Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aз БЯХ един от най-върлите фенове на Андроид и го ползвам още от началото на ОС. Тъмните времена няма да споменавам, защото бяха тъмни, а ще започна с опита ми от андроид 4.2.2, и разочарованията ми с LG и други известни и безизвестни марки.
От излизането на LG G2, съм ползвал всичките - G3, G4, G5, + съм тествал да речем почти всички други марки, като говорим предимно за флагмани, които са били във мен за рефлаш, смяна на ром-ове, ънлок/лок на буутлоудъри и какви ли не софтуерни и хардуерни мод-ове.
Първо ще започна с отвращението ми към LG:
G2 - Перфектен телефон за времето си, звяр! На 3 месец изби жълто петно на дисплея, горе в дясно, точно над процесора. Гаранционни смени на дисплеи, на третия път избрах връщане на парите. 100% от бройките са с този дефект, ако още го няма споко, ще се появи. Традиционно слаб съпорт - излиза официално с 4.2, максималния ъпдейт е до 5. Иначе, върви прекрасно и със 7, но това с дисплея не е нормално. + GPS никога не проработи като хората (при един от ремонтите му сменяха лентов кабел и пак нищо).
G3 - Още със вземането го чувствах клас надолу от G2 като изработка. Аз лично като проблеми съм имал със засичане на сим и мемори карта, и слаба в сравнение със 2-ката батерия. При гейминг или интензивна работа може да се напече до степен "неприятно за пипане". Имаше и нещо нередно с уайърлес нета, но така и не разбрах софтуерно или хардуерно беше. Масови проблеми със изгорели дъна. Поне излезе 6-ца за него, и почти всички дефекти се покриваха гаранционно. Разкарах го докато беше много нов, защото предположих какво ще стане и със моето дъно при това греене.
G4 - Е*ах ти камерата!!! Нечовешка в сравнение с другите тогава. И това е всичко. Издържах го около месец, честно да си кажа не съм имал телефон със по-слаба батерия, никога. Малко след това се появиха и оплаквания за bootloop (пак прецакани дъна), които се увеличиха лавинообразно и даже до колкото знам в началото на 2017 някакви организации започнаха да се съдят с LG.
G5 - бях си казал никога повече, но носталгията надделя, пък и модулния дизайн ме привлече. от начало се изкефих много, но една хубава тъмна вечер забелязах изтичане на светлина в края на дисплея, на черен фон се забелязваше много. Хубаво си викам, ще го преживея. До момента в който след няколко седмици исках да го покажа на един приятел, пускам черния фон и О, ИЗНЕНАДА - белите икони от статус бар-а се отпечатали в екрана, и на черен фон се виждат. Е тогава вече избеснях, продадох го и извадих от шкафа Siemens ME45 Winter edition ;D
Разбира се започнах проучване какво да си купя, G6 тъкмо беше излязъл, но не го и погледнах. Първото което се сетих - отидох в магазин на оператор и започнах да цъкам мострите. Доста модели на Самсунг и Сони имаха проблеми с дисплеите, вярно са там по цял ден на зарядно ама не е нормално според мен висок клас телефони да имат такива проблеми. HTC M10 има един добър приятел - какви ли не разнородни бъгове му дава, наистина малки, но много дразнещи, пък и те имат голяма партида скапани дисплеи, разочароваща батерия. U11 с това стъкло е като все едно държиш мокър сапун, а и има саморазлепили се бройки. В крайна сметка след всичкото четене и разпитване се оказа, че най-безпроблемния флагман е - няма да повярвате - Huawei P9, P10 не го обмислях, защото беше твърде нов, а тази грешка повече няма да направя. Засилих се аз да взема девятката, ръчках, пробвах, всичко ОК. И откъде ми дойде да пробвам звука как се чува на слушалки - майкооооо, пълно тенеке. Не че много ползвам слушалки, но се случва, а и както казах, за мен не е допустимо флагмани да си позволяват такива излагации. Тръгнах си с празни ръце и толкова.
Тука искам да отворя и една скоба за Андроид като цяло, самата ОС има основни бъгове в 6 и 7 версия, които не са за пренебрегване, а и явно не са лесни за премахване, щом още се появяват. Визирам най-вече проблеми с мрежата и загубата на мобилен интернет/данни при смяна на клетки, забиване на определена честота и подобни системни смешки, редовно форс клоуз на приложения и функции, неочаквано пиене на батерия и какви ли не притеснителни неща. Да не говорим за личните данни, всяко приложение иска достъп до какво ли не, Гугъл допълва и без това пълната информация за вас, но този път има и постоянната ви локация постоянно (не се лъжете че ако изключите позиционирането то реално е изключено), може да ви чете и слуша цялата комуникация и т.н.. От намерен или откраднат телефон могат да ви източат и майчиното мляко, ако не е криптиран (а се обзалагам, че почти никой не го е криптирал). Да не забравяме и супер досадните реклами, които вече съдържат дори видео поп-ъп-и. Повечето андроид телефони са бавни, и със времето на ползване стават все по-бавни и забили, абе най-просто казано ОС не е 100% стабилна. Няма андроид флагман, който да е получил ъпдейти повече от 2 версии на ОС, даже по-често получават само една и това е.
Сега ако очаквате да изсипя толкова хвалебствия за китАйфона - ми няма. Просто си работи както трябва и това е. Аз от отчаяние взех 6S Plus, защото ми изпадна на добра цена, на която можех да го продам за 5 минути ако не ми допадне. Е, не го давам, даже и насила! ;D Първо изработката - ми метал и стъкло, ама солиден, тежък, изпипан детайл, няма и микрон луфт, мърдане, поддаване, скърцане. Хубави удобни бутони с приятно цъкане. Като компоненти, просто всичко работи както се предполага че трябва, няма компромис с едно за сметка на друго. Батерията 2 пълни дни без да спирам никакви комуникации, средно прави екран 7 часа. Отпечатъка, а и самия интерфейс реагира светкавично. Натискаш, и приложението вече е отворено. Лаг няма, никъде, никога. Един път не е забил или мрънкал за нещо. Камерата като за телефон е супер, снима видео да ти падне чейнето. Какво повече да искам от него?!? Дори не ми трябва и по-нов модел, то аз на този не мога да смогна на скоростта, за да търся по-бърз, по-мощен и т.н. И последно, поддръжката и сигурността са на друго измерение, последния ъпдейт iOS 11 от преди няколко дни го има и за 5S, който е на 5 години, а телефона може да го отключи друг, само ако ми е отсякъл и взел пръста, ако съм го обявил за загубен/откраднат в iCloud, и Тръмп не може да го отключи.
Просто НЕ е само маркетинг, вие какъв маркетинг на Айфон видяхте в Бг? Някой умрял билборд и реклама през оператор маркетинг ли е?

Неактивен Toshko

*
  • 3457
    • Профил
Re: Защо преминах на iPhone след много години на Android
« Отговор #1 -: Октомври 04, 2017, 12:37:52 12:37 »
Много интересна публикация, накара ме да се замисля сериозно.
Това заради което избягвахме iPhone отначало, че е по-ограничен,  иска регистрации и приложенията са по 1 долар, сега всичко това стана много по-голям недостатък на Андроид.
Иска регистрации, бомбардира с реклами, шпионира и събира информация.
Другия недостатък на Андроид е че вече се свързва като медийно устройство, а не като флашка и това създава големи проблеми особено с Леново. Аз бях свикнал да точа като от флашка и беше много по-удобно.

Разглеждал ли си раздела за сърфиране в Интернет. Примката около потребителя се затяга и го вкарват изцало в маркетингови канали. Достъпа до научна, популярна и развлекателна информация на практика е прекъснат. Всичко това става в еко системата на Гугъл и Андроид.

Може ли обаче потребителя да комбинира Епъл с Бинг, Яху или някаква по-алтернативна търсачка?

Иначе първият ми Андроид е HTC Evo-3D, още го пазя, защото има страхотна стерео камера и работи с телевизора ми LG, снимам 3D и гледам 3D. Дойде със страхотен Андроид 2.2 или 2.4 нещо такова. От там нататък само го разваляха. Ъпгрейдна се до 4.2 или 4.4.
Процесор 2х1.3 гхз, рам 1 ГБ., нечувана и невиждана машина със 3D екран. Той още е сензация за хора, които не са виждали. Пак бих си купил 3D телефон, защото е истинска причина да го притежаваш.
Преди HTC-то имах два други брилянтни телефона, даже три, Sony-Ericsson K700 и K800 и Блекбери Bold. Някак телефон като HTC-то беше естествено върхово продължение на предишните 2-3 модела.
Следващият ми телефон беше LG G3, купих го една седмица след като видях рекламата с лазера. Също така, това и до днес е един от най-малко облъчващите телефони, ако не и най-малко облъчващият. HTC-то още можеше да се ползва, но LG G3 си беше подобрение отвсякъде. От първия стерео екран, на първия QHD и наистина и до сега QHD-то на G3 е най-доброто, което съм виждал, сравнимо е само с 28 инчовия ми 4K Dell на 3 месеца, сравнимо ако не и по-добро.
Истината за жълтите петна... 1. 99.99% съм сигурен, че са от интензивно ползване на зарядно. Направих ги и на Lenovo Vibe P1 и на Lenovo Vibe K5 Note.
2. Дойдоха след един ранен ъпдейт, който развали много неща и съкрати живота на батерията. Купих го юли 14-та, ъпдейта дойде края на август и прецака много работи.
Жълтото е по-скоро и над контролера на картите и над лентовия кабел. Все пак това са телефони с 1.8/2 ампера зарядни, а лентовия кабел е лентичка/реотан.

Друг ъпдейт според мен прецака лазерния фокус и вече фокусира като нормален телефон.
Моя имаше и петна и неработеща мемори карта, а аз не знаех, че има две години гаранция. Накрая даде син екран и изгасна безмълвно завинаги. Някой ми каза за гаранцията и ми дадоха нов без задния капак и батерия, купих една батерия, а задния капак си ми беше нов защото съм го ползвал с калъфа, който го замества.
Дадох го на друг член на семейството, който буквално тумби Букинга и Модните сайтове по цял ден и телефона е перфектен повече от година и половина. Няма жълто, няма проблеми. Снима, върви, държи батерията. Ама си стои на 5 или 5.1 и неще да се качва на 6, а го има за него.

Аз в момента съм с две леновота, които са перфектни sans жълтите петна. VIBE P1 е с 5000 батерия. В планината и на ски ходя само с него, никога не му свършва тока. K5 е 3500 и също държи без проблем повече от ден. P1 е Уникален и бих казал луксозен, метален, готин. И двата са с 8 ядрени процесори, P1 е с 2 ГБ, K5 Note е с 3 ГБ. P1 го купих за 550 лева мисля, а K5 е купен за 450 и ми е подарък.
При 180+ грама P1 e доста тежък, веднъж го изпуснах върху лицето си и ми сцепи леко горната устна... на две места... Хахахахах, ако ти е смешно ще ти кажа, кой е единственият по-тежък 5.5 инчов телефон, твоят iPhone 6+ и 6s+ с десетина грама  ;D
Жълтите петна не ми пречат, ползвам 8 ядра и много рам и много памет за без пари. Екраните са много ярки при нужда, много по-ярки от на LG и от на Айфон.
Използвам функцията за диктуване, особено за по-обяснителни публикации във форума.
Най-добрият интерфейс, който съм ползвал си остава HTC, всичко е добро, подредба, дизайн, клавиатура, умен е, всичко е едно ниво над всичко друго, което съм виждал, ЛГ, Айфон, Леново, Самсунг, Хуавей. Самсунг а е особено зле като софтуер и GUI.

Определено се замислих за Айфон, защото аз не съм избрал Андроид, а по-свободната платформа. Ако Епъл е днешната по-свободната платформа, ще избера нея. Независимо от техния Fraudent маркетинг.

Самсунг са бесни пръчки, това е ясно. Един приятел казва, че копче за балтон няма да си вземе Самсунг.

Хуавей с камерата Лайка с два сензора като на телескопа Хъбъл... Хм... Ако не излезе нов стерео  3D телефон бих си взел. Нали знаеш, че истинската двусензорна камера е Лайката. Прави снимка от два сензора, черно белия снима и взема детайлите, нюансите и светлосилата, а цветния дава само цветовете. Това е технология използвана за първи път в Хъбъл, а за втори в камерата на Лайка за Хуавей. - Уникално.
За слушалките, може би трябва да се ослушаш пак. Имаме в офиса, ще преслушам.

Страхотна тема, поздрави!