Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 3395
    • Профил
Чобанщината на българският моторспорт

В това действие от продължаващата сага героят Златков доказва, че просто не може да спечели състезание и затова не се състезава в България срещу истински пилоти, а не че нещо му пречи. Имаме вече и нови герои в поредицата, появява се Илия Царски, когото много уважавах основно заради доброто отношение към него от страна на любимият ми спортен коментатор Ричард Груев.

Още от поредицата:
Настоящата публикация е продължение на хитовата сага
The Мега Ауди Интрига I и
Yeah Baby, Hate! - The Mega Ауди Интрига ІІ

Бонус глава към трилогията: Пламен Кралев закономерно се опита да се пребие

Скорошното събитие в нашия моторен спорт беше състезанието по планинско изкачване "Шипка-Дамасцена"...
Еми то си ебало майката!
Рових 10 минути в Гугъл докато разбера кой го е спечелил.
И кой мислите, че го е спечелил?!
Участник в румънския шампионат, но не е получил точки за българския.
След това още един го е спечелил вече с точки за българския шампионат.
Илия Царски е бил декласиран при някакви неясни обстоятелства. Чистил си гумите и презареждал, рестартирали го, ходил полу-разсъблечен, влязъл в остри пререкания със съдиите, декласирали го и му отнели пилотския лиценз (т.е. книжката) за една година.
Моят любим пилот Ники Златков (шегувам се, той е с наднормено тегло, може дабъде пилот само на багер) гръмко обяви, че ще участва само на това състезание в родния ни шампионат.
Написа във Фейсбук, счупи стойка, снима се с "уникалното" си Ауди самоделка... И това е!
Няма класиране. Няма отразяване. Няма ни вест, ни стон! Самият той няма доблестта да хване да напише три реда какво се е случило, как е протекло състезанието.
Аз съм автомобилен запалянко, ако съм му фен, какво значение има къде се е класирал. Състезанията са вълнуващи, има обрати, драма, напрежение. Абе състезанията са си състезания.
Нашите чобани обаче пазят омерта!
Медиите да кажем, че са незаинтересовани. Федерацията зле.
Ами всички участници също имат, кой Фейсбук, кой регистрация по форуми и блогове.
Защо тоя бок Златков не вземе да пусне едно класиране и един разказ за състезанието?
Това е отчет пред феновете към които толкова често апелира, кога за пари, кога за подкрепа.
Еми като не уважавате феновете как те ще Ви уважават?!
Пляскат Ви момчета които дори не карат в нашия шампионат и така Ви се пада!

Резултати намерени с триста зора в четвъртoразреден сайт:
Цитат
Любен Каменов (Yacoo рейсинг) бе най- бърз в тренировките на планинското състезание „Шипка – Дамасцена“ – пети кръг от националния шампионат и кандидат за кръг от европейското първенство. В третия манш той завърши с 2:27,96, въпреки че записа най-добро време във второто изкачване към върха (2:26,11).  Любен Каменов – обаче не участва в класирането за шампионата, а само за купа „Дамасцена“, тъй като той стартира в румънския шампионат. Николай Златков (Проспийд) с Ауди Куатро S1 е с второ време след отличен трети манш. Той постигна 2:34,04. Трети остана лидерът във временното класиране в шампионата Юлиян Телийски (Дунев рейсинг) с Мицубиши Лансер Ево 9. В общото класиране той обаче е втори, тъй като постижението от второто качване – 2:33,50 му осигури най-доброто време от пилотите, каращи за шампионата. Юлиян Телийски бе първи и в клас НС2. Разликата между Любен Каменов и Телийски е 7,39 сек. Трети остана Златков на 7,93 сек.

За да не решат хората, че фаворизирам само Проспийд в критиките си, ще обърна внимание на един изключително възмутителен инцидент в драг шампионата организиран от БФДР.
На последното състезание провело се на писта Кондофрей един от участниците Константин Динев с Ауди S2 е претърпял някаква катастрофа. Казвам някаква, защото не се знае каква. За всеки случай достатъчно тежка за да го вкара в болница.
Нула информация, няма видео, няма обяснения, няма снимки на колата.
Господа, това не е редно. Край тази писта се нареждат хиляди хора, които са в пряка опасност за живота. Какво криете? Колите са прекалено бързи за изостаналите и неадекватни мерки за безопасност? Колите са прекалено мощни за изостаналите и неадекватни технически решения?
Да оставим безопасността, за нея мислят само страхливци като мен :-) добре се, тези състезания се посещават от едни и същи хора вече десетилетия. Да кажем, че по-малко от половината успяват да посетят всяко състезание. Може ли да имаш редовна публика и да не покажеш нещата, които се случват на пистата?!
Не съм чувал да не се отразяват катастрофи! Просто никъде няма такава практика.

Това са чобански изпълнения!

Неактивен Toshko

*
  • 3395
    • Профил
Re: Чобанщината на българският моторспорт
« Отговор #2 -: Август 01, 2017, 09:51:24 09:51 »
Читатели на форума се свързаха с мен и ми дадоха информация за катастрофата с аудито на Константин Динев.
Купето било снаждано на четири места. Малко ми е трудно да го повярвам не за друго, а защото не се сещам кои са тези четири части, но това е информацията.
Като цяло тези коли били трудни за управление и никой сериозен отбор на запад не ги ползва в оригиналният им вид. Трябвало да се направи шаси от тръби и отгоре само да се надене "кожата" на Ауди.
Освен това, вероятно предния кош на колата не е издържал.
Снимките на катастрофиралата кола нямало и да излязат, първо, защото си личи, че се е разпаднала и второ, защото имало много кръв.
Трябвало е организаторите като виждат поведението на колата и като виждат, че не може да върви по права линия да я спрат от изяви пред публика докато не се изчистят техническите проблеми, които й пречат да може да се кара направо. Това било като минимум.

* * *

Това беше информацията която ми дадоха, ако желае някой от Драг Пауър може да пусне отговор или опровержение или снимки. Разбира се след като колата бъде измита от кръвта на пилота.

* * *

Моя коментар е към Бат Гого, нека си представи, че сглобен от няколко части неуправляем "драгстер" се вреже в публиката. Как ще скрие снимките, видеото и информацията тогава?
До колкото това са събития състояли се на официално, открито публично общодостъпно мероприятие, те са обществено опасни.
Всеки може да присъства и всеки може да пострада.
Спомням си преди време как си тръгнах от Бояна 5-10 минути преди зверската катастрофа между моторист и негов приятел, който го снимаше. Тогава бях на такова място на което буквално щяха да ме връхлетят останки от мотора и двамата загинали.
« Отговор #3 -: Август 01, 2017, 10:29:47 10:29 »
За премятането на Косьо и аз чух, но както ти каза нищо не успях да намеря из нета, а не вярвам никой да не е снимал старта на такава кола.

Неактивен Stig

*
  • **
  • 82
    • Профил
« Отговор #4 -: Август 01, 2017, 05:33:00 17:33 »
Цък снимчица.Аз не виждам нищо разпаднато.

Неактивен Toshko

*
  • 3395
    • Профил
« Отговор #6 -: Август 01, 2017, 10:38:40 22:38 »
Цитат
Колата вътре е цялата
В кръв
И отгоре
На тавана е резана
Снаждано е купето

Като хоби тенекеджия мога да кажа, че конструкцията на колите за по улиците е много особена. Направо са слаби на магия. Доста се образовах когато оправях прагове. Не всичко, което изглежда добре е здраво и безопасно. Кола с некачествен ремонт става много опасна. Ремонт е възстановяване, тоест присъстват същите части като оригинално.
На тези коли им липсват много неща, а други са импровизирани.

Неактивен Stig

*
  • **
  • 82
    • Профил
« Отговор #7 -: Август 01, 2017, 11:54:57 23:54 »
Друга снимка едва ли. Прати ми я приятелв деня на катастрофата че не съм бил на състезанието.

Неактивен Toshko

*
  • 3395
    • Профил
« Отговор #8 -: Август 02, 2017, 12:08:21 00:08 »
Снимката е брандирана от Драг Рейсинг България. Може да има още.
Съмнявам се, че ще покажат шевове къде е снаждано купето или какво точно и как се е изкривило.
нито пък някой ще каже каква е била причината за катастрофата.
Четох изказвания на Георги Петров, които бяха в стил, че колите под 10 и под 9 секунди са едва ли не черна магия, много трудно било да се разбере. Можело всичко да стане и каквото и да стане, то обяснението за него, е че колата е много бърза.
Тоест, председателя на федерацията ни казва, че бързите коли имат произволно поведение.
Аз пък разбирам, че бързите коли не подлежат на контрол от федерацията, правилата и техническата комисия.
« Отговор #9 -: Август 02, 2017, 01:47:08 13:47 »
Ходил съм няколко пъти на Кондофрей Ето горе долу колко са управляеми. Поне аз доколкото съм забелязал основните трудности са около старта, после уж зацепва.

Между другото тази снимка я виждах във фейсбук, нищо че нямам.  ;)

Неактивен Toshko

*
  • 3395
    • Профил
« Отговор #10 -: Август 02, 2017, 05:43:41 17:43 »
Сирокото го направиха и върви много направо. Те също имаха един момент в който не смеех да ходя на състезания или стоях само зад старта. Вече мисля, че не са опасни, все пак изглежда ноу хауто им доста е напреднало.
Това Ауди и на Гената С3-ката така се мятат, че не е за гледане.
« Отговор #11 -: Август 03, 2017, 08:59:28 08:59 »
И сирокото не се удържа явно, ето какво става като го поизпусне лееееко...явно при такава мощност не само хардуера е от значение, ами и човешкия фактор.
https://youtu.be/06v7A7fzHp4?t=2m20s

Неактивен Toshko

*
  • 3395
    • Профил
« Отговор #12 -: Август 03, 2017, 06:25:02 18:25 »
Имам чувството, че нямат шперове тия хора.
Това мятане става, когато се развърти една гума и почне да хваща сцепление и те мята на другата посока. Масово при пауър дрифт в завой, тоест с боксуване. Шпера като е торк, както е на мустанга, работи по-силно, когато през него се подава въртящ момент към гумите. Та тия шперове като върнеш газта и не очакваш какво ще стане и вътрешната гума тръгва да те завива като танк или булдозер.

Сирокото отначало като даде 9-ки беше много неуправляемо, все едно няма задни амортисьори, то бяха скокове буквално, то беше чудо.
В случая браво, че са дали пояснения с момичето и че се отчитат пред публиката.
« Отговор #13 -: Август 08, 2017, 01:59:56 13:59 »
Не съм навътре в нещата, но за аудито на Косьо не виждам смисъл да е скалъпвано купето.
 Виж това беше интересна конструкция но не бих казал че вървеше толкова.
IMG_1616

Неактивен Toshko

*
  • 3395
    • Профил
« Отговор #14 -: Август 08, 2017, 02:38:43 14:38 »
Аз се сещам за една причина поради която можеш да разпарчетосаш купе и после пак да го събереш.
За да вкараш клетка без дистанционни планки и да я завариш направо към конструкцията.
Обаче самите дистанционни планки позволяват да се направят пълни и качествени заварки на предпазната клетка. Клетката трябва да се свърже към купето през кутии отдолу. Само кутии осигуряват здрава връзка към праговете.

Толкова мощни и бързи коли трябва да имат отделно монокок шаси от тръби и отгоре да бъде облечено външното тяло на съответния автомобил.
Така се прави за коли от Мицубиши Еклипс до Ягуар XJ.

Стандартните автомобилни купета конструктивно са почти еднакви от 35 години и имат поне две слаби места.
1. Предния кош е хванат към пътническата клетка на две основни места, горе при ъгъла, който А-колоната прави в основата на предното стъкло; и
2. Долу през роговете към дъното на купето между тунела и праговете. Често има кутии между роговете и праговете.

И това е всичко, 4 стърчащи лонжерона държат окачването и двигателя в това число на върха на двата по-дълги е хваната торсионната щанга.
Има мърдане и усукване във всички посоки.

Отзад е много критична връзката между С-колоната (Це) и праговете, защото минава през задните калници.
Както и връзката на задното окачване и задния мост със праговете и С-колоната... Моста и окачването се падат посредата и няма достатъчно здрави греди в нито една от посоките.

Отзад отново има "рогове", които както предните се припокриват малко с праговете и са свързани с кутии. Моста се хваща около тази връзка.

Тоест, автомобилните купета са компромис само по себе си без изобщо да става дума за мощност, ускорение или пасивна и активна безопасност.
Просто прикачането на предни и задни колела по икономичен начин към компактна пътническа клетка позволяваща единствено превоз на неподвижни седнали с изправн гръб пътници е сериозен технологичен компромис.

Мощните и много бързи коли или изглеждат много различно от пътнически автомобил със 100 kW моторче, което е по-скоро баласт, отколкото двигател, каквото е основното предназначение на купето с което въпросния състезател се е опитал да се пребие, или са много ненадеждни, опасни и с малък ресурс. Много хубав пример е един ентусиаст, който сложи на обикновено купе на БМВ Е-34 турбиниран 3.8 л. 24 клапаните М-пауър... Най-забележителните му постижение е избухването на няколко задни стъкла при гонки по права линия на околовръстното...

Това мнение ще го пусна като отделна тема.