Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Имаше едно време един наш "изобретател" който си караше ладичката (1500еС) с чиста чешмяна водичка, и дори правеше нагледни телевизионни демострации (за сверка - първите издания на съботното предаване "Добро Утро" излъювано по БНТ към края на '80те)... Революционните му идеи така и не срещнаха разбиран и все още продължават да се смесват със "световната петролна конспирация"... човекът се загуби като това подпомогна за превръщането му от една страна в "легенда", а за "другата страна" (противниците) е показателно всъщност до колко сериозно му е било изобретението... Идеята ми да пусна тази тема, може да се приеме като опит за проверка и сондаж на реалиите и възможностите относно осъществимоста на тази, както и на подобните на нея (особено зачестили в последно време) идеи...
Та - нека започнем с обсъждането на следният клип:
http://vbox7.com/play:da18eb7e ...
Струва ли си да се взима на сериозно показаното и до колко това е практически ефентивно (приложимо)?

Неактивен Toshko

*
  • 5230
    • Профил
Дори да е вярно, енергията която се отдава при горенето на водорода е винаги малко по-малка от енергията изразходвана за да се разпадне водата на водород и кислород.
това беше и моята презумпция (благодарение на даскала по физика) още по онове време когато човека обясняваше какво всъщност прави с водата и разграждането и... в последствие - чисто практическият принцип и условията необходими за съхранение на водорода допълнително внесоха скептицизъм относно "простичкото" обяснение  ::) ...и все пак - тъй като нищо конкретно всъщност не се казва, сметнах че може да се получи интересно обсъждане на вариантите които биха могли да будет възможни що се отнася до видеото... Тоше, ти като фен на "митбъстърите" - как би коментирал в чисто теоретичен план филмчето?
Дори и в България има хора които се кълнат ,че карат на бензин(нафта) + водород като процента водород стигал до 30-50% ,а електролизата с модулация на честотата на тока доста намаляла необходимия ток...Дали това е така незнам...Иска ми се да е вярно естествено...Има и форум за алтернативните горива като има раздел водород...
Много хора казват
-да аз карам така....
дори в Габрово чувам ,че сме имали няколко такива автомобила и търся един от собствениците да ми покаже и разкаже....