Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бууст контролери....
« -: Март 04, 2011, 08:36:55 20:36 »
Имам следното зачудване...Имам бууст контролер и от 0.4 съм го навил на 1 бар...Проблема е в това ,че
прекалено много връща налягането на трета след 4000 пада и до 5500 е на 0.6 при 4-та и 5-та нещата са още по кофти ...
ПО чуждите форуми същите коли на 1 бар(само с бууст контролеря ) падат до 0.8 ,а моята до 0.6 което разваля кефа...
Единственото което си мисля е следното...
възможно ли е бууст контролера да утърва....от тези евтините от по 40лв е....
Възможно ли да е от него или примерно лест гейта да идва слаб?

Неактивен Toshko

*
  • 5048
    • Профил
Re:Бууст контролери....
« Отговор #1 -: Март 05, 2011, 02:18:06 14:18 »
Дай снимки, дай схема на свързването, каква е колата, какво е турбото, какъв е гейта, какъв е пневматичния клапан, който го управлява.

Ето от тук: http://www.turbosmartonline.com/index.php?s=downloads
Можеш да свалиш упътването на Ултра Гейт 38:
http://www.turbosmartonline.com/index.php?s=file_download&id=201

На страница 8 от упътването ще намериш например схемата показана в прикачената картинка.
Има още доста схеми и начини на свързване. Важат еднакво и за външни и за вътрешни гейтове!

Може гейта ти да не уплътнява хубаво, може да си го натягал в миналото и сега да е със по-слаба пружина.
А може и двигателя ти поради някаква причина (някакъв тунинг?) да има по-голям дебит от на останалите и съответно, да постига същия дебит газове с по-ниско налягане - така постигаш противоналягането, което неминуемо отваря гейта.

Освен това, високото налягане не трябва да се търси на всяка цена!

Виж ето тази карта на турбинна част на турбо-компресор:

По вертикала е дебит, по хоризонтала е противоналягане.

Ще ти направи впечатление, че от един момент нататък дебита на газове остава константен, повече не расте. Следователно, от един момент нататък противоналягането расте безкрайно, а дебита през турбото не се увеличава.

Допълнителния дебит трябва да мине през разтоварващият клапан (уейстгейт)!
Отношението между дебита през турбината и дебита през гейта се нарича процент на гейтинга.
Проценти над 30% са нежелателни а над 50% са забранени!

Естествено, ако гейта ти е свързан като на втората рисунка на страница 6, налягането на газовете върху клапана в крайна сметка ще го отваря.

Пак да повторя, целта ти не трябва да е високо налягане на всяка цена!

Принципно при мека пружина и два входа на пневматичния привод, можеш да подадеш подпиращо налягане на горната страна на клапана.

Разгледай, снимай, прочети и пиши.
Re:Бууст контролери....
« Отговор #2 -: Март 09, 2011, 05:55:06 17:55 »
Значи турбото е mitsubishi td04-12t оригинално монтирано на колата ми волво в40 2.0 турбо ...
Лошото е ,че никаде няма карта за това чудо та да видя въобще какво си миля ,че правя...
С вграден гейт е и не съм го натягал никога ,но не съм го и проверявал кога и как отваря (с помпа и манометър) ,но май не наближило това упръжениние ...
бууст контролера ми е вързан по начина на приложената схема...
не гоня високи налягания  просто ми харесва как дърпа при повечко въртящ момент  ;D