Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
Фалшива маркетингова тема в БГаудио
« -: Август 10, 2017, 11:18:04 11:18 »
Засякох фалшива тема в BGaudio от преди 6 години.
Румен Суванджиев известен още като Rutcho и bgaudio team си спретнали малко СЕО, да продадат едни колонки Каприхорн...
Интересно, че тогава не ни правеше толкова впечатление, а сега направо ми се наби в очите.

Как няма да умрат форумите, като масово са основани от търгаши и се поддържат като евтина алтернатива на онлайн магазин.

Потребител с 3 мнения, пита дали колони за 3.600 са добри. Започва темата. Във второто му мнение става ясно, че колоните са вече купени и има чувството, че се е прецакал. разказва също и за други покупки за 7-8.000 лева, между които и 32 инчов телевизор за 1.200 лева... Това ще бъде първият човек с колони за 3.500 и телевизор за 1.200, вервайте ми!!!
Има и трето мнение на този заможен потребител в което смирено благодари как са му отворили очите и се зарича, че следващият път ще им стане клиент.

Това, което е станало, е че Суванджиев е таргетирал хора с бюджет около 3.500 за колони и още 2.000 за усилвател, намерил е актуален модел фабрични колони на такава цена и с аверите му от аудио клуба са разиграли сценката. Потребителя Petar е абсолютно фалшив с 3 мнения. В темата си личи как няколко души участват съзнателно, а други няколко играят ролята на полезни идиоти.

Няма как да имаме форуми и нормално общество щом такива изпълнения минават незабелязани в продължение на повече от 5 години!

Възмутителното в случая, е че попаднах на всичко това, докато сърфирах и разглеждах от чисто любителски интерес и за удоволствие. Знаете, някои гледат обяви за коли, други четат каталози за техника, трети гледат обяви втора употреба.
Докато правех това, аз попаднах на едно съвсем друго занимание: "правене на пари" на гърба на нормалните хора, които сърфират за удоволствие преди да направят покупка.
Разбирате ли, докато ние живеем нормално и етично спрямо другите хора, те бачкат в същата сфера и правят пари от най-нормалното и естествено занимание за свободното време - обмен на опит в Интернет форум.

Уникално!

Цитат
моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,

Напиши нова тема Отговори на тема    Страница 1 от 2
 [ 19 мнения ]    Отиди на страница 1, 2  Следваща
  Принтирай   Предишна тема | Следваща тема
Цитат
Автор   Съобщение
petio   
 Заглавие: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,МнениеПубликувано на: Сря Авг 17, 2011 6:21 pm
чете

Моля за съвет относно тонколони Pioneer S-81-ql за окло 3500 лв.чифта и receiver Pioneer VSX-LX50 за окло 1700 лв.,
заслужават ли си парите ?

Върнете се в началото    Профил Изпрати лично съобщение   

Цитат
Nanko Rusev   
 Заглавие: Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,МнениеПубликувано на: Сря Авг 17, 2011 6:44 pm
има сериозен опит
има сериозен опит
Аватар

В англия цената е 1000 паунда за чифт. С доставката ще е далеч под 3500. Така че не, не си заслужават.

А дали си заслувават спрямо други модели за тази цена - няма как да ти се отговори. Не съм ги слушал, но на сляпо определено има други колони, които ми допадат повече лично на мен.  :D

Цитат
nikikoz   
 Заглавие: Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,МнениеПубликувано на: Чет Авг 18, 2011 6:37 am
има опит
има опит
Аватар

Казвам че със сигурност мога да похарча подобна сума пари по доста по разумен начин от това на което си се спрял. Ако те интересува ми пиши на имейла.

Хубав ден

Цитат
Rumen Suvandjiev   
 Заглавие: Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,МнениеПубликувано на: Чет Авг 18, 2011 9:53 am
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Аватар

petio написа:
Заслужават ли си парите ?

Ако нямаш предразсъдъци към DIY изделия, за тази сума можеш да получиш система, която с лекота да надсвири промишлена апаратура от два пъти по-висок ценови клас.
Мога да ти предложа например тази комбинация:

Изображение

Подробности за колонките тук :
viewtopic.php?f=13&t=15858

Изображение

Усилвател с EL34/KT66/6L6 с изходна мощност 20/25/27W , ултралинейна схема без обратна връзка, пълна симетрия от самия вход.

Разбира се, имам и много други проверени варианти...

Ако имаш желание, заповядай на прослушване.

Цитат
petio   
 Заглавие: Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,-БлагодаряМнениеПубликувано на: Чет Авг 18, 2011 2:36 pm
чете

Първо искам да Благодаря за мненията,досега не бях се включвал във форуми и останах мн. приятно изненадан. Сега да ви кажа защо зададох вапроса си.Преди няколко месеца влезнах в ''Техностар''-Пловдив с намерението да си купя TV,бях се спрял на ''Pioneer",дали продавача беше мн.добър или неосъществените ми детски мечти взеха превез-незная,но от магазина излязох с касова бележка за 7361 лв.,направиха ми и отстъпка 10% защтото си плащах кеш.Ето и списака-TV-32'' za 1299 lv.,gramofon za 296 лв.,Blu-Ray за 249 лв.,Рисийвър за 1779 лв. и Тонколони за 1869 лв-бройката.Естествено като се прибрах погледнах в интернет да сравня цените и останах доволен.''Лошото'' беше,че започнах да заглеждам и другите марки и въобще интереса ми взе да надхвърля детцките ми мечти.По принцип съм си фен на ретрото (40 годишен сам) дори жилището ми е в такъв стил.Известно време след покупката си започнах да се чувствам сякаш сам бил в елитен ресторант с неограничен бюджет и сам си порачал шкембе чорба и колкото повече чета толкова повече чесън си прибавям.В интерес на истината ''Pioneer'' не звучи толкова зле (поне за мен),но чувството на неудолетвореност (сигурно ви е познато) все повече се засилва.Сега зная,че рано или късно ще имам друга ''уредба''.Затова ще съм ви благодарен за всякакви съвети.

Цитат
N.Jordanov   
 Заглавие: Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,МнениеПубликувано на: Чет Авг 18, 2011 2:51 pm
има опит
има опит
Аватар

Ти си купил Pioneer-и за една торба пари и очакваш някой да те успокои, че са върха на сладоледа?

Ами не, не са ;)

:D

Sidesk - Multimedia software

http://www.sidesk.org

Цитат
Rumen Suvandjiev   
 Заглавие: Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,-БлагодаряМнениеПубликувано на: Чет Авг 18, 2011 3:24 pm
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Аватар

petio написа:
Известно време след покупката си започнах да се чувствам сякаш сам бил в елитен ресторант с неограничен бюджет и сам си порачал шкембе чорба и колкото повече чета толкова повече чесън си прибавям.

Наистина тъжна история, каквато за съжаление често се случва не само у нас.
По принцип идеята да се пазарува аудио в магазини, където се продават предимно перални и прахосмукачки е много погрешна.
Там персоналът е специално обучен да манипулира купувача, като не му остави никакво време да размисли за какво именно дава парите си.
Похватите са прости, но ефективни, особено за купувачи от по-старото поколение като нас, които сме били възпитавани в доверие към хората.
Ако имаше време да размисли, човек лесно би се усетил, че се е сдобил с озвучителни тела, които биха стояли добре в офис от пластмаса и метал, но не и в жилище в ретро стил, ресивър, който не става за слушане на музика и т.н...
За съжаление в твоя случай трудно може да се направи нещо - едва ли във въпросния маркет биха ти върнали парите просто защото не си доволен от покупката. От друга страна продажбата на старо би възстановила само част от похарчените пари.
Честно казано, не ми хрумва какъв съвет мога да дам в случая.
Все пак поканата да ми госуваш си остава...

Цитат
velinski   
 Заглавие: Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,МнениеПубликувано на: Чет Авг 18, 2011 3:40 pm
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Аватар

Основният проблем на продавачите-"консултанти" е, че хал хабер си нямат за стоката, която предлагат. Или говорят пълни глупости наизуст, или започва мъчително четене на спецификации от кашона на стоката пред клиентите. Ползата от такъв човек е нулева, вредата е огромна и не само финансова. Защото има хора, които наистина искат да сбъднат своя мечта.

Също така Pioneer (и Sony) нямат нищо, ама нищо общо със старата си слава! В момента бълват скъпи ширпотребни боклуци, правени в Китай. Плащаш една марка и 2 килограма пластмаси.

Цитат
petio   
 Заглавие: Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,МнениеПубликувано на: Чет Авг 18, 2011 6:38 pm
чете

N.Jordanov написа:
Ти си купил Pioneer-и за една торба пари и очакваш някой да те успокои, че са върха на сладоледа?

Ами не, не са ;)

:D

Да, в голяма степен си прав, че се надявах на някакво успокоение. Но се записах в този форум също и с надежда да науча повече по въпроса, за да не допускам същата грешка следващият път. Иска ми се и да се запозная с хора, които разбират, защото хората около мен си нямат хал хабер от тези неща. И когато събера достатъчно информация и знания да си купя нещо, което няма да ме разочарова. А за Пайнера мисля, че може да намери добро приложение за домашно кино.

Цитат
kygar   
 Заглавие: Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,МнениеПубликувано на: Чет Авг 18, 2011 10:54 pm
чете и пита
чете и пита

Направил си сериозна грешка с покупката на тези тонколони,но както виждам това си го разбрал и сам.По важното е да не я повториш отново,а това няма да стане,ако се допитваш, както сега ,до форума.Ходи и слушай различни системи и си изгради музикална и техническа култура,питай наистина знаещи и чуващи хора и след това купувай!
Цитирам ти извадка от търговската реклама на тонколоните:

High-End тонколони. Подходящи за фронтални при стерео или многоканално озвучаване. Подходящи и за задни в многоканално озвучаване при големи THX системи. Впрегнати са множество иновативни, акустични и инженерни технологии за прецизен брилянтен звук! За тези продукти няма смисъл да се говори много в България. Те са за определени любители, които знаят за какво става на въпрос.

Така не съм се смял доста отдавна :D  :)  :o  :P

Цитат
Zlatan Kitanov   
 Заглавие: Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,МнениеПубликувано на: Пет Авг 19, 2011 8:55 am
BG Audio Team™
BG Audio Team™

Възползвай се от поканата на Румен, ще останеш доволен, а след кратък размисъл и една-две безсънни нощи ще се сдобиеш и със системата, която той ти е предложил, ще се отървеш от маркетинговата уловка, в която си се хванал и всичко ще изглежда като далечен кошмар...

Цитат
Yoan Petrov   
 Заглавие: Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,МнениеПубликувано на: Пет Авг 19, 2011 9:00 am
BG Audio Team™
BG Audio Team™

+1 за предложението на Румен, DIY изделия от този клас нямат аналог на пазара.

Цитат
kromuilis   
 Заглавие: Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,МнениеПубликувано на: Пет Авг 19, 2011 9:54 am
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Аватар

+2!
:)

Цитат
tino_tkd   
 Заглавие: Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,МнениеПубликувано на: Пет Окт 07, 2011 4:16 pm
има известен опит
има известен опит
Аватар

Е стига бе хора, наплашихте човека. Аз мисля че си е купил едно прилично домашно кино само дето цената му е малко потресаваща :)

Сега сериозно, аз също съветвам колегата да приеме поканата на Румен за да излезе от "матрицата".

Цитат
Simonov   
 Заглавие: Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,МнениеПубликувано на: Сря Ное 09, 2011 1:11 am
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Аватар

petio
Не се притеснявай чак толкова много. Да, не е приятно, че по такъв начин си се подвел по маркетинговите похвати на Pioneer и уменията на продавача. Всъщност проблема е повсеместен. В днешно време, дори реномирани HIgh-end производители на класна аудио апаратура си позволяват да продават боклуци в лъскави кутии на космически суми, а разни блажени вярващи си ги купуват. Така на пазара се появяват усилватели изградени на базата на чип за 4 евро подпрян с криво клас C стъпало , набутани в алуминиева кутия с цена $10'000 а полудели Аудиофили се редят на опашки да ги купуват.

Малко по-горе беше дадено мнението, че ако имаш интереси засягащи необятният свят на аудиото, то добре е да задълбаеш малко по-дълбоко в техническата страна на нещата.

Поздрави :)

Цитат
goldbyrk   
 Заглавие: Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,МнениеПубликувано на: Съб Яну 21, 2012 1:23 pm
чете

Simonov написа:
... а полудели Аудиофили се редят на опашки да ги купуват.

....

Къде са опашките за които говориш?

Цитат
ivo_drag   
 Заглавие: Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,МнениеПубликувано на: Съб Яну 21, 2012 2:01 pm
чете и пита
чете и пита

В Пловдив или са полудели или има много бълъци.Рисийвъра не го коментирам,но да ти искат и да дадеш 3500 лева за две колонки е престъпно за мене.Техноглупостите ще почнат да искат и по 1000 лева за Тъндър след някой ден. Те чифт Klipsch Reference 82 са 2000 лева бре хора.

Продължавам,защото момчето са го метнали и с рисийвъра.Цената на новия модел VSX-LX52 е 1299 лв.А неговия е от 2007 -ма година и в момента е 1199 лв. при официалния вносител на Pioneer.Направи ми впечатление,че това чудо на техниката е с мощност 7х150 вата и захранващ трансформатор от 410 вата.Някой може ли да ме светне как се правят тези магий от Pioneer.

От модератора: Не е нужно да пускаш ново съобщение. Има си бутон за редактиране в такива случаи.

Цитат
kygar   
 Заглавие: Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,МнениеПубликувано на: Съб Яну 21, 2012 9:07 pm
чете и пита
чете и пита

Тя магията е лесна-добавяш само една измислена нула и става от 7х15w на 7х150w :D  :)

Цитат
Zlatan Kitanov   
 Заглавие: Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,МнениеПубликувано на: Пон Яну 23, 2012 9:20 am
BG Audio Team™
BG Audio Team™

Няма никаква магия! Много е просто - както някой беше казал - "нали е усилвател на мощност - вкарваш малко, излиза много..."  :lol:

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по   Давай
Напиши нова тема Отговори на тема    Страница 2 от 2
 [ 19 мнения ]    Отиди на страница Предишна  1, 2

За десерт, мнение от темата за колоните, които Суванджиев продава:
Цитат
Zahary   
 Заглавие: Re: Тонколони CapriHorn ще има за Коледа.МнениеПубликувано на: Пет Дек 09, 2011 1:01 pm
чете

Отделих повече от месец да чета в Интернет и да ходя на прослушвания на тонколони в различни магазини а и при познати.
Целта ми беше да се сдобия с колони в клас 3000-4000 лева, на които да слушам разнообразна музика - както класически хард, така и джаз, електроника, блус.
След видяното и чутото включително и на Експото в Гранд Хотел София, мога спокойно да твърдя, че моделът CapriHorn за мен е най-добрият избор в ценови диапазон до 5000 лева - говоря за чисто нови колони. Пълнокръвна звукова картина във всички звукови регистри и изненадващо широка сцена, при положение че колоните бяха на метър и половина една от друга. Басът е точно какъвто харесвам най-много, с дълбочина и бързина едновременно!
С две думи - това е моят избор!

Захари има две мнения и пише в БГ Аудио...

Адрес на фалшивата тема: http://www.bgaudio.org/forums/viewtopic.php?f=15&t=21317

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
Re: Фалшива маркетингова тема в БГаудио
« Отговор #1 -: Август 10, 2017, 12:02:50 12:02 »
Фалшивия маркетинг на Caprihorn продължава в специалната тема за тях:

Цитат
Номинален импеданс - 8 Ohm
Номинална мощност - 75 W
Чувствителност - 90 dB/W/m
Честотна лента - 29Hz - 30KHz@-6dB

Тук става интересно, изредени са всички мечтани характеристики, да можеш да слушаш тихо, но с голям детайл и сцена, ехххх... И това е постигнато с възголям мидбас и куполен високочестотен пуснат от ниска честота, но с междуцентрово разстояние от поне 15 см:
Цитат
Останалите характеристики са традиционните за този модел:

- Широка честотна лента, съчетана с компактни габарити
- Отлична стерео картина дори и при близко разположение на тонколоните една от друга
- Чудесен микродетайл, позволяващ комфортно слушане дори и при ниски звукови нива
- Отлична съвместимост с всякакви усилватели - както транзисторни, така и лампови
- Непретенциозност по отношение разположение близо до стени или мебели

Интересно какво щеше да стане ако ги беше измерил и малко нагоре и малко надолу от оста!
Такъв тип двулентови системи са достойни за пластмасово Хитачи от 80-те, а не за хай-енд за 3.500!

Останалите характеристики освен, че оформлението е BVR или Експоненциална/Хиперболична хорна, са че филтъра е първи ред.

Абсолютно не е вярно, че не са претенциозни към помещението! Няма такава хорна, която да не използва помещението за продължение на контура.
Абсолютно не е вярно, че звучат добре или че имат каквато и да било сцена. Слушал съм ги на експо и бях в абсолютна почуда за какво става въпрос и какъв е този плосък звук!
На Суванджиев освен Caprihorn съм слушал и изделията с Мангер, които също звучаха тъпо. По никакъв друг начин не мога да опиша звука.
При това никога не съм подхождал с предубеждения към Румен Суванджиев. Винаги съм подхождал с уважение и интерес, ако може да чуя или да науча нещо ново. Няма какво да се чуе от този човек, просто с теми като цитираната излагацията е огромна!

Говорителите Фостекс струват около 500 долара за чифт басове и около 150 долара за чифт високочестотни. Имат вносител в Европа, така че всеки, който има около 550-600 евро може да си вземе нужните говорители.
Щом Румен Суванджиев пише във форум, редно беше да публикува чертеж на кутията и схема на филтъра.
Който иска да си купи частите за 1200-1300 лева (колкото струват целите ми трилентови ОБ колони с 18-ки и ленти) и да си ги направи сам, който иска да му даде 3.500 и да ги слуша готови. Така е абсолютно честно!
Всичко останало е измамен маркетинг и неетична СЕО оптимизация и няма място в уж свободен Интернет форум за взаимопомощ!
Комбинацията от говорители си я има от Фостекс:

Интересно ако разровим сегашните теми в БГ Аудио дали няма да излязат текущи фалшиви теми...