугъл ми подсказа и разгледах.
Относно системите - Android auto, Apple CarPlay и MirrorLink общо взето са стандарт за всеки нов автомобил с нещо повече от радио и се поддържат и трите. Разгледах набързо и caraudio производителите дали имат поддръжка - на хубавите модели пише в брошурата че могат. Например този http://www.technopolis.bg/bg/CD-DVD-car-receivers/Car-receiver-JVC-KWX830BT/p/300115 а не е от скъпите и цената е като на китаец. Но преди да се купи такова устройство е задължително да се отиде до шоурум и да се чуе и изпробва как е. Между другото щатите от известно време водят икономическа война срещу ZTE и Huawei и може оттам да са проблемите с Android Auto но така влизаме в теориите на коспирацията, а така не е много академично :). Може и да е защото като повечето марки не използват чист андроид а тяхна си модифицирана версия.
Ето една статия с картинки в която може да се добие представа какво е Android Auto/Apple CarPlay:
https://www.webcafe.bg/autocafe/testdrive/id_1870306937_Kakvo_sa_Android_Auto_i_Apple_CarPlay_i_kak_da_gi_izpolzvate_v_avtomobila_si .

Цитат от края на статията: Но дори да нямате съвместима мултимедия в автомобила си със собствен 7 инчов тъчскийн екран, ви препоръчваме да си инсталирате Android Auto (засега само по горния начин) и да го използвате по време на шофиране на стойка на стъклото. Когато не е вързан за автомобил, телефонът показва орязана версия на софтуера с по-голям шрифт и по-удобна навигация предназначена за шофьори.

За тойотата може да се сложи направо някакъв mirrorlink adapter
« Последна редакция: Май 15, 2018, 12:56:35 00:56 от todorovven »
« Отговор #6 -: Май 15, 2018, 01:46:01 01:46 »
И да допълня след малко четене. MirrorLink е стандарт който прави връзката между екрана на телефона и мултимедията в колата. Каквото се вижда на телефона това се вижда и на екрана на мултимедията. То и името му го подсказва. Връзката обикновено е през  USB. Има адаптори които от телефона вадят аудио/видео изход към мултимедията за по-старите коли, но тогава не могат да се използват бутоните и и трябва да се управлява през телефона.  Android Auto/Apple CarPlay е помощен софтуер който променя телефона така,че да е удобен за шофиране, а връзката между него и колата не намерих каква е но е твърде вероятно да е MirrorLink.
П.П. днес видях че JVC и KENWOOD са се събрали в една компания.
« Последна редакция: Май 15, 2018, 01:55:07 01:55 от todorovven »

Неактивен Toshko

*
  • 4035
    • Профил
« Отговор #7 -: Май 15, 2018, 08:03:48 08:03 »
Браво на тях, тоест Кенууд са били превзети.

Първото, което си качил май е със специализиран дисплей, не е видео дисплей за операционна система. Но за 230 лева е идеално.

Ето това: http://www.technopolis.bg/bg/CD-DVD-car-receivers/Car-receiver-JVC-KWM540BT/p/300124 има всичко и е по-евтино от китаец.

А това Сони е на ценато но скъп китаец и има още повече неща: http://www.technopolis.bg/bg/CD-DVD-car-receivers/Car-receiver-SONY-XAV-AX100/p/303382

Интересно, че искат USB връзка. Но така пък имаш зареждане.

Тойотата е 2006-та, никакъв адаптор няма да помогне.