Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: >>Представяне на нови потребители<< ПИШЕТЕ ПЪРВО ТУК >>
« Отговор #120 -: Август 29, 2019, 11:59:48 23:59 »
Добър вечер,
Казвам се Марин и съм на почти 40 години. От известно време не живея в България.
Като юноша бледен минах през фаза на създаване на колони с двама приятели, но от тогава минаха 20 години и не съм пипал нищо.
През последите ден / два изчетох малка част от аудио форума в раздела “Направи си сам“.
Признавам си, че ще чета повече и ще питам, защото съм лаик...

Това е и причината да се регистрирам.

Професионалният ми живот е свързан с банковата сфера, анализът на данни и един специфичен софтуер - SAS.

Радвам се, че изчетохте тези тези глупотевини и стигнахте до тук...

Успех!
« Отговор #121 -: Септември 05, 2019, 01:25:57 13:25 »
Привет на всички, викат ми Фани и съм зависим :) Най-вече към музикални тематики. Надявам се, че ще си намеря някакво място тук. Основно чета, но понякога ми се иска да напиша по нещо.

Неактивен Toshko

*
  • 5245
    • Профил
« Отговор #122 -: Септември 05, 2019, 02:42:19 14:42 »
Привет, добре дошъл!
Имаме нужда от писатели, читатели си имаме  ;D
Пускай и общи теми, няма проблеми.
Разкажи на каква система слушаш, каква музика харесваш - имаме даже раздел за музика и клипове
« Отговор #123 -: Ноември 12, 2019, 07:31:07 19:31 »
Здравейте  :)
Казвам се Добромир и съм от Златоград.
Занимавам се с автомобили, имам малък автосервиз.
Радвам се че има такъв форум
Желая ви Успех !

Неактивен detson

*
  • **
  • 19
  • Я да видим туй що все още работи
    • Профил
« Отговор #124 -: Ноември 14, 2019, 02:27:14 14:27 »
Здравейте.Името ми е Христо,най често ми казват Ицо.Форума ми стана интересен и след долу горе 7месеца реших да се регистририрам.По принцип рядко пиша ,но ще видим с времето.Първия си усилвател го направих мисля 1979г. лампов с ЕЛ84.Трансформатори от Лира68.Трудни времена ,високи напрежения и нещо не ми се понравиха лампите.По късно пробвах с една Вермона и накрая подарих всичко лампово на един приятел.Първия транзисторен веднага след ламповия.2N3055 естествено най добрия транзистор за всички времена BD-не се намираха.За схеми от списания Млад конструктор, Радио ,Радио телевизия електроника.Незная на кого са разработки и т.н.Говорители на Благоевград 15инча 30вата на 4ома то други нямаше.Пищялки лентови и досега буквално не искам да ги виждам,писна ми от смяна на лентички 1980-1985г.Бях в средното и доста различни усилватели правех  за приятели и познати.Филтрите за колоните на слух.Навиваш развиваш докато ти хареса среза.Кондензатори от корабите всякакви руски метални МБГО , тогава имаше.Качество не се гледаше, важно да свири без изкривяване ,поне чуваеми.После се появиха готови усилватели Пайнер,Техникс,Акай и други и Студио.Минах през няколко дека Хитачи,Айва,Техникс, Унитра,Сони ТЦК51 много здрава машина.Айва правеше невероятен запис който после на други свиреше много добре.От 85 до 87г бях дисководещ в Слънчев бряг и много техника премина.Помня един НЕК 4х50ВТ и Сони-то.Тонколони едни Jamo110ВТ и другото самоделки с български говорители.87 отидох студент и всичко беше продадено или подарено, всичко, дори микрофоните без един ,български от Златния Орфей.После семейство и т.н. 10г нищо не съм правил.Купих си ЦД българско един усилвател Филипс/любима марка/ФА567 направих две 80ВТ колони и това е до ден днешен.Сега чета и пак си мисля нещо да направя и ще пиша какво съм сътворил.Ами те това е.

Неактивен Toshko

*
  • 5245
    • Профил
« Отговор #125 -: Ноември 14, 2019, 02:55:06 14:55 »
Добре дошъл! Тъкмо ще раздвижиш форума.
Аз имам една идея за супер усилвател, която както е тръгнало няма да осъществя и мога да ти я дам.
За колони нямаш проблеми, стига да имаш достатъчно място и пари вече се получават страхотно свирещи колони.
« Отговор #126 -: Ноември 15, 2019, 09:23:20 21:23 »
Здравейте !
Името ми е Любомир. Приятелите ме наричат Любо, а роднините Любко :).
От 30г. се занимавам с ел.техника , но хобито ми е електроника.
Радвам се че има такъв форум , в който се споделят идеи, а не ти се обяснява колко си тъп.
Благодаря !

Неактивен Toshko

*
  • 5245
    • Профил
« Отговор #127 -: Ноември 16, 2019, 09:17:14 09:17 »
Добре дошъл!
Няма нужда да обясняваме на хората колко са тъпи. Пенкилер е на има-няма 10 години, доста по-млад от големите форуми, съответно на цялото основно мъжко население ни е отдавна подробно обяснено колко сме тъпи и вече си знаем и живеем с това знание отдавна  ;D
Пусни една тема да ни разкажеш за електрониката си.
« Отговор #128 -: Ноември 30, 2019, 02:02:42 14:02 »
Здравейте!
Казвам се по идентичен с потребителското ми име начин...
Как сте? Вече съжалявам за регистрацията си. Не съм партизанин, няма как да влизам в тези на пръв поглед шеговити рамки, но на втори поглед - безумни. Щях да питам нещо, но вече не искам. Явно мястото, на което съм попаднал, е лично и авторитарно, като фокусът на вниманието на форума е върху велможата-създател. Велик е, разбира се, и голям. По български, по балкански, и най-вече - по болшевишки. Но нямам времето, което се изисква да му отделям и не смятам да си изпълня задачката по отбелязването на седем мнения, че да раста в тази  йерархия, приличаща на "Светът на Уейн". И ето, че пожелавам да се отрегистрирам, но вероятно няма начин - сам съм попаднал в капана и никой не ми е виновен. Е, в такъв случай това е първото и последното ми мнение, приятен ден, и въобще - успехи в начинанията, Тошко! Не общувай със странници и чужденци! Бог да бди над теб и всичките заплахи срещу ти с гръм да поразява!

И помни формулката на успеха: регулация, регулация, регулация!

Неактивен Toshko

*
  • 5245
    • Профил
« Отговор #129 -: Ноември 30, 2019, 07:13:17 19:13 »
Здравей. Харесва ми стилът ти на изразяване!
Всички изгонени или наказани във форума са в списък в една от съседните теми и ми се струва, че са общо 4-5 човека за 10 години. Гоним или наказваме само за откровени простотии, фашизъм, нацизъм, расизъм, обиди и писане в пияно състояние. Разбира се запазвам си правото да изгонят някого и по друга причина.
Изтрити мнения няма. Теми разделям или местя с извинение и обяснение.

Благодарение на нововъведението регистрация и минимум едно мнение за да можеш да пишеш във всички раздели имаме около 100 нови потребители, всичките пишат и споделят само смислени неща.
Към тази мярка имаме и правилото, че разделите за регистрирани са видими над 15 мнения. Там има информация, която я няма никъде другаде в бългороезичния Интернет, а може би и въобще. Тази информация беше свалена между стотици и хиляди пъти преди да я преместя. Без един отзив или регистрация. Нула. Един двама са влизали буквално да дрищят и даже не съм ги наказвал, защото са дрищили предпазливо. Мисля, че миналата година разчистих 5 годишни мнения на потребител, който не е влизал от тогава, а сегашната ми гледна точка и знания вече категорично ми позволяват да заключа, че това са глупости.

Останалите рангове на потребителите са изцяло шеговити и не водят до нищо.
Ако желаеш ще ти направя каквато искаш потребителска група и ще те сложа сам в нея.

Сега аз да ти обърна внимание на нещо. Регистрирал си се за да питаш нещо. - пояснено в конотация, че ще ми/ни направиш добро едва ли не, не, ами направо ще ни подобриш качеството на живот като ти дадем една безплатна няколкочасова консултация.
А да споделиш нещо?

А да си направя блог и да ти продавам реклами искаш ли? Или да ти тупам позьорски снимки от скъпи коли, че да цъкаш с език или да псуваш, което ти харесва повече?