Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sajko

*
  • *
  • 13
    • Профил
Re: Генерация на редови шестак (M54B30)
« Отговор #15 -: Август 28, 2017, 09:18:20 09:18 »
jakiro, можеш ли да ми пратиш координати и по възможност снимки на вече изработени колектори от този човек?

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
« Отговор #16 -: Август 28, 2017, 10:44:28 10:44 »
Колекторите с равни дължини работят предимно във високи обороти и то с по-дълги валове.
Ако има ефект в ниските, той е от обединителя на тръбите, който прекъсва всяка отделна първична тръба в разширителен обем където се генерира отрицателна вълна. (Същото което правят предните гърнета с разширителна камера)

В този смисъл гледайте обединителите на правебите разплетени колектори максимално да приличат на тези на оригиналните.

С хубави оригинални колектори като тези, които имаш и разширителни обеми напред в генерацията ефекта е същия, ако не и по-добър.

Да, над 6.000 оборота равните дължини и обтекаемата форма на разплетения колектор имат предимство. Обаче повечето имат толкова и такива завои, че будят съмнение, че са просто за гъзария. Направени са да приличат на Формула-1, но са толкова спънати, ефекта им е никакъв. Завоите с малък радиус карат тръбите да се държат като такива с по-малко сечение. Лошото, е че колкото повече газове минават, толкова по-малка изглежда тръбата, защото преди завоя се задръства.

В този смисъл това което трябва да гледаш е голям диаметър на тръбите и много плавни и хубави обединители. Задължителен елемент е първичните тръби да имат поне две стъпала в диаметъра. От главата да излиза един диаметър, средната част на тръбите втори по-голям и преди бединителя да минават в трети още по-голям.

Всичко това го имаш в оригиналните колектори, стъпала, големи диаметри и много плавни завои.

Каквото и да купуваш, задължително предварително трябва да ти дадат дължини и диаметри и снимки на обединителите. Тръбите трябва да се сгъват на машина, а не да се ползват колена.

Неактивен sajko

*
  • *
  • 13
    • Профил
« Отговор #17 -: Август 29, 2017, 08:43:08 20:43 »
Опитвам се да кача снимките, но ми дава грешка, че папката за изображения е пълна, а качвам доста малки файлове.

Масово правените разплетени колектори се плетат в горната си част, за да може да се bolt on-ат на фабричната генерация, което не ми харесва като идея, защото всичко става много нагърчено, завъртяно и количеството топлина в коша се повишава. Най-адекватно от тази гледна точка изглеждат фабричните М3 колектори от Е36, както и Raceland колекторите пак за М3 (снимки 1 и 2).

След кратко проучване ми на българския пазар намерих следните предложения:
- Веселин Василев от Русе, цените са от порядъка на 500лв, приложените снимки са на колектори, чиито равни дължини са 50см на единия и 55см на другия, като и двата са с констанстно Ф42.4 през цялата дължина на тръбите. Не мога да кажа дали това са готови колена или огънати такива. (снимка 3)

- Пламен Стоянов от Русе, цени от порядъка на 150лв на цилиндър или ~900лв за колектори. По това, което виждам диаметърът на тръбите отново е еднакъв по цялата им дължина, като се гони 59-60см дължина на всеки колектор. Човекът изботва и гърнета. По отзив на мой познат работи много добре и изработените детайли са качествени. (снимки 4, 5, 6) Има и facebook страница, в която обаче качва снимки рядко: https://www.facebook.com/Plamen-Stoyanov-Performance-1003469013060438/
« Последна редакция: Август 29, 2017, 11:55:50 23:55 от sajko »

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
« Отговор #18 -: Август 29, 2017, 08:51:39 20:51 »
Това означава че за три месеца качените изображения към форума са се увеличили от един на два гигабайта. Проблема е там че предишния един гигабайт с него натрупали за 7 години а новия за 3 месеца. Аз всички снимки ги смалявам до 800 по 600 или малко по-големи и са под 200 кб.
Кой и как качи един гигабайт само тази година остава загадка.
Сега ще увелича лимита с още 500 мегабайта и ще видим кога ще свършат и те. Наистина моля снимките да се смаляват Защото големите снимки са отварят в нов екран което е неудобно и излишно. Ако е син на схема или чертеж и да те голяма резолюция океана Снимки на желе за да ги качваме 3-4 мегабайтови изображения е грехота.
« Отговор #19 -: Август 29, 2017, 11:27:12 23:27 »
https://www.facebook.com/JS-design-660759623990520/?fref=ts

Ето този прави неща дето може да си ги сложите в хола за декорация  ;D

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
« Отговор #20 -: Август 29, 2017, 11:42:08 23:42 »
И нищо не разбира, работи с налучкване и каквото си поръчаш.
Този също го питах за гърнета за мустанга и се мръщеше на 1.000 лева за две задни гърнета.
Само като му видиш  снимката на стената с генерацията за Порше с два завоя под прав ъгъл трябва да ти стане ясно, че е работено без мисъл.
Представете си на магистралата при затворени клапи каква тапа ще прави тази система, то по-добре да е с фабричната. А клапите ще са затворени, защото на отворени няма да се търпи.

Мястото за снимки е увеличено.

Неактивен sajko

*
  • *
  • 13
    • Профил
« Отговор #21 -: Август 29, 2017, 11:58:37 23:58 »
Редактирах предното си мнение, вече ще внимавам още повече колко големи снимки/картинки качвам.

Младежът от JS design е много добър, но при него трябва да ида с готов модел, като не е ясно дали ще ми обърне внимание, по това, което сподли Toshko.

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
« Отговор #22 -: Август 30, 2017, 12:04:05 00:04 »
Работи с колена, което обезсмисля начинанието, защото те са рестриктивни. Ако се ползват за прост турбо Хедър на 45, ОК, за такива дълги и мъчителни извивки, не.
Новия Хедър на сирокото на Хеед е ОК откъм първични тръби. Не идеален, но ОК.
Обединителя е малко шорткът, но търботое много голямо.

Малко и ти страдаш от същото като начинаещите аудиофили, не спират да усложняват проекта докато не го саботират напълно.
Измислихме ти супер система с три готови много леко модифицирани предни гърнета и задно от Е-39.
Провери дали оригиналното ти също не е проходно.

Снимки 1 и 2 са ОК, у-обединителя накрая не е ОК въобще, защото тръбите не са сляти плавно.

Неактивен sajko

*
  • *
  • 13
    • Профил
« Отговор #23 -: Август 30, 2017, 12:15:31 00:15 »
Дам, забелязвам и аз нотката на престараване. За момента ще оставя настрани всички тези варианти за разплетени колектори и ще се насоча към правенето на генерацията. Фабричното гърне от IS мотора (оригиналния на колата, 1.9 140к.с.) тапи във високи, а гърнетата за големите мотори са с 2 входа, което означава, че би се наложило още едно Y-съединение.

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
« Отговор #24 -: Август 30, 2017, 09:36:06 09:36 »
Единствено това е ОК, като обединителите му не са ОК:

Всеки елемент си има функция, ако елемента е бутафорен, съответно функцията я няма.

Ти си имаш достатъчно големи колектори със стъпала, ще ги терминаш в разширителни камери монтирани възможно най-напред и няма да се занимаваш с експерименти.

Но ако се поръчва от някого, трябва да бъде от този д тръби на съпала и по-големи и обемни обединители.

Вярно, че оригинално колата е била 4 цилиндрова.

Кой е най-големия двигател с гърне с единичен вход като на 523? Въпреки че проходно 63 си е проходно 63... Лексуса ми оригинално минаваше през единична 55 около 50 см, като я смених с 63 и направих хубав обединител преди нея колата тръгна много и разхода падна с 2 литра. Преди това известно време бях спрял да обръщам внимание на гърнета, но това определено ме накара да се замисля.

Неактивен jakiro

*
  • 259
    • Профил
« Отговор #25 -: Август 30, 2017, 09:13:19 21:13 »
Този колектор е правен от веселин василев и е от силистра и е същия човек за когото ме питаш.

Неактивен sajko

*
  • *
  • 13
    • Профил
« Отговор #26 -: Август 30, 2017, 09:24:04 21:24 »
Реално да, въпросът с колекторите е така, а за позиционирането на резонаторните гърнета нямам голям избор, защото под колата си има определено място за тях, единствено позицията на задния може да варира.

6-цилиндровата конверсия си беше голям и дълъг филм :D

Гърнето с 1 най-голям вход се слага на 320/323 и е 58мм вътрешно. 325/328/М3 са на двойни генерации до края.

jakiro, благодаря.
« Отговор #27 -: Август 30, 2017, 09:31:37 21:31 »
Лично на мен не ми харесват тия силистренските , не изработката а дизайна смятам за твърде оплетен . Това чудовище има пове 3 метра тръби нагънати в коша и единствения ефект ще е зверско греене на железата под капака . Спечелените 3-4 кс ще отидат зян от повишеното температурно натоварване . Дори и да се омотаят с керамика пак ефекта няма да е голяма щото тия нагънатите тръби не държат термо лента и почват още повече да греят .
« Отговор #28 -: Август 30, 2017, 09:50:30 21:50 »
Тези колектори без колена ако трябва да се изработват са много скъпи. То два дни трябва да настройват само машината да направи извивките точно (говоря за такава дето като свива тръбата не и намаля Ф-то), , после рязане ,заварки... отиде един чувал с пари.

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
« Отговор #29 -: Август 31, 2017, 02:39:47 14:39 »
Не било 523, най ми било 528.
Също така е като едното гърне на 540.

Ти го докарай до задното, ще намерим.
Има ги по 39 евро в е-бей...

Добавям хесъри и централна тръба от суперспринт, ето така трябва да изглеждат обединителите...