Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 3628
    • Профил
Дезинформация за изтребителите или?
« -: Ноември 03, 2017, 08:46:31 08:46 »
Много странна новина:

Цитат
На въпрос за „неоценената оферта“ на Lockheed Martin, както смята временната комисия в парламента, министърът на отбраната Красимир Каракачанов е категоричен: „Това, първо, не е оферта, а е на базата на проведени разговори от нашия посланик и военен аташе в САЩ. Така че официално такава оферта няма“. Депутати от ГЕРБ питат министър Каракачанов за новия изтребител.

Източник:
https://frognews.bg/novini/frogoko-niama-oferta-novi-16-deputati-pitat-noviia-iztrebitel.html

За първи път чувам, че е имало оферта за нови F-16. Знаем само за оферта за стари от склад в пустинята, които да бъдат реновирани в Испания.

Станахме свидетели на изключително мръсни политически интриги.
Видя се, че всички са зависими и вземат страна.

Сега това?! Наистина странно.
Re: Дезинформация за изтребителите или?
« Отговор #1 -: Ноември 03, 2017, 11:50:56 11:50 »
Всичко е, за да има гювеч за някой някъде. Ако не е г-н 10% ще е някой друг. Аз по принцип съм привърженик, и ми се иска да имаме свястна армия, но реално погледнато тия самолети са напълно излишни към днешната ситуация, или хайде не излишни, но безсилни срещу броя на евентуалния нападател. И не стига че бройката е смешна, ами се стараят по всякакъв начин да ни набутат някакви антики, за да сме още по-беззъби. Да вземат да ползват тия пари да вкарат млади хора в армията, това би било доста по-разумен ход.