Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 4280
    • Профил
За Тайпе може да разкажа в отделна тема. Тук ще съсредоточа хейта по отношение на Виетнам и летището на Банкок.

Накратко: Ада на земята, нямате работа там. Целувайте българската земя и се кръстете във всички посоки.

В Ханой например при купуване на минерална вода в стария квартал може да Ви се случи следното:
Продавачката да изчезне в дълбок склад. Да се върне прегърнала до потното си тяло трите малки бутилки, да ги изпусне на тротоара*, два пъти, да не може да отвори торбичката и да си помогне с уста олигавяйки я.
После се оказа, че едната вода е без целуфана* около капачката и не е добре затворена.
1* Тротоарите и улиците са покрити с консистенция като пода на авто сервиз, който не е чистен от 20 години;
2* Явно практиката да се налива вода от чешмата е широко разпространена, защото всичката бутилирана вода е не само с осигурителен пръстен, но и с плътна пластмаса около капачката.

Тази случка е много показателна, защото подобни неща се случват непрекъснато.
Буквално не можеш да си купиш вода.

Мръсотията е неописуема, тротоари няма, половин пряка извън идеалния център сте в огромен бордей от саборетини.
Няма фотоапарат, който да го улови това.

Шума е като от 100 цигански сватби едновременно. Магазини за огромни сватбарски тонколони има във всеки квартал.
Отделно всички свирят с клаксони непрекъснато.

Климата е неописуем и непоносим. Вали дъжд всеки ден. Ходиш с чадър нахлупен на главата и си мокър до ушите.
Не вали дъжд, пак си подгизнал по цял ден от влага и пот. В огромен и шумен 12 милионен град/гето/сметище.

Улиците не могат да бъдат пресичани нито със светофар, нито без, никак. Вървиш бавно без да спираш и се кръстиш.

Цените са по-високи от в България а всъщност и от Гърция и Австрия.

Всички лъжат.

Нищо не можеш да си купиш, защитна пазара който мирише на развалена кучешка храна и пикня всичко е по 80 долара. Целия Виетнам мирише на развалена кучешка храна и пикня. Мирише така навсякъде и винаги, вали дъжд, пече слънце, в центъра, извън центъра, в делтата на река Меконг, в Хо Ши Мин (Сайгон) в Ханой в ХаЛонг Бей. Навсякъде жега, шум, смрад бързане.
ВОНИ, горещо ти е, мокър си, мръсен си, шумно е и няма къде да избягаш.

Бюрокрацията е фрапираща. Чорапи от H&M се продават с буквално 60 см касова бележка... В три екземпляра. Има цитати от закона за защита на потребителите. Трите екземпляра са розов, жълт и бял. Един за потребителя, един за магазина, един не знам за кого.

Не могат да готвят. Нищо не могат да сготвят като хората. От някои от манджите им на европеец му се повдига.
Като споменах готвене трябва да отбележа, че почти всеки път когато ти носят някаква манджа с месо кокалестият сервитьор гледа съсредоточено в нея и преглъща тежко. Не съм ги питал защо.
Екскурзоводката ни в ханой направи същото като видя кутията със сандвичите, която носехме в чантата си.
Не да ти приседне ами не знам.
Инфраструктура има само в градовете. Между градовете се придвижват по разбити шосета. Еднодневна екскурзия се състои от осем часов двупосочно подскачане по бабуни с микробус и четиричасово посещение на забележителности.
Виетнамеца такова нещо като спокойна разходка и разпределяне на времето не познава гоните като пазачи на концентрационен лагер от една атракция на друга. Тук нито хиперболизирам нито иронизирам. Аз като редовно пиеш довода На всяка спирка Ходих до тоалетната и винаги се връщах последен и без Черната овца на всяка група в която участвах, защото ме чакаха. В определени моменти си толкова измъчен от разбитите им шосета, изморен си и те боли г***, че ти се иска да извършиш някакво престъпление така че да те арестува полицията и да те върне в най-близкия голям град.

Като Ви казвам, че мирише, то мирише непрекъснато, от сутрин до вечер и навсякъде.

* * *

Летището на Банкок е като концентрат извлечен от Виетнам също няма къде да избягаш и в допълнение мирише на отдавна некъпан индиец намазан с развалено сирене чедър, може би умрял.
Обаче има магазини на всички световни модни брандове. До които никой не припарва.
Фрапиращото беше, че три пъти ме излъгаха в Старбъкс. 25, 21 и накрая 12 долара. А също и в магазина.