Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ^Del^

*
  • 204
    • Профил
Koй ходи на фитнес
« -: Февруари 28, 2011, 10:44:44 22:44 »
Нека всеки който ходи на фитнес се запише в тази тема и сподели резултатите си по следния начин:
От колко време тренира? Размери и тегло (височина-кг-ръце-гръдна об)-актуални и най-добри.Какви суплементи е използвал всеки от вас (за стероиди е ясно,че никой няма да си признае  )

Аз тренирам от 3 години,висок съм 177см,тежа 92кг,обиколката на ръцете ми в момента е 46.5 студени и 47.5-48напомпени,гръдната ми обиколка е 127-8см.Най-добрите размери до които съм стигал са 95кг и 48см ръка студена.

Рядко вземам каквито и да е било суплементи... през живота си съм изпил следното  креатин (приблизително около 1кг),протеин (приблезително около 3кг),глутамин (350грама),МегаМен Витапак на ГНС (пакет за 1 месец-това нещо прави чудеса  ).
В момента не пия нищо.
Your ass must get jealous of all the shit that comes out of your mouth!

немо

*
Re:Koй ходи на фитнес
« Отговор #1 -: Март 01, 2011, 11:44:11 23:44 »
Аз ходя...от около 6 месеца....ама не съм много стриктен  ;D през последния месец взех да ходя рано сутрин преди работа,щото вечер ме домързява  :-\ Резултатите са,че от 92-3 кг.+ ясно забележими наченки на шкембе и паласки сега съм 86кг. с едвам забележими наченки на шкембе и паласки   8)  .По принцип имам леки проблеми с гръбнака(кръста).Сутрин се събуждах схванат да си е_е мамата.От как спортувам(фитнесувам) няма такива проблеми,от което съм мнооого доволен.
Принципа не тренировката ми е прост:ако нещо не го правя с удоволствие просто не го правя!Случвало се е да отида в залата,да се преоблека,почвам,обаче нещо не ми спори,тегля му една майна и прекратявам  ;) на сила хубост не става  ;)
Суплементи приемам по 2-3 пъти на ден...през зимата Ариана тъмно,през лятото светло..... ;D
« Отговор #2 -: Април 23, 2011, 01:43:29 01:43 »
Аз ходя от около 7 месеца но от декември мината година не ходя заради катастрофа в най скоро време пак ще почна  ;D . Мерки само ръка съм мерил  най добра 44,5 студена ::) и 45,5,46 след тренировка. Добавки не съм зимал до сега и не мисля да зимам за напред  ;D

Неактивен ^Del^

*
  • 204
    • Профил
« Отговор #3 -: Април 26, 2011, 11:50:31 11:50 »
Коко95, я дай мерки - ръст,кг... преди да започнеш как ти бяха мерките... и ако може снимки.

Ако за 7 месеца си направил 45см ръка,при това изчистена (не говорим чак да е нафибрена,но да не си дебел) имаш най-якия ген който съм чувал/за който съм чел през живота си ??? Без да искам да те обиждам,за момента подхождам резервирано към написаното от теб ::)

Неактивен Toshko

*
  • 3404
    • Профил
« Отговор #4 -: Април 26, 2011, 06:03:27 18:03 »
Аз силно се замислям да тръгна пак докато още не ми се е смалила ръката под 40 см  :D
Висок съм 193 см, тежа между 93 и 98 килограма, два пъти съм бил малко над 100 ама се плаша и ги свалям. Принципно съм строен ама ме е страх да не изпусна положението.
Обикновенно разчитам да си стресирам мускулите първите пъти, след това залагам на по-малко серии, но по-дълги. Гледам да мога да направя две серии по 15-18 повторения и на третата на 10-12 да издъхна. - това за ръце и рамене. На лежанка за гърди хич ме няма. За крака нямам нужда никаква, защото карам ски, плувам и т.н.

Странно ама за среден гръб много трудно си намирам вярната позиция, независимо дали със свободни тежести или на машина. Все оставам с усещането че не съм го натоварил, как ли не го лъжа.

За врат обичам да тренирам също така, обикновенно прав с голям лост и бая тежести, примерно общо над 70 килограма.
Да вземем да отворим една тема за упражнения?
Ето я:
http://penkiller.com/index.php/topic,254.new.html#new

Неактивен ^Del^

*
  • 204
    • Профил
« Отговор #5 -: Май 04, 2011, 06:02:52 18:02 »
За гръб и на мен ми е зорно, там бая чалъм си има докато оцелиш правилното изпълнение на упражненията (т.е. да не идват от ръцете).А когато и ръцете са ти силна група съвсем става трудно положението ??? Ако съдя по размерите на ръцете спрямо килограмите и ръста и на теб би трябвало да ти "вървят".

За врат - т.е. за трапец? Или за врат?

Неактивен Toshko

*
  • 3404
    • Профил
« Отговор #6 -: Май 04, 2011, 06:50:25 18:50 »
Така де за трапец.

За врат съм тренирал последно като ученик. После в университета имах много лоши навици за четене и съответно имам малко щракане във врата от време на време и поне веднъж на зима се сецвам много грозно високо между лопатките... Та не смея баш за врат за да не си засиля дископатия ли е шипове ли са, каквото е там  :D Ама природата е била благосклонна и нямам и нужда  :D :D :D

Уууу, чакай тогава да се пофаля, врат 43-44 и прасец долу-горе колкото врата...

Ако ти кажа с какви тежести тренирам за горно рамо, обещай да не ми се смееш... А рамо имам при това твърдо.
... 5-7 кг... - това на свободни тежести 3-4 серии по 10-12, като последната я изнасилвам до където мога, примерно 16-18. С 10 кг, на ръка това де, последната серия няма да я докарам до никъде... - много странно.

И друго ми прави впечатление, по фитнесите е пълно с хора, които не са оформени, даже и нямат ръце като мен, а примерно тренират с двойни и тройни килограми. Това значи ли че правят нещо грешно или просто са "злояди"?
Според мен се хвърлят на схеми, които са за професионалисти или за много напреднали, които изискват и съответното хранене и съответните добавки.

Неактивен ^Del^

*
  • 204
    • Профил
« Отговор #7 -: Май 04, 2011, 07:57:58 19:57 »
Проблема може да е от много неща,или комбинация от много неща ;D И аз съм забелязал такъв стремеж - да се вдига тежко,а това е излишно.Като си тренираш правилно,те килограмите сами си идват. И все пак всичко зависи в до голяма степен и от организма ти и реакцията му.

Повечето хлапетии дето се силят,обикновено хем не изпълняват правилно упражнението (включват много странични мускули или не натоварват пълноценно тези за които работят) което естествено не дава резултат.Много повече може да постигнеш с умерени килограми и правилно изпълняване на упражненията.
Някои хора пък просто са предразположени да бъдат сухи и жилави - нямат маса,но пък имат сила.Аз имах един приятел който ако го видиш,дори няма да заподозреш,че тренира,а си вдигаше доста сериозни килограми ??? При това правилно изпълняваше упражненията.

Вече е не малък и процента на назобените хлапаци,дето пият по толкова стероиди,че могат да станат лица на фармацевтични компании ,а резултатът е "някъде там" -както би казал агент Мълдър :D

Когато се тренира за хубаво тяло ( приемаме,че не сме на стероиди),важно е правилно изпълняване на упражненията,умерени тежести (т.е. да ни тежат,но същевременно не прекалено,трябва килограмите да са така подбрани,че да контролираме тежестта),много важна е храната,визуализацията(колкото и да не им се вярва на някои) и не на последно място почивката! Ако се вземат стероиди, важни остават само храната и тренировката  :D

Между другото има не писано правило,че за добра физика (не говорим в стил Мр.Олимпия,а за хармонична добре развита приятна за окото физика), трябва обиколките на прасецът,ръцете и врата да са приблизително равни ;D В този ред на мисли,добре си :)

Неактивен Vankoto

*
  • **
  • 32
  • Maaaan, I'm HOT
    • Профил
« Отговор #8 -: Май 08, 2011, 12:56:54 00:56 »
хаха, интересна тема... Освен Опелджии, май вси сме и фитнес маниаци  ;D Та аз ходя от близоооо ...хммм....7 години , НО (с голямо НО ) с големи прекъсвания... Принципно не държа на зверски големите мускули, а на добре оформеното изчистено тяло... Ако искате вярвайте никога не съм си мерил обиколки, размери и т.н. .... В момента съм 187 см висок и тежа точно 100 кг и в момента съм изключително близо до перфектното изчистване(само пресата остана, но при мен тя е много трудна, поради ген....дори една филийка хляб ми се лепи и много внимавам какво ям и пия), може би трябва да сваля около 5 кг за да се получи, нооо напоследък леко ме удари мързела и не съм правил кросчета от 3-4 дена. Иначе през ден бягам от 2 до 6 км и след това същото разстояние ходене... За да уточня, когато са 2-3 км ходя да бягам (аз го наричам) на пресечен терен, смисъл направил съм си маршрут из квартала в който живея, включващ пътеки, стълби, прескачане на огради, спускания, изкачвания и пр. ... Като разстояние не е много, но след това се чувствам по-"утрепан" отколкото когато бягам 6-7 км на алея. Един път съм се чистил до състояние да ми се виждат фибрите на мускулите и бях 87 кг... Другото което е, че в момента нямам възможност да ходя на фитнес зала ( а лятото и отбягвам) и силовите ми тренировки се състоят в т.нар стрийт фитнес или всеизвестните "лостчета". Тренировката ми се състои от 3-4 серии набирания от по 6-7 възможно най-бавни и чисти повторения с пускане до долу  и с почивка между повторенията от 1-2 сек. Всяка серия е с различен надхват, освен една, която е на две успоредни лостчета, така да го нарека... Като една серия задължително е зад врат. Също така правя и "кофички", възможно най-чисти, без разни люлеения и размахвания на краката, 2 бавни серии и 2 бързи до отказ... Останалото е коремни преси и лицеви опори с различни положения на ръцете всяка серия, но това е постоянно и си ги правя вкъщи... След тази "тренировка" обикновено се чувствам изключително напомпан и ходя като терминатор  ;D

п.п. Днес по "молба" от баща ми, бях на селски фитнес  ;D Първо се разходихме до един наш парцел, който е доста треволясал, буренясал, дърволясал или накратко запустял и неподдържан и така или иначе скоро ще го чистим и ...навлязохме с две брадви и едно мачете (любимия ми инструмент) и направихме към 30 колчета за доматки  ;D , които после в двора на къщата трябваше да се набият на местата им, където ще поддържат доматките, а за целта първо им се правят и дупки... Та да ви кажа, за толкова години няма тренировка, след която да съм се чувствал толкова изтощен и нацепен така както от редкия, но плодотворен "Селски фитнес"  ;D
« Отговор #9 -: Май 11, 2011, 07:00:03 19:00 »
Del Ръст 185 кила 94-95 последно като се мерих. Ръката не ми е чиста има за горене ;D  7 месеца ходя на фитнес иначе преди съм тренирал бойно самбо 8)
« Отговор #10 -: Май 16, 2011, 11:39:23 11:39 »
Здравейте и от мен , в къщи имам лежанка с тежести за нея и една права малка щанга. Тренирам от януари 2011 и размерите ми са 39 ръце , 114 гръдна, и талията около 80, тежа 83 килограма. Преди съм ходил на фитнес , но много несериозно затова не го броя.
Досега съм пил само добавки като креатин , протеини , аминокиселини но без да виждам ефект. Това последното което написа Дел мисля да пробвам , но ми трябва повече инфо. Би било добре и някоя снимка да сложем  ;)

Неактивен ^Del^

*
  • 204
    • Профил
« Отговор #11 -: Май 22, 2011, 06:06:15 18:06 »

Eто,така изглежда.Тридесет пакетчета по 7 хапчета.Ако те интересува мога да ти напиша и какво се съдържа вътре във всяко хапче :)

Неактивен Toshko

*
  • 3404
    • Профил
« Отговор #12 -: Февруари 03, 2012, 03:22:17 15:22 »
От тази седмица отново ходя на фитнес  :)

От 103 кила отслабнах на 91  ;D и като осъзнах, че промяната е положителна, реших да се възползвам  :)
Нямам корем, опънал съм едно краче, абе станал съм яко гадже  :D :D :D

Понеже никога не съм вземал каквито и да било добавки си направих диета. Правилото е за 100 грама протеин на ден.
Телешкото е 16-17%, свинското 12-14%, сиренето 18-20%, яйцата са повече, а изварата е най-много.
Нужните протеини се набавят с една пържола, 250 грама сирене и три яйца, аз даже преизпълнявам плана.
Сиренето е малко проблемно, че е много солено и трудно се яде. Решавам проблема с чушка пълнена с изкиснато сирене.
Сирене се изкисва не повече от 30 минути в топла вода, след това започва да губи и хранителните си свойства освен солта.
Най-най-правилния начин за изкисване на сирене е в топло прясно или кисело мляко, като после с млякото се прави айрян  ;)

Любопитен факт,  е че като не съм ходил на фитнес от години, имам големи трудности да правя упражненията правилно. След първата тренировка ме боляха само ръцете, след втората си усетих и гърба, тоест на прав път съм.

Първата задача, която съм си поставил е да си изправя гърба и раменете и работа за т.н. широк гръбен мускул (latissimus dorsl) или иначе казано перки.

Поздрави!
« Отговор #13 -: Февруари 04, 2012, 09:58:31 09:58 »
Ръст 182 см
Тегло 92 кг
Бицепс 43 см студен
Бедро 60 см
Гръдна обиколка 123 см
Лично мое мнение е че размерите не са толкова важни а по скоро хармоничното развитие и пропорции на тялото.Все пак зависи за какво тренира човек.Добавки вземам много рядко само протеин матрица или амино киселини.Понякога правя и курс за усилване на термогенезата.

немо

*
« Отговор #14 -: Февруари 09, 2012, 12:14:50 00:14 »
След първата тренировка ме боляха само ръцете, след втората си усетих и гърба, тоест на прав път съм.
След тренировка (на следващият ден) нормално ли е леко да те наболява тренираната мускулна група(нещо кат мускулна треска,ама във лек вариант)?