Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Колата ми е по-бавна отпреди
« Отговор #15 -: Октомври 13, 2017, 02:18:28 02:18 »
След сменен дебитомер едни 20+ коня и 10+ нютона се появиха. Харесва ми, доста!! но това не решава казуса, какво прецаках преди това..Сега си изкара малко над заводските показатели, но може и още. Дайте съвет с какво да продължа, не ми се сменят всички бобини хаха. Ламбда сондите какво им се гледаше на диагностиката? Едната ми се струва, че изобщо не мърда стойността и. Задните сонди може ли да оказват влияние, въпреки че са изключени? "Чувал" съм, че на субаро, като се махнат задните почва да бърка разхода.

И тоя пад на 5000 почва нещо да ме дразни. Не се усеща като прекъсване или пад, по-скоро се усеща до тези обороти еднакво и после почва да върви малко повече. Възможно ли е нещо авансаторите да бъгват работата?

Неактивен Toshko

*
  • 4175
    • Профил
« Отговор #16 -: Октомври 13, 2017, 07:34:08 07:34 »
Тя със VVT ли е?
Задните ламбди нямат общо. Обаче предните имат. Трябва да са поне еднакви.
Гледа се скоростта и амплитудата. Ако едва бавничко мърда значи не става.
« Отговор #17 -: Октомври 13, 2017, 09:19:34 09:19 »
Да с VVT и на двата вала. Ще си поиграя с ламбда сондите. А дебитомерите и двата по компютър даваха еднакви стойности, но всъщност има разлика. По-лесно е да го смениш отколкото да проверяваш дали работи коректно.

Неактивен Toshko

*
  • 4175
    • Профил
« Отговор #18 -: Октомври 13, 2017, 10:12:32 10:12 »
Ако си със спортен филтър, частиците, които пропуска удрят елементите на дебитомер с висока скорост и ги повреждат. Отделно маслото се полепва и не съм сигурен дали се чисти ефективно дори със спрей.

Имам два дебитомера и с единия колата по не върви.

Ввт-то като се развали трака, няма как да не разбереш. Или няма да мести правилно и ще даде грешка.

С какво направи тези графики?
« Отговор #19 -: Октомври 21, 2017, 10:10:17 22:10 »
Със спортен филтър съм, но не ми се иска да го махам. Графиките са от къстъм модул от един руснак, който се слага на мястото на оригиналното дисплейче и показва много голяма част от данните, които могат да се видят с VAG-COM.