Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Колата ми е по-бавна отпреди
« Отговор #15 -: Октомври 13, 2017, 02:18:28 02:18 »
След сменен дебитомер едни 20+ коня и 10+ нютона се появиха. Харесва ми, доста!! но това не решава казуса, какво прецаках преди това..Сега си изкара малко над заводските показатели, но може и още. Дайте съвет с какво да продължа, не ми се сменят всички бобини хаха. Ламбда сондите какво им се гледаше на диагностиката? Едната ми се струва, че изобщо не мърда стойността и. Задните сонди може ли да оказват влияние, въпреки че са изключени? "Чувал" съм, че на субаро, като се махнат задните почва да бърка разхода.

И тоя пад на 5000 почва нещо да ме дразни. Не се усеща като прекъсване или пад, по-скоро се усеща до тези обороти еднакво и после почва да върви малко повече. Възможно ли е нещо авансаторите да бъгват работата?

Неактивен Toshko

*
  • 4848
    • Профил
« Отговор #16 -: Октомври 13, 2017, 07:34:08 07:34 »
Тя със VVT ли е?
Задните ламбди нямат общо. Обаче предните имат. Трябва да са поне еднакви.
Гледа се скоростта и амплитудата. Ако едва бавничко мърда значи не става.
« Отговор #17 -: Октомври 13, 2017, 09:19:34 09:19 »
Да с VVT и на двата вала. Ще си поиграя с ламбда сондите. А дебитомерите и двата по компютър даваха еднакви стойности, но всъщност има разлика. По-лесно е да го смениш отколкото да проверяваш дали работи коректно.

Неактивен Toshko

*
  • 4848
    • Профил
« Отговор #18 -: Октомври 13, 2017, 10:12:32 10:12 »
Ако си със спортен филтър, частиците, които пропуска удрят елементите на дебитомер с висока скорост и ги повреждат. Отделно маслото се полепва и не съм сигурен дали се чисти ефективно дори със спрей.

Имам два дебитомера и с единия колата по не върви.

Ввт-то като се развали трака, няма как да не разбереш. Или няма да мести правилно и ще даде грешка.

С какво направи тези графики?
« Отговор #19 -: Октомври 21, 2017, 10:10:17 22:10 »
Със спортен филтър съм, но не ми се иска да го махам. Графиките са от къстъм модул от един руснак, който се слага на мястото на оригиналното дисплейче и показва много голяма част от данните, които могат да се видят с VAG-COM.
« Отговор #20 -: Февруари 24, 2019, 12:07:58 00:07 »
Здравейте, дайте идея от какво идва този пат около 5200 оборота, много е дразнещ.. Нормален и здрав VR6 не прави такива проблеми. Масло вериги, обтегачи са сменени(тоест веригите не са разтегнати, VVT би трябвало да си работи перфектно) такъв отчетлив пад, всеки път на едни и същи обороти, трябва да има специфична причина :/
« Последна редакция: Февруари 24, 2019, 03:00:21 15:00 от Kristiyan.K »

Неактивен Toshko

*
  • 4848
    • Профил
« Отговор #21 -: Февруари 24, 2019, 08:02:59 08:02 »
Много е изразен и което е още по-странно, въртящия момент след пада е повече отколкото преди него.
Резултата повтаря ли се на различни отсечки?

Нещо или адски много пречи или запалването или впръскването има някакъв проблем.

Един полу-оборот, тоест такт при 5.300 трае 0.00566 секунди. Затова време звука с да кажем 500 м/с изминава 283 см тоест, ако е нещо, което пречи и то не е стеснение, то се намира на 141.5 см от клапаните.

Реалните фази да кажем 220 градуса ни дават малко повече време 0.00692 секунди или 346 см, което двупосочно е да кажем 173 см.

А може тази дължина да е цялата, тогава двигателя вижда накрайника на задното гърне и цилиндрите си пречат един на друг.

Припомни ми моля те какво и защо бяхме проектирали.
Не може да няма предни гърнета.
« Отговор #22 -: Февруари 24, 2019, 10:06:59 10:06 »
Според мен трябва да направиш логове на аванс, инжекторно време и постъпващ въздух, за да се види кво причинява пад-а.
« Отговор #24 -: Февруари 24, 2019, 01:30:04 13:30 »
Е как така пада, и после пак се качва? Или нещо връща аванса там поради някаква причина (значи логове и на дет. датчик), или е аномалия със vvt-to, и промените по колата, може да е било настроено като почне да се скапва пълненето да компенсира до плавна графика чрез vvt, а сега след промените пълненето да се скапва по-рано, отколкото се включва тая компенсация? Като завършиш хардуерните промени, съветвам те да я ремапнеш на дино с товар, може да стане много много по-добре настроена, и този проблем да изчезне, освен ако не е хардуерен.
« Отговор #25 -: Февруари 24, 2019, 02:53:59 14:53 »
Мисля че се сетих нещо!! Колата я имам от почти 7 години и позабравям какво що.. Още в началото реших, че ще ходя да ми я чипосват.. Отидох в Годеч и сега, като гледам графиката от диното, проблема се е появил точно там, май, май. На дино графиката се вижда, че преди "чипа" няма такъв пад, а след нея се появява точно в тези обороти. Майсторът тогава очакваше дете, беше разсеян и не успя да ми отговори защо се получава така.

Интересно е, че при движение не се усеща, като пад, ами се усеща, като "В-тек", така да се каже. Тоест до 5000 върви еднакво и тогава се усеща малък буст. А не да върви, после да спре и после пак да тръгне.

Още нещо интересно е, че се усеща на 100 октана гориво. На 95 октана просто не се усеща този бууст след 5000 и си тъпче.

Хардуерните промени спрямо заводско състояние са следните:
1. Чип
2. Портнати изходи на колекторите
3. По-широка с 3мм, двуцевка(даунпайп)
4. Картерни газове оставени в атмосферата
Двигателят е в перфектно състояние, 10000-15000км след основен ремонт, който аз съм правил, всичко е чисто без нагари. След ремонта определено тръгна по-добре колата.

На около 130см са катализаторите. Почти съм сигурен, че не е в тях проблема, защото сега сглобих генерацията с други катализатори, че моите бяха кофти заварявани.

На около 170см е средното гърне, което не съм пипал не съм и разглеждал.

Неактивен Toshko

*
  • 4848
    • Профил
« Отговор #26 -: Февруари 24, 2019, 08:14:44 20:14 »
Получих лоши отзиви за Адлер. Вярно, че от негови конкуренти, но казаха, че след Адлер идвали хората да им оправят колите.
На мой приятел маха дпф и чипоса А6-3.0тди и пак, нещо имаше мислене в някакви обороти, обаче май в ниски.
Да не се повтарям, обаче електромобилите ще ни решат всички такива проблеми.
Раждало му се дете, това действа стимулиращо по принцип. Защо не си я доправили сега? Колко ти взе, че напоследък нещо е скъпчия.