Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: >>Представяне на нови потребители<< ПИШЕТЕ ПЪРВО ТУК >>
« Отговор #180 -: Януари 14, 2021, 11:38:06 11:38 »
Здравейте. Казвам се Емил. От малък обичам да разглобявам и поправям. Завършил съм Технически университет София със специалност телекомуникации. По време на следването си бях правил усилвател с ТДА7294, като се налагаше да пренавивам траф, да правя платки и беше монтирано върху стара пдч плоскост, но пък свиреше супер :). После правих и колони с български говорители. Колоните още си работят и май с ограничените познания, които съм имал и помощта на баща ми с кутиите, са станали добре. Наскоро смених иглата на един стар грамофон, от ГДР и получих и колоните към него. Изненада ме хубавото звучене. От няколко седмици ме е обсебила идеята да си направя сносни book-shelf колонки. И започнах да чета и търся и стигнах до този форум :) Изненадващо е колко много говорители се предлагат и колко малко информация е налична за техническите им параметри. Дори и за немски говорители като МАК/Магнат.
Поздрави,
Емо

Неактивен Toshko

*
  • 5668
    • Профил
« Отговор #181 -: Януари 14, 2021, 12:32:55 12:32 »
Здравей, добре дошъл!

Колко сносни колонки? Много е важно.

В малък обем свирят само говорители с относително тежка мембрана, нисък резонанс, висок механичен качествен фактор и мощен мотор.

Има китове на Seas, правиш си направо 10 инчови двулентови с апериодично оформление, т.е. вентилиран със загуби добре демпван затворен обем.

Пусни тема :-)
« Отговор #182 -: Януари 15, 2021, 09:57:00 21:57 »
Здравейте, казвам се Кристиан!
Открих форума сле като търсих в интернет тема за направата на изпускателна система за един мой проект Мерцедес 190 с 5.0л. V8.
Попаднах на темата на Toshko.
Занимавам се с ремонт на Мерцедес.
« Отговор #184 -: Януари 17, 2021, 01:12:27 01:12 »
190 5.0!!!
Добре дошъл!

306 коня ли е?

Да, мотора е 306кс. С ecumaster електроника и ръчни скорости.
« Отговор #186 -: Февруари 02, 2021, 02:43:48 14:43 »
Здравейте, казвам се Йордан!
В момента следвам Софтуерно Инженерство трети курс в ПУ.
Още от малък имам спомени за аудио системата на баща ми и с какъв мерак той си пускаше музика. Но след като си взехме LCD телевизор се наложи цялостна промяна на холовата секция и съответно тонколоните, усилвателя и колекцията му от CD дискове се качи на тавана.
Преди 3 години след като се преместих във Пловдив много исках да си взема едни активни Edifier, но баща ми предложи неговите тонколони и усилвател. От тогава допълвам колекцията му от дискове и отделно взех един Bluetooth рисийвър за да пускам филми от лаптопа.
Усилвателя е Technics SU-V500M2 с две тонколони Тонакс 06 (Нискочестотни: ВКН 1033, Средночестотни: ВКС 2531 и Високочестотни: ВКВ 2531).
Преди една седмица нискочестотните говорители започнаха да тракат и да пукат (най-вероятно защото си бях играл с еквалайзера преди и го оставих на 13Db boost на честоти под 50Hz). Сега осъзнавам че това не е било правилно и бих искал да възстанова тонколоните и отделно вече да взема субуфер.
Видях че има налични ВКН 1033 и ВКН 10330, но не знам кои биха били по-добрия избор. Имам и още други въпроси за тези Тонакс 06 (каква вата да взема, с какво да се уплътнят сглобките, средночестотните говорители и още други) но може би би било по-добре да отворя тема за това.
Поздрави Йордан :)

Неактивен Toshko

*
  • 5668
    • Профил
« Отговор #187 -: Февруари 02, 2021, 02:51:02 14:51 »
Добре дошъл!

Пусни една тема с линкове към наличните говорители. Старите ги пази, ако се случи така, че се запалиш и напреднеш в хобито може да си ги ремонтираш.