Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 3948
    • Профил
Тази тема е преместена в Автомобилизъм само за регистрирани.

http://penkiller.com/index.php?topic=1176.0

16.06.2017, Внимание: Процеса на проектиране и търсене на изпълнител беше доста дълъг и труден, основно, защото всички си мислят, че разбират от всичко, а всъщност нищо не разбират. Темата за готовите гърнета е тази: http://penkiller.com/index.php/topic,1359.0.html - в нея ще намерите снимки, рисунки, чертежи, обяснения и видео на готовите монтирани и тествани гърнета!

* * *

Сега ще Ви кача малко картинки за да се информирате, после ще споделя разсъжденията си.

И така, необхосимостта е налице, първо никога не е имал звук който много ме кефи, отвън е супер, но отвътре до колкото го е имало е бучене и то на твърде висока честота!
До сега бях с Flowlaster с ** камери, но изгниха и вътре се разпаднаха. Бяха доста добри, защото при ниска скорост и ускорение имаха звук, който обаче не ми харесваше много освен с газ со дупка, а при постоянна скорост по магистралата колата беше напълно безшумна.
Няма да купувам пак такива, защото както казах ме дразнеха, а и не смятам, че е редно да се разпаднат на 62.000 км!

Ще направя дизайн като на АМГ - проходни с дълбок звук и същевременно тихи!
В средните гърнета-резонатори ще вградя реплика на ***на каквото си искам*** ви резонатори от флоумастера.

Повече следващият път!

Снимки отгоре-надолу:
1. Флоумастер от по-тихите - вътрешно устройство;

2. Отворено оригинално гърне от Мустанг S197 ГТ 4.6 V8
гледайте си го другаде
3. Чертеж на проходно средно гърне с ексцентрична главна тръба и двоен хелмхолцов резонатор ;

4. Рисунка на проходно задно гърне състоящо се от хелмхолцов резонатор свързан с изхода, проходна тръба излизаща през тръбата на резонатора, шумопоглъщаща камера със съществена дължина на подаване на входната и изходната тръба, изходна противовъзвратна камера позволяваща отрицателното налягане да се използва за изсмукване на изгорели газове от единия край на изпускателната система, а не за засмукване на въздух от атмосферата и по-голям изходящ накрайник;

5. Оригинално задно гърне на *****, просто гениално, всички атрибути на шумозаглушителя, но в проходен дизайн!
и това си го намерете сами[/b]

Ако натиснете на снимките по-надолу, ще ги видите уголемени! - ама няма, защото вече са в раздела за регистрирани  :P :P :P