Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Колата ми е по-бавна отпреди
« -: Септември 10, 2017, 05:31:17 17:31 »
Здравейте, искам да ви споделя, как вместо да си направя колата по-бърза, стана по-бавна, за което обяснение ще ми трябва помощ. Вчера на драга, цял ден давах с малко над секунда по-бавно време отпреди някои модове. Не че ми е толкова зор за времето, по-скоро откъде идва разликата, нали гоним прогрес, а не регрес с колите си... Единственото което съм променил са колекторите, които разтъргах(описание на проекта е тази тема: http://penkiller.com/index.php/topic,1362.0.html )
, картерните газове съм ги пуснал за сега просто навън, за да не ми цапа всичко, докато измисля какво точно да ги правя, нов съединител и едни 15кг добавени от вибро и шумоизолация на пода.... А на усет по-улицата в средните върви многоо добре, но от известно време при даване на газ във високите обороти, моторът се чува по-различно, по-шумен е, бучи и сякаш тъпче. Примерно все едно има високо честотни прекъсвания и няма ряз. Така го усещам, но на доускорение от 2500 до към 3500- е супер. Странна работа, не ми се вярва да е от колекторите, освен да е заради махнатите картерни газове, но пък там не трябва да има никакво съпротивление, но пък няма и вакум. :))
Дайте да го разнищим това, че от кола бореща се за средни 14-ки отиде на високи 15-ки...

Неактивен Toshko

*
  • 3632
    • Профил
Re: Колата ми е по-бавна отпреди
« Отговор #1 -: Септември 10, 2017, 05:52:05 17:52 »
Ако е стояла колата без да се кара просто инжекторите клеясват и леко се запушват. Това е. Мустанга също прави така. Отделно ако си наливал на Лукойл.
Горива: http://penkiller.com/index.php/topic,1679.0.html
Ламбда сондите ти ако не са ОК също се отразява.
15 кг на около 200 коня кола са много и се усещат. Сенатора ми твърдо 10 кг ги отразяваше като 1/10 от секундата до 100. 15 кг са 1.5 десети. И ако не са баш 15 кг а повече ето една част от проблема.

Систематизираме:
- тегло;
- гориво;
- инжектори;
- ламбда сонди;
- бобини/кабели/свещи - проверка.

Въпроси:
Гуми, спирачки? Друго? Количество гориво?

Едно слагане на лош бензин (omv 95) ни е горило свещи и бобини на Мерцедес W220 - 500.

Дай точни данни. 60 фута, време, терминална скорост преди и сега.

Снимки?
« Отговор #2 -: Септември 10, 2017, 06:27:10 18:27 »
Проблем с дюзите почти веднага изключвам, защото преди два месеца са минали стенд за проверка, работеха перфектно. А през тези два месеца, колата не е седяла и е навъртяла над 2000 км във всякакъв режим. Все пак ще пробвам някоя добавка(препоръки за марка?).

Когато ходя да карам се опитвам всеки път всичко да е еднакво, за да е максимално обективно, тоест отивам с еднакво минимално количество бензин, сипвам на шел винаги(кво ми продават всеки път е различна тема). Килограмите също не мисля че са голям фактор в случая, защото тавана+ всички колонки, дръжки, лампи, централни конзоли пластмаси, лайстни, жабка, духалки и т.н. ми ги няма, които със сигурност имат 10 кг. А за добавеното тегло съм сигурен, че е до 15кг, защото го мерих.

За ламбда сондата не съм се сетил, тя играеше ли роля постоянно?

Гуми, джанти са същите. Свещите са нови. В бобините бих се усъмнил най-много. Две смених преди 4 години. Една е сменена от предишния собственик, другите са си оригиналните.

На първата снимка са стартовете ми от вчера. Първия ми старт е 14.5  възможно е, защото е точно като моята кола, но все пак не ми се вярва...всички други стартове са 15.9 , въпреки че го усетих добре първия старт.
Втората снимка са времената ми от миналата година 14.799 и 1.95 на 60фута

Неактивен Toshko

*
  • 3632
    • Профил
« Отговор #3 -: Септември 10, 2017, 08:10:01 20:10 »
Ти имаш първи старт по-добър от миналата година с по-висока максимална. Даже имаш по-добри 60 фута от Мустанга на Божурище даваше около 2.2, ама терминалната му е 165-167, където го спре прекъсвача на трета.
Тоест, ти си дал един нормален, даже хубав старт и после нещата са се объркали, така ли? Виждам после 138 км/ч терминална, което е понижена максимална мощност.
Т.е. между първия и следващите стартове нещо е станало?

Правилно ли съм възприел фактите? Изводите отделно ще ги обсъждаме.
« Отговор #4 -: Септември 11, 2017, 09:52:32 09:52 »
Всичко е правилно разбрано!

Но на мен някак не ми се вярва. Чудя се дали е възможно да има грешка в измерването при първия старт? Защото при разлика от над секунда ще се усети със сигурност от шофьора, а като че ли бяха горе долу идентични всичките стартове. Правеше ми впечатление, че забива много муцуна, веднага след тръгване и от там 60-те фута са зле. Разликата от 1.9 до 2.1 си е бая.

Неактивен Toshko

*
  • 3632
    • Профил
« Отговор #5 -: Септември 11, 2017, 12:39:02 12:39 »
Абсурд. И да направи такава вярна грешка? Т.е. да ти познае терминална и времето от миналата година?

Изгърмяла ти е бобина след първия старт. Аз на Божурище бях по същия начин и не можех да обясня какъв е проблема. След месеци ми даде грешка Coil COP-D, което е бобината на 4-ти цилиндър. Преди това ми даваше catalitic converter efficiency below threshold - bank b. Т.е. хващал е излишък от кислород в контролната ламбда от същата страна като прекъсващата бобина. Много дълго време го умувах и имах различни оплаквания.

Това е да видиш колко субективни са сетивата ни и защо меренето е задължително.
« Отговор #6 -: Октомври 03, 2017, 01:37:57 01:37 »
Как да хвана коя бобина е, като няма грешки и задните ми сонди за изключени? А 6 нови бобини са 500лв хах...
« Последна редакция: Октомври 04, 2017, 01:29:55 01:29 от genuine lover »

Неактивен Toshko

*
  • 3632
    • Профил
« Отговор #7 -: Октомври 03, 2017, 10:38:27 10:38 »
Аз поне не можах, не съм се и опитвал де.
Накрая ми написа COP coil D.

Тествай ги нещо, пробвай мултицета може да види нещо.
Аз бях решил да пускам правоъгълни импулси на усилвател и да гледам каква искра дава някаква свещ.

Принципно не е лошо да се сменят всичките, по възможност с нови по-силни. Нали искаш да турбинираш.

Какъв нов съединител си сложил? Да не е по-тежък?

Замислял ли се да сложиш два резонатора отпред на изпускателната система? В момента какво представлява системата?

Неактивен Toshko

*
  • 3632
    • Профил
« Отговор #8 -: Октомври 03, 2017, 08:55:25 20:55 »
Като се замисля.
Открил съм начин да проявявам такъв тип грешки.
Карам на висока предавка с около 1500 оборота продължително, тоест на 4-та и 5-та. По нагорнище или леко надолнище на 4-та или пета с около 1500 оборота с постоянна лека газ. Също и леко ускорение, ама съвсем леко.
Това вади грешка или не ефективен катализатор или директно прекъсване или бобина.
Става и на нови Опели.
« Отговор #9 -: Октомври 04, 2017, 01:41:13 01:41 »
Съединителят си е същият, нормален Сакс. За изпускателната система, мисля че си наясно от темата ми. Не успях да свърша нищо по тази част тази година...

Сега много се ослушвам и забелязвам, че на ниските предавки се забелязва невървене. На 1-ва и 2-ра има тъпчене. От 3-та нагоре е супер, което е странно.

Неактивен Toshko

*
  • 3632
    • Профил
« Отговор #10 -: Октомври 04, 2017, 01:01:52 13:01 »
Хм, да не би верно да е от разстъргването. По-малък товар, по-бързо променящ се режим. По-голям товар, по-бавно променящ се режим.

Знаеш ли какво е станало. Може би.
Ограничените колектори преди са били край на системата и са генерирали изсмуква що вълни при прехода в първичните тръби на системата.
Сега няма тази разлика в сеченията и няма и разширителен обем, затова дългите прави тръби го мъчат, както мъчат всеки двигател.
Сещаш ли се, сега мотора е куплиран към досадно дълги тръби, които целите му "тежат".

Теорията ми харесва. Помисли и ти.

На мен затова ми дойдоха такива ниски с резонаторите с камера.
« Отговор #11 -: Октомври 05, 2017, 11:47:14 11:47 »
Нещо не ми се вярва да е от колекторите. Единственото, което се промени е, че преходът към по-тясно се измести 2-3 см след фланеца, докато преди беше преди фланеца, още в колектора. На картинката със стрелките показвам къде се е случвал преходът преди и след и как изглежда тръбата след фланеца.
« Отговор #13 -: Октомври 10, 2017, 10:15:37 10:15 »
Горивото вече трети път го сменям и няма никаква промяна. Еднакви са симптомите на болния..Маслото смея да твърдя, че е много добро-Torco. Откакто карам с него, колата по принцип върви повече. Вчера поръчах дебитомер, че от край време искам да го сменя. Следващата стъпка е да сменям бобините...Чудя се дали да правя дребни ненужни експерименти, като да върна картерните газове както си бяха, но така пак всичко ще се омаже. Свещите са хубави и съм ги проверявал преди 3000км. Инжекторите също. Остава варианта наистина да е от колекторите и явно ще трябва да сменя цялата генерация назад, за да се оправи или подобри даже надявам се. Скоро ще трябва да успея да поръчам гърнетата.

Неактивен Toshko

*
  • 3632
    • Профил
« Отговор #14 -: Октомври 10, 2017, 11:07:24 11:07 »
Картерните газове не цапат чак толкова. Пробвай да ги върнеш. Може да имат връзка със смукателя от друго място и да смуче въздух през картера.

Щом само се е преместило стеснението сигурно не е от колекторите. А и от тях тръгва във високите. Лексуса тръгна навсякъде като го отпуших точно там.