Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 3632
    • Профил
Споделям някакъв случаен линк за нано покритие:
https://www.familyfervor.com/products/ceramic-coating
Просто защото е евтино.

Облепването с фолио излиза към 8.000 (осем хиляди) лева. Нанасянето на нано покритие също е над 1.000.

Това е несериозно. Като маркетинга на "супер" маслата, Айфон, Инфинити, усилвателите Линн и хранителните добавки с мрежов маркетинг.
Преди няколко години един нов среден модел на Инфинити със 170 коня дизел го пуснаха на пазара за 112.000, а след 6 месеца го намалиха на 78.000 и дадоха повече екстри в тази цена. Какво искат да кажат Инфинити на всичко купили кола през първите месеци?
- Че са глупаци разбира се. Благодарим на Инфинити, помним добрината им.
Със супер маслата се изложих сериозно. Подведох се, че Амсойл още се правят с група IV и група V базови масла (ПАО и естери), докато те от повече от 10 години са му отпуснали края и реално са смазочни течности без одобрения и стандарти. Разчитат на мрежов маркетинг при който някой лично те убеждава и ти ги продава.
Айфон какво да го коментираме, въвеждат в новият си модел функции от LG G3, което е на почти 4 години. Батериите им са смешни, след 16.00 часът не търся приятели с Айфон, защото им е паднала батерията.
Усилвателните Линн използват чипове като LM3886 в стандартни, дори леко кривящи схеми имат импулсни захранвания и струват по над 10.000 лева. Тоест, моят DIY усилвател за 500 лева е по-качествен.
Хранителните добавки по 30 лева за бурканче от 100 грама също разчитат на мрежов маркетинг и дума от уста на уста. Всъщност са над 80% протеини, аромати и подправки, като куркума. Защо за 30 лева не си купуват минимим 400 грама риба тон, която ще съдържа не 80, а 140 грама протеини не знам.

* * *

Предлагам в тази тема да качваме евтини, но все пак качествени продукти за поддръжка на външния вид и интериора.
Re: Вакса, нано покритие, пастиране на автомобилна боя
« Отговор #1 -: Октомври 03, 2017, 05:04:03 17:04 »
Мога да кажа какво ползвам точно сега за кожен салон - първо измивам с хладка вода + бебешки неутрален сапун или душ-гел, марката според това какво има вкъщи, правя го с мека памучна кърпа, и вярвате или не излиза все пак някаква мърсотия (или боя), защото леко потъмнява кърпата. Чакам да изсъхне хубаво, и с памучен тампон нанасям това, намира се и в Бг за 15-20 лева:
http://www.salamander.de/english/salamander-collections/care-products/
От него мажа навсякъде, и след час когато е попило напълно, мажа още една ръка. Доста ми харесва как стои кожата, определено я омекотява и прави по-еластична, това разбира се за 100% естествена кожа. По един път пролетта и есента мисля е напълно достатъчно. Преди ползвах Gliptone за много повече пари, честно да кажа аз разлика не виждам.
По повечето от другите точки няма да се изказвам, защото не съм компетентен, но специално за Айфон-а няма как да си замълча, даже пускам отделна тема, за да не се размиват разделите на форума:
http://penkiller.com/index.php/topic,1869.0.html